Σελ. 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 184
  1. #121
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ με πάγια εντολή το έχω.Απλώς την ακύρωσα και ο φουσκωμένος λογαριασμός δεν θα πληρωθεί.
    Θα πληρώσω τον τελικό, όταν βγει.
    Ναι αν έκανα φορητότητα σε άλλο πάροχο αυτό θα έκανα και εγώ, το θέμα είναι ότι παρέμεινα στη κόσμοτε απλά άλλαξα πακέτο προς τα κάτω. Και είμαι σίγουρος ότι θα βάλουν το τέλος και θα τρέχουμε να ζητάμε αποχρεωσεις.

  2. #122
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να κάνω μία ερώτηση. Έχω αρκετά ευρώ που έχουν μαζευτεί όλους τους προηγούμενους μήνες.

    Στέλνοντας 12 ευρώ σε έναν συνδρομητή what's up με μεταφορά υπολοίπου, του ανανεώνεις την σύνδεση για ένα 3μηνο-4μηνο ή αυτό συμβαίνει μόνο με κανονική ανανέωση?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #123
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μία ερώτηση. Έχω αρκετά ευρώ που έχουν μαζευτεί όλους τους προηγούμενους μήνες.

    Στέλνοντας 12 ευρώ σε έναν συνδρομητή what's up με μεταφορά υπολοίπου, του ανανεώνεις την σύνδεση για ένα 3μηνο-4μηνο ή αυτό συμβαίνει μόνο με κανονική ανανέωση?
    Στο easy transfer αναφέρει πως η μεταφορά απο Καρτοκινήτο προς Καρτοκινήτο δεν επεκτείνει τον χρόνο, μόνο το πόσο, χώρια που σου λέει πως πρέπει να έχεις 20 ευρώ ανανέωση στους τελευταίους 4 μήνες για να κάνεις χρήση της υπηρεσίας.

    Απο την άλλη, λογικό δεν είναι να μην έχουν αφήσει τέτοια γκαραζόπορτα ανοιχτή;

  4. #124
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο easy transfer αναφέρει πως η μεταφορά απο Καρτοκινήτο προς Καρτοκινήτο δεν επεκτείνει τον χρόνο, μόνο το πόσο, χώρια που σου λέει πως πρέπει να έχεις 20 ευρώ ανανέωση στους τελευταίους 4 μήνες για να κάνεις χρήση της υπηρεσίας.

    Απο την άλλη, λογικό δεν είναι να μην έχουν αφήσει τέτοια γκαραζόπορτα ανοιχτή;
    Να έχω 20+ ευρώ ανανέωση συνολικά το τελευταίο 4μηνο ή τουλάχιστον μία 20αρα ανανέωση?

    Καλά δεν είναι και τόσο τρομερό να επεκτείνει τον χρόνο. Χρήματα είναι κι αυτά που θα στείλω. Δεν τους τα έχω κλέψει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #125
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    [QUOTE=Zus;6536701]Να έχω 20+ ευρώ ανανέωση συνολικά το τελευταίο 4μηνο ή τουλάχιστον μία 20αρα ανανέωση?

    Καλά δεν είναι και τόσο τρομερό να επεκτείνει τον χρόνο. Χρήματα είναι κι αυτά που θα στείλω. Δεν τους τα έχω κλέψει.[/QUOTE]

    Μην ανησυχείς
    Θα τα κλέψουν αυτοί
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #126
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να έχω 20+ ευρώ ανανέωση συνολικά το τελευταίο 4μηνο ή τουλάχιστον μία 20αρα ανανέωση?

    Καλά δεν είναι και τόσο τρομερό να επεκτείνει τον χρόνο. Χρήματα είναι κι αυτά που θα στείλω. Δεν τους τα έχω κλέψει.
    20+ συνολικά, όχι σε μια συναλλαγή


    Σου στέλνω 20 αυτόν τον μήνα, μου στέλνεις 20 τον άλλον, είμαστε οκ προς τον χρόνο ομιλίας, επαναλαμβάνουμε τον επόμενο μήνα

  7. #127
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    20+ συνολικά, όχι σε μια συναλλαγή


    Σου στέλνω 20 αυτόν τον μήνα, μου στέλνεις 20 τον άλλον, είμαστε οκ προς τον χρόνο ομιλίας, επαναλαμβάνουμε τον επόμενο μήνα
    Ναι οκ, αυτό είναι όντως loophole.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #128
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μία ερώτηση. Έχω αρκετά ευρώ που έχουν μαζευτεί όλους τους προηγούμενους μήνες.

    Στέλνοντας 12 ευρώ σε έναν συνδρομητή what's up με μεταφορά υπολοίπου, του ανανεώνεις την σύνδεση για ένα 3μηνο-4μηνο ή αυτό συμβαίνει μόνο με κανονική ανανέωση?

    Μόλις έκανα μεταφορά 5ε από whats up σε whats up και ανανέωσε το υπόλοιπο για 2 μήνες. Φαντάζομαι αν μεταφέρεις 12ε και πάνω θα το ανανεώσει για 3 μήνες. Νομίζω όμως ότι από καρτοκινητό μπορείς να μεταφέρεις max 10ε κάθε φορά μέχρι 40ε σύνολο.

  9. #129
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις έκανα μεταφορά 5ε από whats up σε whats up και ανανέωσε το υπόλοιπο για 2 μήνες. Φαντάζομαι αν μεταφέρεις 12ε και πάνω θα το ανανεώσει για 3 μήνες. Νομίζω όμως ότι από καρτοκινητό μπορείς να μεταφέρεις max 10ε κάθε φορά μέχρι 40ε σύνολο.
    Το επιβεβαιώνω. Αποστολή 10 ευρώ (επειδή κι εγώ whatsup είμαι) ανανέωσε την σύνδεση για 2 μήνες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #130
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Στην τελευταία επικοινωνία που είχα μαζί τους... αφού δεν βγάζαμε άκρη με την αποχρέωση του τέλους πρόωρης διακοπής... έκανα αναφορά το συμβάν στην ΕΕΤΤ... και σήμερα μου στείλανε συστημένη επιστολή οτι η αποχρέωση έγινε και θα την δω στον επόμενο λογαριασμό.

    δηλαδή ενω θα μπορούσαν εξαρχής να το έχουν κάνει με συνοπτικές διαδικασίες... πρέπει να φας ένα 3μηνο στην ουσία!!!

    σε ένα μήνα περίπου που θα βγει ο λογαριασμός... θα δούμε τι θα γράφει.

    εντωμεταξύ τους ζήτησα 2 φορές να στείλουν κουριερ να παραλάβει τον εξοπλισμό του... και στις 2 μου είπαν οτι σε 5 μέρες θα έρθουν.. το ρουτερ ακόμα εδώ είναι!!!

  11. #131
    Εγγραφή
    22-06-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην τελευταία επικοινωνία που είχα μαζί τους... αφού δεν βγάζαμε άκρη με την αποχρέωση του τέλους πρόωρης διακοπής... έκανα αναφορά το συμβάν στην ΕΕΤΤ... και σήμερα μου στείλανε συστημένη επιστολή οτι η αποχρέωση έγινε και θα την δω στον επόμενο λογαριασμό.

    δηλαδή ενω θα μπορούσαν εξαρχής να το έχουν κάνει με συνοπτικές διαδικασίες... πρέπει να φας ένα 3μηνο στην ουσία!!!

    σε ένα μήνα περίπου που θα βγει ο λογαριασμός... θα δούμε τι θα γράφει.

    εντωμεταξύ τους ζήτησα 2 φορές να στείλουν κουριερ να παραλάβει τον εξοπλισμό του... και στις 2 μου είπαν οτι σε 5 μέρες θα έρθουν.. το ρουτερ ακόμα εδώ είναι!!!
    Για το modem η κυρία στις φορητοτητες του 13888 μου είχε πει να τον παραδώσω σε 10 ημερολογιακές ημέρες από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί ο νέος πάροχος.Για πρόσεχε μην σου αρχίσουν τα δεν παρέδωσες τον εξοπλισμό και θα τρέχεις με άλλες χρεώσεις

  12. #132
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από afilopou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το modem η κυρία στις φορητοτητες του 13888 μου είχε πει να τον παραδώσω σε 10 ημερολογιακές ημέρες από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί ο νέος πάροχος.Για πρόσεχε μην σου αρχίσουν τα δεν παρέδωσες τον εξοπλισμό και θα τρέχεις με άλλες χρεώσεις
    και μένα το ίδιο μου είπαν... μετά με τους ρώτησα αν μπορώ να το στείλω... και μου είπαν ότι σε 5 εργάσιμες θα έρθουν να το πάρουν... οπότε περιμένω να δω το λογαριασμό... και βλέπουμε!!!

  13. #133
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.709
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στον νέο μου λογαριασμό, έχει νέα σημείωση για αυξήσεις.

    Σας ενημερώνουμε πως ισχύουν οι ακόλουθες τιμολογιακές αλλαγές:
    (α) από 18/01/19 προς 14700 της NEWSPHONE από 0,8293€ ανά min σε 1,18€,
    (β) από 04/02/19 προς 14511 της MICROBASE από 0,64575€ για κλήσεις με διάρκεια μέχρι και 60 sec, σε 0,65€.
    * τυχόν κλάσμα του λεπτού λογίζεται ως ακέραιο λεπτό, οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ & Τέλος συνδρομητών σταθερής τηλεφωνίας

    Σας ενημερώνουμε ότι, από 01/06/19 η χρέωση του οικονομικού σας προγράμματος μετά την κατανάλωση του ανά μήνα παρεχόμενου χρόνου ομιλίας για κλήσεις προς
    εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,15€ σε 0,20€ ανά λεπτό και για κλήσεις προς εθνικά κινητά από 0,33€ σε 0,40€ ανά λεπτό
    (οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%).
    Τυχόν κλάσμα του λεπτού υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.
    Οι παραπάνω τροποποιήσεις ισχύουν και για οικονομικά προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας.
    Έχετε δικαίωμα επιλογής κάποιου άλλου οικονομικού προγράμματος του ΟΤΕ ή καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως εντός 3 μηνών από την ανωτέρω ημερομηνία.

    Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην Εξυπηρέτηση Πελατών στο 13888,
    στα καταστήματα COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή στο www.cosmote.gr.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #134
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    ωπ νεα αυξηση οτι πρεπει για να παρω και το αλλο μου νουμερο :P

  15. #135
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ...κάτι αντίστοιχο που έγινε και με τους λογαριασμούς του Νοεμβρίου δηλαδή απο 01/01/2019

    πάμε στο β εξάμηνο τώρα... και άρα μέχρι 31/8 μπορεί να γίνει η καταγγελία της σύμβασης... καλοκαιριάτικα και αυτοί... ας ήταν μέχρι 30/9... να το προλάβαινα τουλάχιστον!!!

Σελ. 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-18, 17:02
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-18, 11:47
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-18, 08:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας