Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-72 από 72
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα πολύ μυστικό...

    https://youtu.be/JHyHXfXg4Vc
    Λες πιο πάνω πως απέκτησες πρόσβαση στα αρχεία του και σε όλα που είχε μέσα το τηλέφωνο, πως το έκανες αυτό αφού την έκανες reset;
    Υπάρχει και τρόπος με το google maps, εδώ θα δεις και μερικούς για κάποιες άλλες συσκευές

  2. #62
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες πιο πάνω πως απέκτησες πρόσβαση στα αρχεία του και σε όλα που είχε μέσα το τηλέφωνο, πως το έκανες αυτό αφού την έκανες reset;
    Υπάρχει και τρόπος με το google maps, εδώ θα δεις και μερικούς για κάποιες άλλες συσκευές
    Δε θυμάμαι ακριβώς. Πάντως πριν κάνω reset απέκτησα πρόσβαση. Με ξένο UI νομίζω ή κάτι τέτοιο

  3. #63
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θυμάμαι ακριβώς. Πάντως πριν κάνω reset απέκτησα πρόσβαση. Με ξένο UI νομίζω ή κάτι τέτοιο
    Link υπάρχει;

  4. #64
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Link υπάρχει;
    Φαίνεται στο βίντεο αν θυμάμαι... εσύ αυτό που μου έστειλες έχεις δοκιμάσει κάτι;
    Γιατί σε iOS ότι έχω δοκιμάσει δεν παίζει τίποτα. Είναι fake ότι έχω βρει

  5. #65
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται στο βίντεο αν θυμάμαι... εσύ αυτό που μου έστειλες έχεις δοκιμάσει κάτι;
    Γιατί σε iOS ότι έχω δοκιμάσει δεν παίζει τίποτα. Είναι fake ότι έχω βρει
    Το βίντεο που ανέβασες είναι μετα απο reset, όχι πριν απο το reset να έχει κωδικό ο χρήστης και να μπορέσεις να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του, επαφές κλπ όπως λες.

  6. #66
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βίντεο που ανέβασες είναι μετα απο reset, όχι πριν απο το reset να έχει κωδικό ο χρήστης και να μπορέσεις να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του, επαφές κλπ όπως λες.
    Sorry λάθος βίντεο

    https://youtu.be/WItbfiGo87I

  7. #67
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται στο βίντεο αν θυμάμαι... εσύ αυτό που μου έστειλες έχεις δοκιμάσει κάτι;
    Γιατί σε iOS ότι έχω δοκιμάσει δεν παίζει τίποτα. Είναι fake ότι έχω βρει
    Δε γίνεται καθολικά όσο και να ψάξεις. Μην το κουράζεις άδικα. Από τη στιμή που κλείδωσε ο bootloader, πρέπει να γίνει reset της συσκευής για να μπορέσεις να τον ξεκλειδώσεις και να φλασάρεις το οτιδήποτε για να παρακάμψεις το όποιο κλείδωμα.

    Ο μόνος τρόπος είναι να βρεις κάποιο bug, που θα επηρεάζει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του λειτουργικού κάποιου συγκεκριμένου κατασκευαστή και που διορθώνεται στο επόμενο update. Και για το iOS έχουν βρεθεί τέτοια bugs και για κάθε λειτουργικό σύστημα που κυκλοφορεί. Εξάλλου η δυνατότητα για jailbreak στο iOS δε βασίζεται σε τίποτα παραπάνω από μια σειρά από bugs, όπως και για root δίχως ξεκλείδωμα του bootloader στο android...

  8. #68
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry λάθος βίντεο

    https://youtu.be/WItbfiGo87I
    Πάλι μιλάει για μετά απο reset, όποτε δεδομένα χρήστη γιοκ

  9. #69
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι μιλάει για μετά απο reset, όποτε δεδομένα χρήστη γιοκ
    Πλάκα μου κάνεις...

    4:20

  10. #70
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα μου κάνεις...

    4:20
    έχει το 4:20 δεδομένα χρήστη; ρε μας δουλεύεις;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  793,6 KB 
ID: 199223

    0:30
    the device was reset


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  597,1 KB 
ID: 199224

    Δεδομένα χρήστη (επαφές κλπ) μετά απο reset δεν έχεις

  11. #71
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει το 4:20 δεδομένα χρήστη; ρε μας δουλεύεις;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  793,6 KB 
ID: 199223

    0:30
    the device was reset


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  597,1 KB 
ID: 199224

    Δεδομένα χρήστη (επαφές κλπ) μετά απο reset δεν έχεις
    Εγώ είχα στα χέρια μου ένα τηλέφωνο που έχασε κάποιος και με τον ίδιο τρόπο που δείχνει το βίντεο μπήκα στα αρχεία του. Δεν είχε γίνει reset αλλά προφανώς ήταν απομακρυσμένα κλειδωμένο από τον ίδιο. Στο βίντεο δεν ανοίγει φακέλους και φωτογραφίες διότι ο σκοπός είναι να γίνει factory reset το οποίο το κάνει μετά. Αν έχεις p10 lite και δε βαριέσαι δοκίμασε το και θα δεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε γίνεται καθολικά όσο και να ψάξεις. Μην το κουράζεις άδικα. Από τη στιμή που κλείδωσε ο bootloader, πρέπει να γίνει reset της συσκευής για να μπορέσεις να τον ξεκλειδώσεις και να φλασάρεις το οτιδήποτε για να παρακάμψεις το όποιο κλείδωμα.

    Ο μόνος τρόπος είναι να βρεις κάποιο bug, που θα επηρεάζει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του λειτουργικού κάποιου συγκεκριμένου κατασκευαστή και που διορθώνεται στο επόμενο update. Και για το iOS έχουν βρεθεί τέτοια bugs και για κάθε λειτουργικό σύστημα που κυκλοφορεί. Εξάλλου η δυνατότητα για jailbreak στο iOS δε βασίζεται σε τίποτα παραπάνω από μια σειρά από bugs, όπως και για root δίχως ξεκλείδωμα του bootloader στο android...
    Συμφωνώ απόλυτα!
    Και μάλιστα για να είμαι δίκαιος πριν δυο χρόνια δοκίμασα εκείνο το bug της Siri που έδινε πρόσβαση στις φωτογραφίες από κλειδωμένη οθόνη κι έπαθα πλάκα!
    Όμως δεν πρέπει να δούμε τις πιθανότητες και τη συχνότητα των bug σε κάθε περίπτωση;
    Ποιο από τα δυο λοιπόν είναι συνολικά πιο σταθερό και πιο ασφαλές; Άποψη μου... iPhone-iOS
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psideras : 30-11-18 στις 20:58.

  12. #72
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psideras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Ποιο από τα δυο λοιπόν είναι συνολικά πιο σταθερό και πιο ασφαλές; Άποψη μου... iPhone-iOS
    Χωρίς να έχω στα χέρια μου στατιστικά στοιχεία, δε θα στοιχημάτιζα για κανένα λόγο σε αυτή την άποψη. Το να βρεθεί ένα αξιοποιήσιμο bug σε κάποια ώριμη proprietary υλοποίηση ενός android based λειτουργικού απαιτεί πόρους ανάλογους με το να βρεθεί ένα αντίστοιχο bug στο iOS. Όμως, με εξαίρεση την υλοποίηση της Samsung (που έχω την αίσθηση πως δε στηρίζονται όλες οι συσκευές της στο ίδιο code base), οι χρήστες που επηρεάζονται είναι κατά πολύ λιγότεροι από αυτούς που επηρεάζονται από ένα exploit στο iOS. Αυτό από τη μία αποθαρρύνει κάποιον να διαθέσει πόρους για εύρεση λειτουργικών exploits. Από την άλλη, για να υπάρξει στατιστικά αντίστοιχος αριθμός σοβαρών exploits που επηρεάζουν ένα χρήστη, απαιτείται συνολικά πολλαπλάσιος αριθμός από λειτουργικά exploits στο σύνολο των android based λειτουργικών. Επίσης, οι πιθανότητες να βρεθούν σοβαρά exploits στο AOSP που να επηρεάζουν σημαντικό μερίδιο χρηστών είναι τραγικά ελάχιστες, καθώς από τη στιγμή που κυκλοφορεί μια νέα major έκδοση από τη Google και ο κώδικάς της είναι διαθέσιμος για review μέχρι τη στιγμή που θα διατεθεί σε προϊόντα, μεσολαβούν αρκετοί μήνες κατά τους οποίους διορθώνονται αρκετά πράγματα.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-18, 01:54
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-18, 19:05
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-18, 18:41
  4. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-18, 16:00
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 16:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας