Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Angry
    Η ταλαιπωρία μου διαρκεί ένα μήνα και δεν βλέπω φως στο τούνελ.

    Επί 6 μήνες συνδρομητής VDSL 50 από καμπίνα πΟΤΕ σε τηλέφωνο επιχείρησης.
    Τον τελευταίο μήνα άρχισαν τα προβλήματα στο Internet με ενδιάμεσο κερασάκι και μια 4ημέρη διακοπή τηλεφώνου.
    Πρόβλημα μεικτονόμησης, απάντησαν οι οτετζήδες στη Vodafone. Αποκαταστάθηκε το τηλέφωνο και έκανα χαρούλες και για το Internet.
    Αμ δε...

    Το ρούτερ μετά από reboot ή reset συγχρόνιζε κανονικά 49990 Mbps και γύρω στα 45-46 στο speedtest για περίπου 30-40 λεπτά.
    Μετά άρχιζαν τα FEC errors να μαζεύονται κατά χιλιάδες και λίγο αργότερα μαζεύονταν και τα CRC errors.
    Τερμάτιζαν στα 65000 και πάλι από τη αρχή.

    Στο speedtest έβλεπα απίθανες ταχύτητες download της τάξης του 0,5 Mbps αν ήμουν τυχερός αλλιώς 'Unable to connect to Internet'.
    Από την άλλη το upload το έβλεπα μέχρι και 10Mbps.
    Συνεχείς αποσυνδέσεις κλπ.

    Μετά από πολλές επικοινωνίες με Vodafone, εντοπίστηκε το πρόβλημα στη πλευρά του πΟΤΕ. Καμία έκπληξη.
    Ήρθε και ο τεχνικός της Voda, μέτρησε και κατέγραψε λεπτομερώς το πρόβλημα για προώθηση στους οτετζήδες.

    Εδώ ξεκινάει το καλύτερο κομμάτι της σαπουνόπερας.
    Τρεις φορές μας ειδοποίησαν με sms για ραντεβού του τεχνικού του πΟΤΕ και τις τρεις φορές μας ενημέρωσε η Voda ότι ήρθε, φωτογράφησε το
    οίκημα και έφυγε γιατί 'δεν είχε πρόσβαση'.
    Την τελευταία φορά μας είπαν κιόλας ως αιτία ότι έχουμε κάγκελα στην εξωτερική μάντρα της μονοκατοικίας και έμεινα παγωτό.
    Τους απάντησα αν βολεύει να μετακομίσουμε σε τροχόσπιτο και πως ο δικός τους τεχνικός μια χαρά είχε πρόσβαση.

    Περιττό να πω ότι και στα 3 ραντεβού περιμέναμε σαν τους μακάκες αλλά από ότι φαίνεται οι 'φωτογράφοι' του πΟΤΕ έχουν άλλες εντολές.
    Στα sms ανέφεραν κιόλας ότι δεν είναι απαραίτητη και η παρουσία μας.
    Τις τελευταίες μέρες έχουμε φάει πόρτα και από τη Vodafone. Δεν μας απαντάνε, ούτε παίρνουν πίσω για ενημέρωση.
    Η χρέωση για VDSL50 βέβαια τρέχει κανονικά.

    Τα παιχνίδια του πΟΤΕ με τους εναλλακτικούς τα γνωρίζω από την εποχή της panafon. Πάντα βέβαια στη πλάτη του καταναλωτή.

    Εγώ όμως είμαι πελάτης της Voda και όχι του πΟΤΕ. Αυτούς πληρώνω κάθε μήνα.
    Αυτοί οφείλουν να συνεννοηθούν, να καταγγείλουν σε ΕΕΤΤ ή οτιδήποτε άλλο.

    Αν δεν μπορούν να παρέχουν VDSL50 μέσο καμπίνας πΟΤΕ, να μην την πουλάνε.
    Να μπορούμε να φύγουμε ατελώς και να πάμε με βαριά καρδιά στον πΟΤΕ που κάνει ακόμα το παιχνίδι του.

    Τον πόνο μου να πω ήθελα.
    Ελλαδιστάν 2018
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τους απάντησα αν βολεύει να μετακομίσουμε σε τροχόσπιτο και πως ο δικός τους τεχνικός μια χαρά είχε πρόσβαση.
    Ευτυχώς τουλάχιστον δεν χάνεις το χιούμορ σου, καλά ξεμπερδέματα με τους απαράδεκτους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό είναι το Ελλαδιστάν.
    Υπομονή και επιμονή. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Με πήρε χθες νύχτα 10+ ο Voda να με ενημερώσει ότι πριν το στείλουν για 4η φορά βλάβη, το ελέγχει το νομικό τους τμήμα σε επικοινωνία με τον πΟΤΕ.
    Θέλουν να διερευνήσουν γιατί έκλεισε τη δηλωμένη βλάβη και τις τρεις φορές χωρίς αποκατάσταση, μόνο με μια φώτο.

    Πάντως τους ενημέρωσα ότι ούτε τα κάγκελα βγάζω, ούτε τη μάντρα σκοπεύω να γκρεμίσω.

    Τις τελευταίες ώρες έχω μια σκέψη.
    Κάτω ή πάνω στην πινακίδα με τη διεύθυνση του οικήματος που φωτογραφίζουν, να κρεμάσω ένα όμορφο μήνυμα.
    Αυτές οι φώτο κυκλοφοράνε από πΟΤΕ σε ΕΕΤΤ και μετά στη Voda.

    Νέα επεισόδια από βδομάδα.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  5. #5
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άστα να πάνε.. ιστορία για αγρίους και αυτή! :-\

    Όπου μπλέκουν 2 εταιρίες.. :-\

    Αυτό σκέφτηκα και εγώ, να τους κρέμαγες ταμπέλα..
    "Προς ΟΤΕ, περάστε, χτυπήστε το κουδούνι, εδώ είμαστε!"
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #6
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Προσπαθώντας να σκεφτώ λογικά και ήρεμα πιθανούς λόγους που συμβαίνουν αυτά τα ευτράπελα και θεωρώντας ότι οι τεχνικοί του ΟΤΕ δρουν βάση άνωθεν εντολών, κατέληξα στα εξής.

    Για λόγους καθαρά ανταγωνισμού, ο ΟΤΕ θέλει να πετάξει όλους τους εναλλακτικούς από τα κουτιά του.
    Θέλει να πουλά το ίδιο πακέτο σε μένα απευθείας και ακριβότερα και να μην το παίρνω φθηνότερα μέσο Voda ή άλλων.
    Δικιά της επένδυση είναι το δίκτυο VDSL/οπτικών ινών στη περιοχή, όπως αλλού είναι της Voda.

    Ειδικά τώρα που η κάθε εταιρεία μπορεί να στήσει τα δικά της κουτιά και έχουν μοιράσει τις περιοχές σαν τους νονούς.
    Εφευρίσκει λοιπόν εμπόδια λόγω ΕΕΤΤ ώστε να φύγω από Voda ή αν δεν μπορώ ακόμα, να με κατεβάσει σε κάποιο ADSL πακετάκι.
    Δυστυχώς η Voda που έδειξε ότι δεν έχει τη δύναμη να το διαχειριστεί. Πρέπει να φάει για να δυναμώσει.
    Οπότε βλέπω μελλοντικά ΟΤΕ μονόδρομο, αν θέλω VDSL30/50/100 που ήδη πουλάει ο ΟΤΕ στη περιοχή.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  7. #7
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Το σκεπτικο σου στηριζεται μεν σε λογικα επιχειρήματα, ομως δυστυχως δεν μπορει να αποδειχθει. Το συμφωνητικο μεταξυ παροχων για αυτη τη δουλεια προβλεπει διαφορους μηχανισμους ωστε να μην συμβαινει αυτο, ποινες, διαιτησια, αλλα τι να λεμε..
    Εφοσον δεν επιλεχθηκε ο διαχωρισμος του ακραιου δικτυου, οπως το μοντελο στο ρευμα, η διαδικασια θα συνεχισει να εχει θεματα.
    Δεν ειναι θεμα μεγεθους, η voda δεν ειναι μικρη εταιρεια, απλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα το παιχνιδι παιζεται ετσι.
    Και για να μην βλεπουμε το ποτηρι μισοαδειο, τωρα που και αλλοι παροχοι εχουν καμπινες στους δρομους, η κατασταση καπως εξισσοροπειται.
    Απλα εχε υποψιν σου οτι οσο πιο μεγαλο ειναι το μαγαζι, τοσο πιο δυσκολο ειναι να φτιαξεις "συμπεριφορες" στο μιλητό.
    Η κατασταση βολευει, οι τεχνικοι ειναι λιγοι και με πιεση και λιγα λεφτα, οπότε οτιδηποτε ξεφεύγει , βολευει να αναβαλλεται.
    Υποψιν οτι η δουλεια του τεχνικου τηλεφωνιας στο δρομο είναι μια διαρκης ασκηση διαχειρισης εξαιρεσεων στο κανονα.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g_noe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώντας να σκεφτώ λογικά και ήρεμα πιθανούς λόγους που συμβαίνουν αυτά τα ευτράπελα και θεωρώντας ότι οι τεχνικοί του ΟΤΕ δρουν βάση άνωθεν εντολών, κατέληξα στα εξής.

    Για λόγους καθαρά ανταγωνισμού, ο ΟΤΕ θέλει να πετάξει όλους τους εναλλακτικούς από τα κουτιά του.
    Θέλει να πουλά το ίδιο πακέτο σε μένα απευθείας και ακριβότερα και να μην το παίρνω φθηνότερα μέσο Voda ή άλλων.
    Δικιά της επένδυση είναι το δίκτυο VDSL/οπτικών ινών στη περιοχή, όπως αλλού είναι της Voda.
    Δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς έτσι. Ο ΟΤΕ (και όποιος άλλος πάροχος κατασκευάζει δικές του καμπίνες) πληρώνεται από τους άλλους παρόχους εκμισθώνοντας πόρτες σε αυτούς. Και μάλλον πληρώνεται αρκετά καλά δεδομένου ότι το διαχειριστικό κόστος που θα είχε αν κρατούσε τον πελάτη αυτός το επωμίζεται πλέον ο άλλος πάροχος. Δεν νομίζω ότι είναι ασύμφορο δηλαδή το να πουλάει και χονδρική. Τα προβλήματα συνήθως ξεκινούν από την μάλλον ανεπαρκή τεχνογνωσία και οργάνωση των "εναλλακτικών" παρόχων οι οποίοι δεν ξέρουν τι να ζητήσουν και πως να το ζητήσουν από τον ΟΤΕ όταν παρουσιάζεται κάποιο πρόβλημα.

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ο ΟΤΕ κάνει όλα τα προβλεπόμενα απο το RUo, αν δεν τα έκανε θα τον τρέχανε οι εναλλακτικοί και η ΕΕΤΤ

  10. #10
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Μην τα λες ετσι αποτομα, κοντεψα να πνιγώ . το βρίσκω χαριτωμένο παντως το σχόλιο. Η αλήθεια και η πραγματική καθημερινότητα , διαφέρουν λίγο απο την φανταστική αυτή κατάσταση που περιγράφεις. Το τι γίνεται στην πράξη και το τι αποτυπώνεται στο συστημα , ενδεχομενως διαφερει κατα πολύ.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Μαρτίου
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ κάνει όλα τα προβλεπόμενα απο το RUo, αν δεν τα έκανε θα τον τρέχανε οι εναλλακτικοί και η ΕΕΤΤ
    Έκλαψα αλήθεια! Να είσαι καλά.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα λες ετσι αποτομα, κοντεψα να πνιγώ . το βρίσκω χαριτωμένο παντως το σχόλιο. Η αλήθεια και η πραγματική καθημερινότητα , διαφέρουν λίγο απο την φανταστική αυτή κατάσταση που περιγράφεις. Το τι γίνεται στην πράξη και το τι αποτυπώνεται στο συστημα , ενδεχομενως διαφερει κατα πολύ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panteraz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκλαψα αλήθεια! Να είσαι καλά.
    Καλά κάνεις και γελάς, θυμάμαι μάλιστα πως είχε κάνει η ΕΕΤΤ έλεγχο για το θέμα και τα αποτελέσματα ήταν για ακόμα παραπάνω γέλιο

  13. #13
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998 /4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου δυστυχώς το μόνο που έχεις να κάνεις είναι υπομονή και τίποτα άλλο!!!
    Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την Vodafone το καλοκαίρι που μας πέρασε. Ένα μήνα χωρίς internet!!Δυστυχώς ο ΟΤΕ γλεντάει όλες τις εταιρίες Vodafone , wind κλπ.
    Σε έμενα την πρώτη φορά βγάλανε φωτογραφία την πόρτα του γείτονα που έχει ταμπέλα προσοχή σκύλος και βάλανε σαν δικαιολογία ότι φοβόντουσαν να μπουν μέσα.
    Την Δεύτερη φορά γράψανε ότι δεν βρήκανε την διεύθυνση
    Την Τρίτη φορά την είχα στήσει έξω από το σπίτι και μόλις είδα ένα αυτοκίνητο του ΟΤΕ λέω εδώ είμαστε!! Πηγαίνω και του λέω επιτέλους ήρθες (με κοιτούσε λες και είδε εξωγήινο). Αφού το εξηγώ τι γίνεται μου λέει φίλε μου εγώ δεν έχω κάποιο ραντεβού στην διεύθυνση σου και έφυγε. Δικαιολογία που δώσανε στην Vodafone ότι δεν προλάβανε!!
    Την Τέταρτη φορά είπανε ότι αλλάξανε ζεύγος (εννοείται δεν έγινε τίποτα).
    Την Πέμπτη φορά ήρθε ο τεχνικός της HOL για να δει μήπως δεν έκανα εγώ σωστά κάτι στην εγκατάσταση μετά την αλλαγή του ζεύγους και στην τελική διαπίστωσε ότι χρειάζεται να έρθει πάλι ο ΟΤΕ.
    Την έκτη φορά γράψανε σαν αιτιολογία ότι το Φροντιστήριο ήταν κλειστό (Το σπίτι μου είναι στην πίσω μεριά του Φροντιστηρίου).
    Αφού έφθασε και η έβδομη φορά που ξανα κλείνω ραντεβού με τεχνικό του ΟΤΕ λέω δεν πρόκειται να έρθει κανένας πάλι! Χτυπάει το κουδούνι και βουαλά τεχνικός του ΟΤΕ…….. Μου λέει πρέπει να έρθω μέσα στο σπίτι να μετρήσω , του λέω δεν μπας από καμπίνα να το δεις πρώτα γιατί από εκεί είναι το πρόβλημα και όχι από εδώ. Πρώτα λέει πρέπει να ερθω να κοιτάξω την κεντρική πρίζα και μετά όλα τα άλλα. Αφού έρχεται , βάζει το όργανο και μου λέει είχες δίκαιο πρέπει να παω στην καμπίνα. Να μην τα πολυλογώ πηγαίνει για τρία λεπτα στην καμπίνα και τσούπ ήρθε το ΙΝΤΕΡΝΕΤ………..
    Μετά από καιρό είχα μαθει από έναν φίλο ότι όλες οι εταιρείες εχουν μία ρήτρα με τον ΟΤΕ. Πρέπει να βγάλουν την βλάβη σε Χ μέρες αναλόγως το πόσο μεγάλη είναι. Ο ΟΤΕ φροντίζει να φθάσει τελευταία μέρα πριν τη ρήτρα και εκεί επιδιορθώνει την βλάβη.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panteraz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκλαψα αλήθεια! Να είσαι καλά.
    Πολλοί έχουμε παραδείγματα από το παρελθόν που αποδεικνύουν περίτρανα αυτό που λέει ο sdikr. Ήταν και είναι -έστω σε μικρότερο βαθμό πλέον- κωμικοτραγική η κατάσταση στους παρόχους. Δεν λέω ότι αρκετές φορές δεν το εκμεταλλεύεται ο ΟΤΕ το ότι δεν ξέρουν, δεν θέλουν, δεν μπορούν (γιατί είναι ανεπαρκείς). Απλά πολλές φορές τους λέει ξεκάθαρα "ελάτε κάντε τη διαδικασία όπως πρέπει" και είναι ανίκανοι να το πράξουν. Έτσι δημιουργούνται τα "ανεξήγητα" (για το μέσο πελάτη που δεν ξέρει/δεν έχει ψάξει πως λειτουργεί το σύστημα) και δισεπίλυτα προβλήματα που τραβάνε για μήνες...

  15. #15
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seatakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου δυστυχώς το μόνο που έχεις να κάνεις είναι υπομονή και τίποτα άλλο!!!
    Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την Vodafone το καλοκαίρι που μας πέρασε. Ένα μήνα χωρίς internet!!Δυστυχώς ο ΟΤΕ γλεντάει όλες τις εταιρίες Vodafone , wind κλπ.
    Σε έμενα την πρώτη φορά βγάλανε φωτογραφία την πόρτα του γείτονα που έχει ταμπέλα προσοχή σκύλος και βάλανε σαν δικαιολογία ότι φοβόντουσαν να μπουν μέσα.
    Την Δεύτερη φορά γράψανε ότι δεν βρήκανε την διεύθυνση
    Την Τρίτη φορά την είχα στήσει έξω από το σπίτι και μόλις είδα ένα αυτοκίνητο του ΟΤΕ λέω εδώ είμαστε!! Πηγαίνω και του λέω επιτέλους ήρθες (με κοιτούσε λες και είδε εξωγήινο). Αφού το εξηγώ τι γίνεται μου λέει φίλε μου εγώ δεν έχω κάποιο ραντεβού στην διεύθυνση σου και έφυγε. Δικαιολογία που δώσανε στην Vodafone ότι δεν προλάβανε!!
    Την Τέταρτη φορά είπανε ότι αλλάξανε ζεύγος (εννοείται δεν έγινε τίποτα).
    Την Πέμπτη φορά ήρθε ο τεχνικός της HOL για να δει μήπως δεν έκανα εγώ σωστά κάτι στην εγκατάσταση μετά την αλλαγή του ζεύγους και στην τελική διαπίστωσε ότι χρειάζεται να έρθει πάλι ο ΟΤΕ.
    Την έκτη φορά γράψανε σαν αιτιολογία ότι το Φροντιστήριο ήταν κλειστό (Το σπίτι μου είναι στην πίσω μεριά του Φροντιστηρίου).
    Αφού έφθασε και η έβδομη φορά που ξανα κλείνω ραντεβού με τεχνικό του ΟΤΕ λέω δεν πρόκειται να έρθει κανένας πάλι! Χτυπάει το κουδούνι και βουαλά τεχνικός του ΟΤΕ…….. Μου λέει πρέπει να έρθω μέσα στο σπίτι να μετρήσω , του λέω δεν μπας από καμπίνα να το δεις πρώτα γιατί από εκεί είναι το πρόβλημα και όχι από εδώ. Πρώτα λέει πρέπει να ερθω να κοιτάξω την κεντρική πρίζα και μετά όλα τα άλλα. Αφού έρχεται , βάζει το όργανο και μου λέει είχες δίκαιο πρέπει να παω στην καμπίνα. Να μην τα πολυλογώ πηγαίνει για τρία λεπτα στην καμπίνα και τσούπ ήρθε το ΙΝΤΕΡΝΕΤ………..
    Μετά από καιρό είχα μαθει από έναν φίλο ότι όλες οι εταιρείες εχουν μία ρήτρα με τον ΟΤΕ. Πρέπει να βγάλουν την βλάβη σε Χ μέρες αναλόγως το πόσο μεγάλη είναι. Ο ΟΤΕ φροντίζει να φθάσει τελευταία μέρα πριν τη ρήτρα και εκεί επιδιορθώνει την βλάβη.
    Ωχ φίλε μου, έχω πολύ μέλλον από ότι διαβάζω.
    Έχει έρθει ο φωτορεπόρτερ του ΟΤΕ μόνο 3 φορές σε μένα...καλό 2019 βλέπω.
    Αυτό με τη ρήτρα που γράφεις μου φαίνεται λογικό. Θα με έχουν στο τρενάρισμα μέχρι τελικής πτώσης.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κοροϊδία από WIND
    Από μπλες στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-18, 16:27
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-18, 15:03
  3. Απαράδεκτη συμπεριφορά από Vodafone
    Από ToroLoco στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-18, 11:08
  4. Vodafone TV (με διαδικτυο απο αλλο παροχο)
    Από johnpyla στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-18, 23:30
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-18, 04:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας