Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2018
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    techicolour
    Εχω 50αρα συνδεση(με PSTN) στην Wind και ειμαι διατεθιμενος να αγορασω ρουτερ (fritzbox) για να μπορω να κανω κλησεις μεσω voip.Πηρα τηλ στην wind και μου ειπανε οτι δεν γινεται να γινει η γινει η γραμμη voip.Αλλα ειμαι σιγουρος οτι επεσα σε ασχετο ανθρωπο.Πως μπορω να μου δωσουνε τους SIP κωδικους για να μπορεσω να κανω κλησεις μεσω voip?Επισης εαν δεν γινεται αυτο που θελω να κανω , πως μπορω με καποιο τροπο να σπασω τους sip κωδικους μεσω του ρουτερ μου και να μπορεσω να συνδεσω το fritzbox και να εχω κλησεις μεσω voip?Τωρα εχω ενα ρουτερ της wind , το Technicolour TG788v v3. Οποιος γνωριζει καποιο τροπο παρακαλω ας με βοηθησει.Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    αφου εχεις pstn οπως λες,δεν ειναι voip η γραμμη σου μεσω wind.Δεν μπορουν να σου δωσουν κωδικους για κατι που δεν εχουν.Ειναι θεμα υποδομης. Αφου στο κεντρο που ανηκεις δεν δουλευουν μεσω voip οι γραμμες,δεν μπορεις να κανεις κατι. Αν τωρα θες να χρησιμοποιησεις για κλησεις voip παροχο ως 2η γραμμη ειναι αλλο θεμα,δεν εμπλεκεται η wind σε αυτο.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-11-2018
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    techicolour
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου εχεις pstn οπως λες,δεν ειναι voip η γραμμη σου μεσω wind.Δεν μπορουν να σου δωσουν κωδικους για κατι που δεν εχουν.
    Ναι οκ δεν μπορουν να μου δωσουν.Αλλα ξέρω οτι με το fritz γίνεται να το κανω αυτο που θελω, απλα δεν ξερω τον τροπο.Μηπως γνωριζει καποιος τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω? Ευαριστω εκ των προτερων.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    δες παλι το μηνυμα μου,το εχω συμπληρωσει...τωρα αν γινεται να περασεις τη γραμμη πανω στο fritz και να κανεις κατι αλλο δεν ξερω αν ξερει καποιο αλλο μελος ας βοηθησει.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-11-2018
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    techicolour
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες παλι το μηνυμα μου,το εχω συμπληρωσει...τωρα αν γινεται να περασεις τη γραμμη πανω στο fritz και να κανεις κατι αλλο δεν ξερω αν ξερει καποιο αλλο μελος ας βοηθησει.
    Ναι αυτο θελω να κανω και γνωριζω οτι γινεται.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω για να το πετυχω.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Αν έχεις απλή PSTN γραμμη είναι πανευκολο. Χρησιμοποιείς το y cable και συνδέεις τα παντα. Μετά μπαινεις στο fritz και ακολουθώντας μερικά βήματα δηλώνεις ότι η γραμμή σου είναι pstn ότι το νουμερο του τηλεφώνου σου είναι το τάδε κλπ.
    Τουλάχιστον στο 7590 που έχω εγώ είναι σχετικά ευκολη διαδικασία. Για περισσότερες πληροφορίες όταν πάρεις το συγκεκριμένο ρουτερ ρωτάς στο thread AVM routers.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-11-2018
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    techicolour
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις απλή PSTN γραμμη είναι πανευκολο. Χρησιμοποιείς το y cable και συνδέεις τα παντα. Μετά μπαινεις στο fritz και ακολουθώντας μερικά βήματα δηλώνεις ότι η γραμμή σου είναι pstn ότι το νουμερο του τηλεφώνου σου είναι το τάδε κλπ.
    Τουλάχιστον στο 7590 που έχω εγώ είναι σχετικά ευκολη διαδικασία. Για περισσότερες πληροφορίες όταν πάρεις το συγκεκριμένο ρουτερ ρωτάς στο thread AVM routers.

    Ενταξει φιλε εγινε,μολις το παρω θα ανοιξω εκει θεμα για περισσοτερες πληροφοριες. Ευχαριστω.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-20, 00:43
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-18, 10:44
  3. προ των πυλων η εναρξη της wind tv
    Από dim_up στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-18, 09:50
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-18, 14:28
  5. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας