Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 184
  1. #91
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, μια χαρά πήρες ειδοποίηση ότι παρέλαβαν το email. Αν το χάσουν, το ξεχάσουν ή το διαγράψουν, ποσώς σε αφορά.
    Σε ευχαριστω πολυ

  2. #92
    Εγγραφή
    20-06-2016
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα...λόγω του ότι έμεινα άνεργος πρέπει να διακόψω ένα συμβόλαιο κινητής τώρα που έχω τα χρήματα στην άκρη(190€ μου ζήτησαν λόγω επιδότησης συσκευής).Οι παροχές μπαίνουν κάθε 20 του μηνός και έχω πληρώσει ήδη τον μήνα μέχρι 21/1 που λήγει ο λογαριασμός.Ποτε είναι καλό να διακόψω για να μην πληρώσω παραπάνω λογαριασμούς κλπ;

  3. #93
    Εγγραφή
    16-09-2010
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται τετοια πραγματα και γραπτως. Καταγγελιες συμβασεων τις κανουμε παντα και εγγραφως με το πιο προσφορο/ευκολο μεσο πχ email για να εχουμε τον πωπουλι μας καλυμμένο
    Εμένα πάντως 14/1 μου είπαν πως επειδή έχω σύμβαση σε ισχύ (ποιος δεν έχει δηλ;;;; σε περίπτωση φορητότητας θα μου χρεώσουν το penalty διακοπής... Εάν πάλι ακυρώσω τη σύνδεση () δεν με τιμωρούν...

  4. #94
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThimiosSp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως 14/1 μου είπαν πως επειδή έχω σύμβαση σε ισχύ (ποιος δεν έχει δηλ;;;; σε περίπτωση φορητότητας θα μου χρεώσουν το penalty διακοπής... Εάν πάλι ακυρώσω τη σύνδεση () δεν με τιμωρούν...
    Εμένα μου είπαν ότι δεν τρέχει κάτι... περιμένω σήμερα την αλλαγή προς μοντουλους... θα φανεί αν έχει δωράκι ο εκκαθαριστικος... Και αν έχει να τους πάρω τηλ για να το φτιάξουν

  5. #95
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Εμενα μου ειπανε οτι ναι δεν χρεωνουμαι αλαλ για σιγουρια κανε πρωτα φορητοτητα και μετα θα σου πουμε μια η αλλη εγω τους ειπα οτι θα κανω καταγγελια στην EETT. Επισης πηγα και σε καταστημα στον γερμανο και νευριασα γιατι μου λενε οτι κατι τετοιο δνε ισχυει δεν εχει υπογραφει κατι απο μεριας EETT και OTE. Απλα δεν εδωσα σημασια και εφυγα

  6. #96
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου ειπανε οτι ναι δεν χρεωνουμαι αλαλ για σιγουρια κανε πρωτα φορητοτητα και μετα θα σου πουμε μια η αλλη εγω τους ειπα οτι θα κανω καταγγελια στην EETT. Επισης πηγα και σε καταστημα στον γερμανο και νευριασα γιατι μου λενε οτι κατι τετοιο δνε ισχυει δεν εχει υπογραφει κατι απο μεριας EETT και OTE. Απλα δεν εδωσα σημασια και εφυγα
    κράτα αντίγραφο απ τον λογαριασμό που το αναγράφει σε μένα ήταν ο λογαριασμός Νοεμβρίου στη σελίδα 3, του έστειλα και γραπτώς μέσω της φόρμας που έχουν στην σελίδα τους.

  7. #97
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Τον εχω στο κινητο αν ερχεται οχι εντυπα αλλα επειδη μου ειπανε εαν γραφει κατι τετοιο ο λογαριασμος τους εξηγησα οτι εγω αλλα υπεγραψα και γινανε αυξησεις και σαν καταναλωτης μπορω να φυγω χωρις να πληρωσω αφου ρωτησε καποιον ανωτερο μου ειπε ναι γινεται τεσπα παιδια οταν καποιος ολοκληρωση καποια αλλαγη εταιριας ας μας πει τι εγινε εγω μεχρι 15/2 θα εχω παει νοβα εαν καποιςο παει νωριτερα καπου αλλου ας μας πει

  8. #98
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Τον Ιούνιο που είχαν κάνει πάλι αυξήσεις ακολούθησα την παραπάνω διαδικασία.
    Έστειλα email ότι δεν αποδέχομαι τις αυξήσεις και ότι σκοπεύω να κάνω φορητότητα
    Αφού περίμενα 12 μέρες και δεν πήρα καμιά απάντηση προχώρησα σε φορητότητα του αριθμού μου στη Yboto.
    Μόλις έλαβαν την αίτηση φορητότητας ως δια μαγείας απάντησαν στο email μου και με πήραν και τηλέφωνο.
    Η Απάντηση ήταν η εξής:

    Αγαπητέ κύριε ......
    Αναφορικά με το θέμα το οποίο έχετε υποβάλλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας, σας ενημερώνουμε ότι έγιναν προσπάθειες τηλεφωνικής επικοινωνίας από μέρους μας για περαιτέρω διερεύνηση του ζητήματος και την πληροφόρηση σας, οι οποίες ωστόσο ήταν ανέφικτες.
    Θα χαρώ να σας εξυπηρετήσω προσωπικά και άμεσα. Προκειμένου να ορίσουμε εκ νέου επικοινωνία, αναφορικά με το ζήτημα σας, παρακαλώ ενημερώστε μας απαντώντας στο παρόν email.
    Σχετικά με το αίτημά σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε περίπτωση φορητότητας ισχύει ποινή κατάργησης ωστόσο σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας και παραμένουμε στη διάθεση σας ώστε να συζητήσουμε εκ νέου ότι σας απασχολεί.
    Για το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών,
    Κ........ς Χ.......ς
    Είπαν ψέμματα. Ποτέ δεν προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου τηλεφωνικά πριν λάβουν την αίτηση. Έχω fritzbox και υπάρχει καταγραφή όλων των κλήσεων.
    Μετά την αίτηση φορητότηας με πήραν καί τηλέφωνο την ίδια μέρα που απάντησαν στο email.
    Στην τηλεφωνική επικοινωνία μας ειπώθηκαν πάνω-κάτω τα εξής:

    «Σας ενημερώνω πάντως ότι άμα κάνετε φορητότητα θά έχετε ποινή.
    -Μα στον λογαριασμό που μου στείλατε λέτε ότι αν δεν αποδέχομαι τις αυξήσεις μπορώ να αποχωρήσω αζημίως.
    Αυτό δεν ισχύει για σας.
    -Για ποιο λόγο;
    Γιατί οι αυξήσεις αφορούν τις κλήσεις σταθερής και εσείς στο πρόγραμμα σας έχετε απεριόριστα σταθερά. Δε σας επηρεάζουν οι αυξήσεις.
    -Και αφού δεν με επηρεάζουν γιατί το αναγράφετε στον λογαριασμό;
    Στην υπηρεσία αποστολής λογαριασμών δεν μπορούν να γνωρίζουν τι πρόγραμμα έχει ο κάθε πελάτης. Έτσι γράφουν σε όλους τους λογαριασμούς τα ίδια»

    Δεν τους πίστεψα και άφησα την φορητότητα να εξελιχθεί.
    Μερικές μέρες μετά ήρθε ο λογαριασμός και υπήρχε μέσα και η ποινή.
    Σύνολο πάνω από 200€ δεν θυμάμαι ακριβώς.
    Κατόπιν με ξανακάλεσαν απο το τμήμα marketing να με ρωτήσουν τι παράπονο είχα και γιατί ήθελα να φύγω, αν μπορούν να διορθώσουν κάτι κλπ.
    Τους είπα ότι δεν είχα κάποιο άλλο παράπονο απλά ήταν ακριβοί σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
    Μου είπαν ότι και αυτό διορθώνεται αν θέλω, αρκεί να κάνω ανάκληση φορητότητας
    Μου έδωσαν το Double Play 24 XL κυριολεκτικά σε μισή τιμή. Από 46€ τιμή καταλόγου μου το έδωσαν 24
    Και μου έκαναν αποχρέωση όλο το μήνα Ιούνιο που μεσολαβούσε η διαδικασία πάνε-έλα Yboto-OTE
    Στην πραγματικότητα ακόμη και με αυτή τη τιμή μου ήταν άχρηστο. Δεν μιλάω στα σταθερά και έχω πάρει ήδη INALAN για internet.
    Συμφώνησα όμως για να αποφύγω το penalty υπολογίζοντας ότι θα τους διακόψω όταν σε μερικούς μήνες λήξει το συμβόλαιο.
    Υπολόγιζα όμως χωρίς τον ξενοδόχο γιατί θεώρησαν -λέει- την ανάκληση φορητότητας ως νέο συμβόλαιο οπότε με δεσμεύσαν εκ νέου για 24 μήνες.

    Συμπέρασμα; πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος.

    Οι τωρινές αυξήσεις ίσως θα ήταν καλή ευκαιρία να προσπαθήσω να διακόψω αλλά δεν τολμώ να ξαναμπώ στην ίδια διαδικασία.
    Ίσως έκανα λάθη και δεν το χειρίστηκα σωστά. Αλλά είστε σίγουροι ότι εσείς δεν θα κάνετε κανένα λάθος;

    Σας παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία έτσι ώστε όσοι σκέφτεστε για φορητότητα να έχετε επίγνωση ότι μπορεί να συμβούν αναποδιές που δεν υπολογίσατε

  9. #99
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν έκανες? Μπας και έβγαζες άκρη

  10. #100
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλιστα..
    Thanks stelios4711 για την εμπειρία. :-|
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #101
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Ιούνιο που είχαν κάνει πάλι αυξήσεις ακολούθησα την παραπάνω διαδικασία.
    Έστειλα email ότι δεν αποδέχομαι τις αυξήσεις και ότι σκοπεύω να κάνω φορητότητα
    Αφού περίμενα 12 μέρες και δεν πήρα καμιά απάντηση προχώρησα σε φορητότητα του αριθμού μου στη Yboto.
    Μόλις έλαβαν την αίτηση φορητότητας ως δια μαγείας απάντησαν στο email μου και με πήραν και τηλέφωνο.
    Η Απάντηση ήταν η εξής:



    Είπαν ψέμματα. Ποτέ δεν προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου τηλεφωνικά πριν λάβουν την αίτηση. Έχω fritzbox και υπάρχει καταγραφή όλων των κλήσεων.
    Μετά την αίτηση φορητότηας με πήραν καί τηλέφωνο την ίδια μέρα που απάντησαν στο email.
    Στην τηλεφωνική επικοινωνία μας ειπώθηκαν πάνω-κάτω τα εξής:

    «Σας ενημερώνω πάντως ότι άμα κάνετε φορητότητα θά έχετε ποινή.
    -Μα στον λογαριασμό που μου στείλατε λέτε ότι αν δεν αποδέχομαι τις αυξήσεις μπορώ να αποχωρήσω αζημίως.
    Αυτό δεν ισχύει για σας.
    -Για ποιο λόγο;
    Γιατί οι αυξήσεις αφορούν τις κλήσεις σταθερής και εσείς στο πρόγραμμα σας έχετε απεριόριστα σταθερά. Δε σας επηρεάζουν οι αυξήσεις.
    -Και αφού δεν με επηρεάζουν γιατί το αναγράφετε στον λογαριασμό;
    Στην υπηρεσία αποστολής λογαριασμών δεν μπορούν να γνωρίζουν τι πρόγραμμα έχει ο κάθε πελάτης. Έτσι γράφουν σε όλους τους λογαριασμούς τα ίδια»

    Δεν τους πίστεψα και άφησα την φορητότητα να εξελιχθεί.
    Μερικές μέρες μετά ήρθε ο λογαριασμός και υπήρχε μέσα και η ποινή.
    Σύνολο πάνω από 200€ δεν θυμάμαι ακριβώς.
    Κατόπιν με ξανακάλεσαν απο το τμήμα marketing να με ρωτήσουν τι παράπονο είχα και γιατί ήθελα να φύγω, αν μπορούν να διορθώσουν κάτι κλπ.
    Τους είπα ότι δεν είχα κάποιο άλλο παράπονο απλά ήταν ακριβοί σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
    Μου είπαν ότι και αυτό διορθώνεται αν θέλω, αρκεί να κάνω ανάκληση φορητότητας
    Μου έδωσαν το Double Play 24 XL κυριολεκτικά σε μισή τιμή. Από 46€ τιμή καταλόγου μου το έδωσαν 24
    Και μου έκαναν αποχρέωση όλο το μήνα Ιούνιο που μεσολαβούσε η διαδικασία πάνε-έλα Yboto-OTE
    Στην πραγματικότητα ακόμη και με αυτή τη τιμή μου ήταν άχρηστο. Δεν μιλάω στα σταθερά και έχω πάρει ήδη INALAN για internet.
    Συμφώνησα όμως για να αποφύγω το penalty υπολογίζοντας ότι θα τους διακόψω όταν σε μερικούς μήνες λήξει το συμβόλαιο.
    Υπολόγιζα όμως χωρίς τον ξενοδόχο γιατί θεώρησαν -λέει- την ανάκληση φορητότητας ως νέο συμβόλαιο οπότε με δεσμεύσαν εκ νέου για 24 μήνες.

    Συμπέρασμα; πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος.

    Οι τωρινές αυξήσεις ίσως θα ήταν καλή ευκαιρία να προσπαθήσω να διακόψω αλλά δεν τολμώ να ξαναμπώ στην ίδια διαδικασία.
    Ίσως έκανα λάθη και δεν το χειρίστηκα σωστά. Αλλά είστε σίγουροι ότι εσείς δεν θα κάνετε κανένα λάθος;

    Σας παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία έτσι ώστε όσοι σκέφτεστε για φορητότητα να έχετε επίγνωση ότι μπορεί να συμβούν αναποδιές που δεν υπολογίσατε

    αν οι αυξήσεις ήταν μόνο προς σταθερά και στο πρόγραμμα σου είχες απεριόριστα, τότε λογικό να μην επηρεαζόταν ο λογαριασμό σου.


    τώρα μας λένε σταθερά και κινητά

    Σας ενημερώνουμε ότι από 01/01/19 η χρέωση του οικονομικού σας προγράμματος μετά την κατανάλωση του ανά μήνα παρεχόμενου χρόνου ομιλίας για κλήσεις προς
    εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό και για κλήσεις προς εθνικά κινητά από 0,26€ σε 0,33€ ανά λεπτό (οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24%
    και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%). Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό. Οι παραπάνω τροποποιήσεις ισχύουν και για
    οικονομικά προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας. Έχετε δικαίωμα επιλογής κάποιου άλλου οικονομικού προγράμματος του ΟΤΕ ή καταγγελίας
    της σύμβασής σας αζημίως εντός 3 μηνών από την 01/01/19.

    έκανα και εγώ αίτημα φορητοτητας δεν ολοκληρώθηκε ακόμα στο 100%

    μου απάντησαν δε σήμερα με μαιλ...

    Καλησπέρα σας,

    Σε περίπτωση που λάβετε τον εξοφλητικό λογαριασμό απο τον όμιλό μας και δεν συμφωνείτε με κάποια χρέωση ,παρακαλώ για την ενημέρωσή μας με όλα τα απαραίτητα έγγραφα ,καθώς εκ των προτέρων δεν είναι δυνατόν να επιληφθούμε αποχρέωσης.

    Είμαστε πάντα στη διάθεση σας , για οποιαδήποτε επιπλέον συμπληρωματική διευκρίνιση ή απορία σας.


    Με εκτίμηση,


    οπότε θα περιμένω τον περιβόητο εξοφλητικό... αν και προβλέπω οτι θα είναι μακρύς ο δρόμος!!!

  12. #102
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, σωστή η παρατήρηση για τα κινητά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια εγω εκαν το αιτημα 3/1 και με παιρνουνε σημερα τηλεφωνο και μου λενε οτι θα γινει διακοπη τις γραμμης. Τις εξηγω οτι δεν θελω να χασω το νουμερο αλλα φορητοτητα και μολις το καταλαβε μου λεει θα πατε να κανετε το αιτημα στον νεο παροχο σας και μολςι τραβηξει την γραμμη παρτε μας να μας πειτε οτι κανετε καταγγελια συμβασης. το ρωτησα πανω απο 3 φορες και επεμενε οτι ετσι γινεται. Εχω στειλει και email απο 3/1 και μου απαντησανε μια φορα αφου εκανα λαθος και δνε εγραψα το σταθερο μου και τωρα ακοαμ περιμενω και ηλεκτρονικα. Ξερετε εαν ειναι ετσι η διαδικασια? Εγω σκοπευω να κανω την εγγραφη με την nova απο 1/2
    Σε ποιό E-Mail τους το έστειλες ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #103
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Πήρα σήμερα τον εκκαθαριστικό λογαριασμό της γραμμής που διέκοψα...

    Οφειλή λόγω διακοπής COSMOTE Home Double Play 24 M 81.301 + ΦΠΑ (είχα καμιά 17 μίνες υπόλοιπο ακόμα)

    τους πήρα τηλ... έστειλα και μαιλ... με τον λογαριασμό που αναφέρει το:

    Σημαντικό να γνωρίζετε: Η τιμολογηθείσα διάρκεια διαφοροποιείται από την πραγματική διάρκεια λόγω της ελάχιστης διάρκειας χρέωσης ανά κλήση και του
    διαφορετικού βήματος χρέωσης των υπηρεσιών.
    Σας ενημερώνουμε ότι από 01/01/19 η χρέωση του οικονομικού σας προγράμματος μετά την κατανάλωση του ανά μήνα παρεχόμενου χρόνου ομιλίας για κλήσεις προς
    εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό και για κλήσεις προς εθνικά κινητά από 0,26€ σε 0,33€ ανά λεπτό (οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%). Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό. Οι παραπάνω τροποποιήσεις ισχύουν και για οικονομικά προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας. Έχετε δικαίωμα επιλογής κάποιου άλλου οικονομικού προγράμματος του ΟΤΕ ή καταγγελίας
    της σύμβασής σας αζημίως εντός 3 μηνών από την 01/01/19. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην Εξυπηρέτηση Πελατών στο 13818, στα
    καταστήματα COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή στο www.cosmote.gr





    για να δούμε... θα κάνουν την αποχρέωση!!!

  14. #104
    Εγγραφή
    07-07-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13155/970
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    με βάση αυτό που γράφει στην ανακοίνωση



    μπορώ να διαλέξω άλλο πακέτο από τα διαθέσιμα;
    και η τιμή θα είναι η κανονική ή η προσφορά; πχ fiberspeed XL 50 στα 37 ευρώ έναντι 61 κανονική τιμή;
    Εγω τους ζήτησα να μεταφερθώ απο το COSMOTE Double Play 50 L στο COSMOTE Double Play 50 M και μου το αρνήθηκαν . Αλλαγή οικονομικού προγράμματος αλλά στα πλαίσια του ''εφικτού'' λέει . Μάλλον προτιμούν να φύγουν οι πελάτες τους .

  15. #105
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thechnicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 14,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το συμβόλαιό μου στον ΟΤΕ έλειγε 23/3/19.Ήθελα να κάνω καταγγελίας σύμβασης με φορητότητα στην Forthnet λόγω των τελευταίων αυξήσεων.
    Έστειλα ερώτημα στον ΟΤΕ με κοινοποίηση ΕΕΤΤ αν η καταγγελία μπορεί να γίνει με φορητότητα.Ορίστε η απάντηση:
    Αναφορικά με το ερώτημά σας προς την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ) θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε τα εξής:

    "Σε περιπτώσεις που η εταιρεία μας ανακοινώνει επισήμως επικείμενη μεταβολή στην τιμολογιακή της πολιτική, αποδίδεται στους πελάτες μας δικαίωμα τόσο για την επιλογή εναλλακτικού εμπορικά διαθέσιμου οικονομικού προγράμματος, όσο και για την καταγγελία της σύμβασης του υφιστάμενου προγράμματος αζημίως σε εύλογο χρονικό διάστημα.
    Η καταγγελία της σύμβασης μπορεί να υλοποιηθεί είτε μέσω της οριστικής κατάργησης της σύνδεσης από το δίκτυο της εταιρείας μας με αίτημα του κατόχου της σε οποιοδήποτε Κατάστημά μας, είτε μέσω ενεργοποίησής της σε δίκτυο εναλλακτικού παρόχου, καθώς σύμφωνα με τον Κανονισμό Φορητότητας η αίτηση φορητότητας αποτελεί ταυτόχρονα και αίτηση διακοπής όλων των παρεχόμενων από τον πάροχο−δότη υπηρεσίων και επέχει ουσιαστικά θέση καταγγελίας της σχετικής σύμβασης.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας."



    Μετά από συτό έκανα τη φοτητότητα η οποία ολοκληρώθηκε.Από τον ΟΤΕ που με πήραν για να μου αλλάξουν γνώμη μου έιπαν ότι δεν θα χρεωθώ τέλος πρόωρης διακοπής.Για να δούμε...
    Intel i7-9700F | Gigabyte Z370 HD3 | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | HuperX Fury DDR4 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) | Asus Radeon RX 6600 XT 8GB Dual OC | XFX TS 550W | Samsung 860 Evo 250GB | Seagate Barracuda 2TB | Be Quiet Pure Base 600

Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-18, 17:02
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-18, 11:47
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-18, 08:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας