Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    27-11-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΒΥΛΗ (ΒΥΣΣΑΣ)
    Γειά σας
    Είμαι συνδρομητής της Nova εδώ και 9 χρόνια ... Απο τα οποία όμως τα δύο τελευταία η ταχύτητα του ίντερνετ έχει πέσει στα 3 mbps.... Μένω σε ένα χωριό του Έβρου και μετά απο πολλές επικοινωνίες με την εταιρεία στείλανε τεχνικούς και μου είπαν οτι δεν έχω πρόβλημα εγω στο σπίτι μου... Την τελευταία φορά που μίλησα μαζί τους μου είπαν οτι θα κάνουν έγγραφο στον ΟΤΕ και αν δεν μπορεί να κάνει κάτι θα με αφήσουν να φύγω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο σε ένα συμβόλαιο το οποίο δεν ανανέωσα εγώ αλλά έγινε αυτόματα!! Το αποτέλεσμα ήταν να εφαρμόσουν προφίλ στη γραμμή μου και να μην με αφήσουν να φύγω με την δικαιολογία οτι έχει λυθεί το πρόβλημα!! Και όταν τους λέω οτι θα έπρεπε να πιάνω 24 μου λένε μέχρι 24!!! Όταν τους λέω όμως οτι αν το πάμε έτσι τότε και γω θα έπρεπε να πληρώνω ανάλογα με την ταχύτητα που πιάνω και οχι 25 ευρώ το μήνα πεταμένα λεφτά!! δεν μου λένε τίποτα!!! Τι μπορώ να κάνω?? Έχω φτάσει στο αμήν!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos5624 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας
    Είμαι συνδρομητής της Nova εδώ και 9 χρόνια ... Απο τα οποία όμως τα δύο τελευταία η ταχύτητα του ίντερνετ έχει πέσει στα 3 mbps.... Μένω σε ένα χωριό του Έβρου και μετά απο πολλές επικοινωνίες με την εταιρεία στείλανε τεχνικούς και μου είπαν οτι δεν έχω πρόβλημα εγω στο σπίτι μου... Την τελευταία φορά που μίλησα μαζί τους μου είπαν οτι θα κάνουν έγγραφο στον ΟΤΕ και αν δεν μπορεί να κάνει κάτι θα με αφήσουν να φύγω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο σε ένα συμβόλαιο το οποίο δεν ανανέωσα εγώ αλλά έγινε αυτόματα!! Το αποτέλεσμα ήταν να εφαρμόσουν προφίλ στη γραμμή μου και να μην με αφήσουν να φύγω με την δικαιολογία οτι έχει λυθεί το πρόβλημα!! Και όταν τους λέω οτι θα έπρεπε να πιάνω 24 μου λένε μέχρι 24!!! Όταν τους λέω όμως οτι αν το πάμε έτσι τότε και γω θα έπρεπε να πληρώνω ανάλογα με την ταχύτητα που πιάνω και οχι 25 ευρώ το μήνα πεταμένα λεφτά!! δεν μου λένε τίποτα!!! Τι μπορώ να κάνω?? Έχω φτάσει στο αμήν!
    1) Αυτόματη ανανέωση συμβολαίου δεν γίνεται. Πρέπει ή να υπογράψεις σε κατάστημα ή να συναινέσεις τηλεφωνικά

    2) Σε όλο τον κόσμο, όπου παρέχονται xDSL συνδέσεις, η ταχύτητα συγχρονισμού δεν είναι εγγυημένη. Οπότε σωστά σου λένε έως 24

    Στείλτους εγγραφή επιστολή (ή με fax ή με email ή ταχυδρομικά) αναφέροντας όλα τα προβλήματα και ότι αιτείσαι να φύγεις χωρίς ποινή. Πρέπει να σου απαντήσουν εγγράφως. Αν δεν απαντήσουν εντός 20 ημερών ή απαντήσουν και δεν σε ικανοποιεί η απάντησή τους, κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15813
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-24, 09:18
  2. Ραδιοερασιτέχνες...το παρών σας...και εδώ.
    Από sv2evs στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 1918
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-24, 10:01
  3. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  4. Ολα όσα έχουν να κάνουν με το gmail.
    Από a_x στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-18, 22:03
  5. Πως παει η αναπτυξη του δικτυου 4G της Vodafone?
    Από AlexTselikas στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 16:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας