Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ας γράψω κι εγώ την περιπέτειά μου ... μπας και βοηθήσω κάποιον εδώ μέσα !
    Είμαστε συνδρομητές Forthnet περι τα 12 - 15 χρόνια....! τον τελευταίο καιρό όμως μας κάνουν νερά ....
    1) το 2016 βάλαμε 50άρι VDSL
    2) πριν από ένα χρόνο περίπου για κάποιο λόγο είχαμε μείνει περίπου 10 μέρες σύνολο χωρίς ΙΝΤΕΡΝΕΤ ... και τότε είχε πέσει το καντήλι του αιώνα.... έκανα υπομονή όμως γιατί είμαστε δέσμιοι ενός συμβολαίου. Με αποζημίωσαν όμως (νομίζω 6 ευρώ ...)

    Τον τελευταίο καιρό είχα προβλήματα στην γραμμή .... η ταχύτητα είχε πέσει και υπήρχαν στιγμές μέσα στην ημέρα (κυρίως βράδυ κατά τις 20:00 - 21:00) που η ταχύτητα στο κινητό μέσω wifi ήταν χειρότερη από το mobile internet. Η εξήγηση που είχαν τοτε είναι ότι έβλεπαν πολλές κλήσεις από εφαρμογές κτλ κτλ που αυτό έριχνε την ποιότητα.... τους εξήγησα ότι το PC σπάνια το ανοίγω πλέον ... αλλά επέμεναν..... έκανα φορμάτ στο PC επίτηδες.... κι ας το είχα κλειστό.
    Για λίγες μέρες δεν ασχολήθηκα γιατί με κουράζει αντί να παίζω με το παιδί μου όταν γυρνάω από τη δουλειά να μιλάω με την NOVA.
    Μετά από λίγες μέρες το modem έγινε Χριστουγεννιάτικο δέντρο ... αναβόσβηναν τα πάντα υπερβολικά γρήγορα ... και η γραμμή ακόμα χαμηλά ...
    πήρα τηλέφωνο ..... και μου είπαν ότι όλα είναι οκ και ίσως έχει πρόβλημα το μοντεμ μου..... είπα ΟΚ μπορείτε να μου στείλετε άλλο ?
    - Όχι, πρεπει να το αγοράσετε γιατί έχουν περάσει τα 2 χρόνια της εγγύησής του ....
    - Μα είμαι πελάτης, δεν θα φύγω....
    - όχι δεν μπορούμε. Εάν θέλει το εμπορικό τμήμα να σας κάνει χάρη ΟΚ ....

    Το κατάπια κι αυτό .... μάλιστα είχα κάνει έντονα παράπονα μέσω mail, site.
    Μετά πήρα τηλέφωνο και έκανα μία μαγική ερώτηση .... ΠΟΤΕ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΟΥ? και μου είπαν τον Φεβρουάριο του '19 (είχα κάνει μία τηλεφωνική ανανέωση λόγω αλλαγής υπηρεσιών κάποια στιγμή)....
    την επόμενη μέρα με πήρε μία κυρία τηλέφωνο να συζητήσουμε.... να της πω τα παράπονά μου και να μου πει .... πριν φύγετε από εμάς να σας κάνουμε πρόταση ανανέωσης (αισθανόμουν σαν παίκτης της ΑΕΚ εκείνη τη στιγμή)

    Και μία μέρα μετα ......

    Πάει το Ιντερνετ....... 29/11 στις 17:00 περίπου πάπαλα....

    Παίρνω τηλέφωνο στις 29/11 στις 19:00 :
    Είναι βλάβη, θα το δηλώσουμε, αλλά μέχρι το τέλος της ημέρας θα έχει φτιάξει....
    απάντησα μα είναι νύχτα .... εννοείται σήμερα ή άυριο ... ? τι αύριο ... σήμερα μέχρι τις 00:00 ...

    30/11 πήρα πάλι τηλέφωνο :
    έχουμε δηλώσει βλάβη στον ΟΤΕ ... επειδή είναι Παρασκευή θα το φτιάξουν σίγουρα ..... επειδή είναι Παρασκευή ρε φίλε, μην μείνω χωρίς Ιντερνετ πάλι ... γιατί και την άλλη φορά Πέμπτη είχε ξεκινήσει και περίμενα 10 μέρες ... όχι όχι θα το φτιάξουν

    1/12 πήρα πάλι τηλέφωνο για να πω καλό μήνα :
    Έχουμε δηλώσει βλάβη στον ΟΤΕ και θα το φτιάξουν... μα μου είπατε το ίδιο πράγμα .... πότε θα το φτιάξουν ? δεν γνωρίζω....θα το φτιάξουν....

    2/12 Δεν πήρα τηλέφωνο
    3/12 πήρα τηλέφωνο πάλι :
    Είναι πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ σας και θα το κοιτάει ο ΟΤΕ ... ξέρετε του λέω, το ΚΑΦΑΟ είναι ακριβώς κάτω από το σπίτι μου ... και δεν έχει ΚΑΝΕΙΣ όλες αυτές τις μέρες τι φτιάχνουν ? Το πρόβλημα είναι στο Αστικό Κέντρο τελικά και το φτιάχνουν.... και πότε θα φτιαχτεί ...? ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ αλλά όταν φτιαχτεί θα σας ενημέρωσουμε !!!! Μην ανησυχείτε όμως θα σας αποζημιώσουμε !!!!!

    σήμερα είναι 4/12 και ακόμα τίποτα
    Καμία ενημέρωση σχετικά με το πρόβλημα
    Καμία ενημέρωση σχετικά με την πορεία του προβλήματος
    Καμία ενημέρωση σχετικά με το τι κάνω ....
    Κανείς δεν με έχει πάρει τηλέφωνο έτσι για το YOLO !

    Χθες ζήτησα από το εμπορικό να μου δώσουν πρόταση αποδέσμευσης ΑΜΕΣΑ χωρίς πέναλτυ...το οποίο όπως μου είπαν είναι 250 ευρώ ...ενώ το συμβόλαιο τελειώνει σε 2 μήνες...

    Να αφήσω εδώ μία μικρή σημείωση ότι η εν λόγω εταιρεία παλαιότερα μου είχε στείλει χαρτί από δικηγόρο γιατί ζητούσαν 95 ευρώ επειδή είχα κάνει διακοπή συμβολαίου.....1 μέρα πριν λήξει το συμβόλαιό μου ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ !!!!!!!!!!!!!

    Αυτά τα λίγα ....

    ένα μικρό παράδοξο είναι ότι στην πολυκατοικία μου μία κοπέλα που έχει NOVA ADSL, την ημέρα που κόπηκε σε εμάς τελείως το VDSL, σε αυτή σέρνεται η γραμμή της σε επίπεδα dial Up !

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα vaziliz,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα, με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου (π.χ. τον αριθμό τηλεφώνου, τον ΑΦΜ του κατόχου), ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova Vdsl
    Από Deponakias στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-18, 12:47
  2. VDSL Μαρούσι
    Από fynos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 668
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 12:06
  3. Nova VDSL Περιστέρι
    Από BreJohn στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-18, 23:25
  4. Nova VDSL στην Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης
    Από theo4850 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-18, 16:19
  5. Nova Vdsl Αιτηση
    Από Giorgos JDM στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-18, 22:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας