Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 48
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν χακάρουν το paypal, χαθήκαμε.
    Ε το ίδιο λέμε

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    500 εκατομμυρια records δεν νομιζω να ειναι 500 εκατομυρια accounts , γιατι ο πληθυσμος της γης ειναι μολις 8 δισεκατομυρια .... οχι βεβαια οτι δεν ειναι τρομακτικο αυτο που εγινε...

    Αλλου το αναφέρει customer, οτι είναι δηλαδή 500 εκ ξεχωριστοί πελάτες, το ίδιο και σε αρκετές άλλες σελίδες

    Μιλάμε για πολλά ξενοδοχεία

    Which hotels were breached?

    The hack affects the follows hotel chains:

    W Hotels
    St. Regis
    Sheraton Hotels & Resorts
    Westin Hotels & Resorts
    Element Hotels
    Aloft Hotels
    The Luxury Collection
    Tribute Portfolio
    Le Méridien Hotels & Resorts
    Four Points by Sheraton
    Design Hotels that participate in the Starwood Preferred Guest (SPG) program
    Starwood branded timeshare properties are also included.

  3. #18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν χακάρουν το paypal, χαθήκαμε.
    Μπορει να το εχουν ηδη χακαρει και να το μαθουμε οταν καταρευσει η παγκοσμια οικονομια

  4. #19
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εμένα πάντως η (αμερικάνικη) τράπεζά μου μου λέει να μην αγχώνομαι με ότι συμβαίνει στο ίντερνετ και τις πιστωτικές. Απλά κάνω καταγγελία χρέωσης και μου επιστρέφουν και το τελευταίο σεντ. Δεν μου έχει τύχει ποτέ τίποτα (φτου φτου, χτύπα ξύλο, μακριά από μας), αλλά είναι πολύ ξεκάθαροι σε αυτό, δεν σηκώνει παρερμηνείες. Στην Ελλάδα τι ισχύει;

  5. #20
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Στην Ελλάδα τι ισχύει;
    αφού σε ζαλίσουν για 1-2 μήνες (ή χρόνια) με το να μαζεύεις χαρτιά και να τρέχεις από τον Άννα στον Καϊάφα και from pillar to post θα σου πουν ότι δεν γίνεται διότι στους όρους σύμβασης και στα ψιλά γράμματα το αναφέρουν ρητώς (κατα την γνώμη τους) και ότι σύμφωνα με το ΦΕΚ τάδε και την ΚΥΑ τάδε και ΠΟΛ δείνα ότι η τράπεζα δεν φέρει καμία ευθύνη και σε καμία περίπτωση και με καμιά κυβέρνηση και ότι έχεις ήδη συμφωνήσει ότι αποποιείσαι κάθε απαίτησης αποζημίωσης ή επανόρθωσης από τα πάντα όλα πάντοτε και ες αεί. Θα κατηγορηθείς για δόλο και απάτη και ότι εσύ φταίς.

  6. #21
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού σε ζαλίσουν για 1-2 μήνες (ή χρόνια) με το να μαζεύεις χαρτιά και να τρέχεις από τον Άννα στον Καϊάφα και from pillar to post θα σου πουν ότι δεν γίνεται διότι στους όρους σύμβασης και στα ψιλά γράμματα το αναφέρουν ρητώς (κατα την γνώμη τους) και ότι σύμφωνα με το ΦΕΚ τάδε και την ΚΥΑ τάδε και ΠΟΛ δείνα ότι η τράπεζα δεν φέρει καμία ευθύνη και σε καμία περίπτωση και με καμιά κυβέρνηση και ότι έχεις ήδη συμφωνήσει ότι αποποιείσαι κάθε απαίτησης αποζημίωσης ή επανόρθωσης από τα πάντα όλα πάντοτε και ες αεί. Θα κατηγορηθείς για δόλο και απάτη και ότι εσύ φταίς.
    Σου έχει τύχει δλδ ανάλογο περιστατικό και έχεις χάσει χρήματα και πόσα αν επιτρέπεται ;

  7. #22
    Εγγραφή
    23-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Cosmote ZTE
    Ακόμα στις θέσεις τους είναι οι υπεύθυνοι μηχανογράφησης και ασφάλειας του ξενοδοχείου ???

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού σε ζαλίσουν για 1-2 μήνες (ή χρόνια) με το να μαζεύεις χαρτιά και να τρέχεις από τον Άννα στον Καϊάφα και from pillar to post θα σου πουν ότι δεν γίνεται διότι στους όρους σύμβασης και στα ψιλά γράμματα το αναφέρουν ρητώς (κατα την γνώμη τους) και ότι σύμφωνα με το ΦΕΚ τάδε και την ΚΥΑ τάδε και ΠΟΛ δείνα ότι η τράπεζα δεν φέρει καμία ευθύνη και σε καμία περίπτωση και με καμιά κυβέρνηση και ότι έχεις ήδη συμφωνήσει ότι αποποιείσαι κάθε απαίτησης αποζημίωσης ή επανόρθωσης από τα πάντα όλα πάντοτε και ες αεί. Θα κατηγορηθείς για δόλο και απάτη και ότι εσύ φταίς.
    Που ακριβώς τα είδες αυτά;
    Κάνεις άπλα μια αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, ούτε τρέχεις δεξιά ούτε αριστερά

  9. #24
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ακριβώς τα είδες αυτά;
    Κάνεις άπλα μια αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, ούτε τρέχεις δεξιά ούτε αριστερά
    Πραγματικά απορώ. Έχω χρόνια πιστωτικές κάρτες ελληνικών τραπεζών και κάνω συναλλαγές με εξωτερικό. Χθες μου ακύρωσε η Εθνική μια συναλλαγή... απίστευτης αξίας 500 λιρών και έπρεπε να μιλήσω με την τραπεζα για να εγκριθεί.
    Προσωπικά δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ να έχει χάσει χρήματα από άκυρη χρέωση πιστωτικής και η διαδικασία είναι αυτή που αναφέρεις, αμφισβήτηση συναλλαγής.
    Μου θυμίζει το άλλο "οι τράπεζες μας παίρνουν τα σπίτια" που άκουγα πριν βγάλω πιστωτική, και μέχρι τώρα δεν μου έχουν πάρει κανένα σπίτι.

  10. #25
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Nozomi, sdikr
    όχι δεν μου έχει τύχει τίποτα, δεν έχω πιστωτικές κάρτες.
    Είχα όμως διαβάσει παλιά όρους και προϋποθέσεις και λοιπά ψιλά γράμματα τραπεζών.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nozomi, sdikr
    όχι δεν μου έχει τύχει τίποτα, δεν έχω πιστωτικές κάρτες.
    Είχα όμως διαβάσει παλιά όρους και προϋποθέσεις και λοιπά ψιλά γράμματα τραπεζών.
    Κατάλαβα.

    Θα πρέπει να διαβάσεις και τους όρους και προϋποθέσεις που δίνουν στα καταστήματα για αποδοχή καρτών και τι γίνεται σε περίπτωση που υπάρχει αμφισβήτηση συναλλαγής, χωρίς όμως να είσαι biased λόγω κακών τραπεζών

  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nozomi, sdikr
    όχι δεν μου έχει τύχει τίποτα, δεν έχω πιστωτικές κάρτες.
    Είχα όμως διαβάσει παλιά όρους και προϋποθέσεις και λοιπά ψιλά γράμματα τραπεζών.
    Δεν έχεις κάρτα; Τότε γιατί εκφέρεις γνώμη για κάτι που ξέρεις θεωρητικά μόνο, και με παλιές πληροφορίες, και με τόση σιγουριά;

  13. #28
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Τότε γιατί εκφέρεις γνώμη για κάτι που ξέρεις θεωρητικά μόνο, και με παλιές πληροφορίες, ...
    σωστός και +1 για την εύστοχη και εύλογη ερώτηση.

    Διότι τα χαρτιά των τραπεζών μόνον θεωρητικά δεν είναι και είμαι οπαδός του "ου μπλέξεις".
    Παραδέχομαι ότι οι πληροφορίες είναι παλιές και δεν ξέρω πόσα θα έχουν αλλάξει προς όφελος του χρήστη. Το "ου μπλέξεις" είναι διαχρονικό.

    Είχα (τώρα θα είναι ανενεργή) Capital One credit card, όλα δούλευαν ok μέχρι που να συμβεί κάτι κάπως ασυνήθιστο και ελάχιστα σπάνιο, ίσα-ίσα που να μην ξέρουν ή να μπερδεύονται στο customer support και call centre, τότε χαλάει το πράμα. Δεν μιλάω για τυχόν απάτη ή χρέωση χωρίς παραλαβή κλπ.

    Προτιμώ την προπληρωμένη που την γεμίζεις αλλά και αυτή έχει μειονεκτήματα, πχ τις περισσότερες φορές χρέωση ανά φόρτιση.

    Αλλά είμαστε off-topic, άνοιξε thread.

  14. #29
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ακριβώς τα είδες αυτά;
    Κάνεις άπλα μια αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, ούτε τρέχεις δεξιά ούτε αριστερά
    Ίσως σε συναλλαγές εντός της επικράτειας, γιατί εκτός αυτής υπάρχει εμπλοκή της MasterCard ή visa. Σε πρόσφατη πιστολιά που έφαγα από την autoclick στη Ρουμανία, τα λεφτά επεστράφησαν έπειτα από 5 μήνες, αφού η MasterCard απέρριψε , αρχικά, το αίτημα και ύστερα επανήλθε η τράπεζα γιατί κατάλαβε πως είχα δίκιο.

    Κι όλα αυτά....έχοντας αποδεικτικό πληρωμής, eMailτης εταιρίας πως ακυρώνεται με δική τους υπαιτιότητα και θα επιστρέψουν τα χρήματα (το οποίο ουδέποτε έκανε) και έχοντας επισυνάψει eMail με ανταλλαγή μηνυμάτων από την εξυπηρέτηση πελατών όπου και πάλι με διαβεβαίωναν για την επιστροφή των χρημάτων.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως σε συναλλαγές εντός της επικράτειας, γιατί εκτός αυτής υπάρχει εμπλοκή της MasterCard ή visa. Σε πρόσφατη πιστολιά που έφαγα από την autoclick στη Ρουμανία, τα λεφτά επεστράφησαν έπειτα από 5 μήνες, αφού η MasterCard απέρριψε , αρχικά, το αίτημα και ύστερα επανήλθε η τράπεζα γιατί κατάλαβε πως είχα δίκιο.

    Κι όλα αυτά....έχοντας αποδεικτικό πληρωμής, eMailτης εταιρίας πως ακυρώνεται με δική τους υπαιτιότητα και θα επιστρέψουν τα χρήματα (το οποίο ουδέποτε έκανε) και έχοντας επισυνάψει eMail με ανταλλαγή μηνυμάτων από την εξυπηρέτηση πελατών όπου και πάλι με διαβεβαίωναν για την επιστροφή των χρημάτων.

    Αυτό που αναφέρεις είναι μια συναλλαγή που έκανες εν γνώση σου και νόμιμη, δεν είναι μια συναλλαγή που να έκανε κάποιος που έκλεψε την κάρτα σου.
    Εάν διαπιστώσετε χρεώσεις στην πιστωτική σας κάρτα για προϊόντα ή/και υπηρεσίες που δεν έχετε πραγματοποιήσει, τότε μπορείτε να προβείτε σε καταγγελία ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες:
    Το δικό σου είναι άλλη περίπτωση, αλλά ακόμα και εκεί όπως αναφέρεις πήρες τα λεφτά σου πίσω μέσα σε 5 μήνες

    Σχετικό παλιό θέμα στο φόρουμ

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 00:12
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-18, 12:51
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-18, 21:57
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-18, 14:28
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 12:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας