Καλησπερα στην ομαδα , ελπιζω να ανοιξα το θεμα στην σωστη ενοτητα μιας και αφορα πιο πολυ 4G παρα σκετο ιντερνετ.

Ειμαι κατοχος ενος πακετου SpeedBooster Cosmote το οποιο κουμπωνει πανω σε μια 2play γραμμη και λειτουργει αθροιστικα , δηλαδη παιρνει το download της απλης εως24 και το αθροιζει με οτι download speed πιασει το 4G σιμακι, 45-55 αναλογα τη μερα τον καιρο αποσταση απο το παραθυρο και τι αλλο ασυρματο χρησιμοποιουμε γιατι περιφερονται και διαφορα drone/τηλεκατευθυνσεις/fpv και λοιπα ασυμαζευτα στο σπιτι.

Το προβλημα μου ειναι οτι το ρουτερ αυτο που δινει το HA35 δεν με εξυπηρετει και παρολο που δουλευει χωρις λαχταρες θελω περισσοτερες επιλογες.


Ψαχνω λοιπον να βρω ενα hybrid router , που να κανει την ιδια δουλεια, δηλαδη να υποστηρίζει consolidation 4G LTE με DSL , να εχει voip ετσι ωστε να αντικαταστησω το HA35.

Αυτη τη στιγμη για να μπορεσω να κανω δουλεια εκανα κι εγω το κολπο με τα 2 ρουτερ , το οποιο λειτουργει ικανοποιητικα αλλα προτιμω να εχω ενα ρουτερ και καλο παρα 2 μετρια.

επισεις θα ηθελα να μαθω αν η υποδοχες για την κεραια αφορουν το LTE ή το wifi γιατι δε το διευκρινιζει το manual Και μια ενδεικτικη κεραια εξωτερικου χωρου ωστε να τη βγαλω μπαλκονι.

Ευχαριστω για το χρονο σας.