Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    953
    Downloads
    96
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    10 MBps / 1024 KBps
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TD5130
    Καλησπέρα σε όλους.
    Εδώ και ενάμιση χρόνο είμαι συνδρομητής VDSL στη Wind.
    Εκτός από μία βλάβη πριν λίγους μήνες που φτιάχτηκε μέσα σε μία-δύο μέρες (λογικό και ανθρώπινο) όλα ήταν καλά και παράπονο ουδέν από τις υπηρεσίες της εταιρίας. Από την Πέμπτη το μεσημέρι (22/11) ξαφνικά κόπηκε το ίντερνετ και το σταθερό τηλέφωνο ταυτόχρονα. Πήρα την τεχνική υποστήριξη και περίμενα, όπως είπαν, να επικοινωνήσουν μαζί μου. Επειδή δεν είμαι άσχετος με το άθλημα, έβαλα άλλο ρούτερ επάνω μήπως έφταιγε το δικό μου, αλλά ήταν ΟΚ. Επίσης, άλλαξα το τηλεφωνικό καλώδιο, αλλά κι αυτό μια χαρά. Υπέθεσα, λοιπόν, ότι το θέμα έίναι της εταιρίας και περίμενα να το χειριστούν.
    Όταν μετά πό δύο μέρες (24/11) τους πήρα πάλι, είπαν πως είχαν επικοινωνήσει μαζί μου (ψέμα) ενώ ουδέποτε έλαβα κλήση στο κινητό που τους είχα δώσει για επικοινωνία. Τους ρώτησα τι γίνεται και μου είπαν πως το "χειρίζονται" και πως πράγματι έβλεπαν ότι δεν υπάρχει καν γραμμή που να παίζει.
    Έκτοτε, παίρνω δύο φορές την ημέρα, ενώ θα έπρεπε να παίρνουν αυτοί και να ενημερώνουν, και όποιος βγαίνει στη γραμμή λέει το ίδιο ποίημα.
    "Δεν μπορώ να σας πω τίποτα άλλο εγώ, θα σας πάρουν τηλέφωνο". Αυτό, εδώ και τρεις ημέρες που τους παίρνω πρωί-βράδυ.
    Χθες, λοιπόν, δεν άντεξα πλέον και τους είπα-εννοώντας κάθε λέξη-πως αν δεν επικοινωνήσουν μαζί μου σήμερα το πρωί, θα διαβάσουν τα χαμπέρια τους εδώ.
    Πριν λίγο, πάλι, αφού κάλεσα και τους είπα ότι θα προσβάλω το συμβόλαιο, και αφού πάντα παραδέχονται ότι έχω δίκιο, και "να κάνω λίγη υπομονή ακόμα", αν και έχουν περάσει έξι (6) μέρες που δεν έχω ούτε σταθερό ούτε και ίντερνετ που πληρώνω και ποτέ δεν έχω αφήσει λογαριασμό απλήρωτο, μου είπαν ότι το ίδιο "δευτεροβάθμιο κλιμάκιο" που χειρίζεται τη βλάβη πέντε μέρες τώρα, θα με πάρει τηλέφωνο αύριο. Πλέον η υπομονή τελείωσε.

    Απευθύνομαι στη Wind ευθέως, λοιπόν, και τους λέω:

    * Ντροπή σας, κύριοι και κυρίες που διατείνεστε πως φτιάχνετε μία πρωτοπόρα σε υπηρεσίες εταιρία που σκοπό έχει την άψογη παροχή υπηρεσιών και την εξυπηρέτηση του εκάστοτε πελάτη.
    * Δύο φορές ντροπή σας που εν έτει 2018 και διαμένοντας σε προάστιο των Αθηνών, κανείς δεν φιλοτιμείται να πάρει τον πελάτη και να του μιλήσει απλά, λέγοντάς του πώς εξελίσσεται η πορεία της βλάβης.
    * Τρεις φορές ντροπή σας, γιατί δεν βγαίνει κανείς προϊστάμενος στο τηλέφωνο, γιατί "δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν αυτό", λέει.
    * Τέσσερις φορές ντροπή σας, γιατί ο πελάτης είναι εγγεγραμμένος (από εσάς) στα παλαιότερα των υποδημάτων σας και έχει ευτελιστεί, ζητώντας το στοιχειώδες δικαίωμά του σε αυτό που πληρώνει για να έχει, δηλαδή την επικοινωνία με τον έξω κόσμο.
    * Πέντε φορές ντροπή σας που-απ' ό,τι μου είπαν πριν λίγο στο τηλέφωνο-κανείς δεν έχει πάει αυτοπροσώπως στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής να δει αν απλά έχει ξεκουμπωθεί το καλώδιο, αλλά "το χειρίζονται μέσα από το κτήριο της ΤΥ".

    Αύριο θα δω τι διακιώματα έχω να αποχωρήσω από την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή εταιρία που δείχνει μηδενικό σεβασμό στον πελάτη.
    Ελπίζω-μάταια, μάλλον-να το δει κάποιος ιθύνων της εταιρίας και να διορθώσει το πρόβλημα, αλλά εφόσον έξι μέρες τώρα μας έχουν γραψει κανονικά, γιατί να γίνει μετά τη δημοσίευση του νήματος αυτού;

    Απλά θεώρησα, όμως, πως ο καταναλωτής πρέπει να ακούσει το συμβάν για να κανονίσει την πορεία του.

    Ευχαριστώ για το βήμα.
    MB:MSI 770 C-45 / SSD: Samsung 860 Evo 500 GB-->Windows 10
    CPU:AMD X4 640 3.00 GHz / RAM:8 GB / VGA: NVidia GeForce GT630


    Athens Linux Users Group

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Μην περιμένεις άλλο, καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στην γ.γ.καταναλωτη

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από τις 22/11 περιμένω να πάρω υπηρεσία από φορητότητα Cyta σε Wind. Το τεχνικό τους τμήμα είναι για τα πανηγύρια.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-19, 12:49
  2. προ των πυλων η εναρξη της wind tv
    Από dim_up στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-18, 09:50
  3. Απαράδεκτη συμπεριφορά από Vodafone
    Από ToroLoco στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-18, 11:08
  4. Μηνύματα: 314
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 17:04
  5. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας