Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-LINK Deco X20(2.0)
    Καλησπέρα. Επειδή δεν βγαζω άκρη με την Cosmote, είπα να μοιραστώ το πρόβλημά μου να μου δώσετε τα φώτα σας. Έκανα αίτηση για νέα γραμμή στις 14 Νοεμβρίου σε φυσικό κατάστημα. Σήμερα μίλησα με 13888 και είπε ότι στην πόλη της Πάτρας υπάρχει τεράστιο φόρτο εργασίας και δεν έβρισκε διαθέσιμο κενό ώστε να κλείσω ραντεβού με τον τεχνικό. Για παράδειγμα, μου ανέφερε ότι στο σύστημα εκείνη την στιγμή έβλεπε αίτηση ήδη 3 μηνών(!!!). Μου είπε να τον ξανακαλέσω Σάββατο πρωί στις 8 ώστε να προλάβω να κλείσω ραντεβου για 7 Ιανουαρίου(!!!). Γενικότερα κατάλαβα ότι το σύστημα είναι "όποιος προλάβει"... Μπορώ να κάνω κάτι να επισπεύσει η διαδικασία; Μπορώ να απευθυνθώ σε κάποιον τεχνικό να τον πληρώσω να μου κάνει την σύνδεση; Πραγματικα, για 10 λεπτα δουλεια, υπαρχει τετοια αναμονη... Μακάρι να μπορούσα να το κάνω μονος μου δηλαδη...

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konarx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Επειδή δεν βγαζω άκρη με την Cosmote, είπα να μοιραστώ το πρόβλημά μου να μου δώσετε τα φώτα σας. Έκανα αίτηση για νέα γραμμή στις 14 Νοεμβρίου σε φυσικό κατάστημα. Σήμερα μίλησα με 13888 και είπε ότι στην πόλη της Πάτρας υπάρχει τεράστιο φόρτο εργασίας και δεν έβρισκε διαθέσιμο κενό ώστε να κλείσω ραντεβού με τον τεχνικό. Για παράδειγμα, μου ανέφερε ότι στο σύστημα εκείνη την στιγμή έβλεπε αίτηση ήδη 3 μηνών(!!!). Μου είπε να τον ξανακαλέσω Σάββατο πρωί στις 8 ώστε να προλάβω να κλείσω ραντεβου για 7 Ιανουαρίου(!!!). Γενικότερα κατάλαβα ότι το σύστημα είναι "όποιος προλάβει"... Μπορώ να κάνω κάτι να επισπεύσει η διαδικασία; Μπορώ να απευθυνθώ σε κάποιον τεχνικό να τον πληρώσω να μου κάνει την σύνδεση; Πραγματικα, για 10 λεπτα δουλεια, υπαρχει τετοια αναμονη... Μακάρι να μπορούσα να το κάνω μονος μου δηλαδη...
    Δεν εινει ετσι απλα 10 λεπτα δουλεια. Πρεπει να γινει μικτονομηση , να μετρηθει η γραμμη, να ερθουν στο χωρο σου να μετρησουν, να ρυθμισουν την δρομολογηση, να ενημερωθουν οι εταιρειες για το νουμερο σου κλπ κλπ....

    Για φορητοτητα ναι.... ειναι 10 λεπτα. αλλα οχι για νεα γραμμη δυστυχως.

    Εχω βρεθει στη θεση σου αρκετες φορες και το μονο που μπορω να σου πω ειναι υπομονη . Ο "απο κατω" μας εκανε 40-42 μερες να τον συνδεσουν (πετρουπολη αττικης) .
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εινει ετσι απλα 10 λεπτα δουλεια. Πρεπει να γινει μικτονομηση , να μετρηθει η γραμμη, να ερθουν στο χωρο σου να μετρησουν, να ρυθμισουν την δρομολογηση, να ενημερωθουν οι εταιρειες για το νουμερο σου κλπ κλπ....

    Για φορητοτητα ναι.... ειναι 10 λεπτα. αλλα οχι για νεα γραμμη δυστυχως.

    Εχω βρεθει στη θεση σου αρκετες φορες και το μονο που μπορω να σου πω ειναι υπομονη . Ο "απο κατω" μας εκανε 40-42 μερες να τον συνδεσουν (πετρουπολη αττικης) .
    Καλά μην παίρνεις και όρκο φορητοτητα από Wind σε ΟΤΕ 3 εβδομάδες για να έρθει ο τεχνικός για εγκατάσταση.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Η αληθεια ειναι οτι διαβαζω τωρα τελευταια παρα περιστατικα για καθυστερησεις φορητοτητας.

    Ισως να εχει συμπεσει με το γεγονος οτι αλλαζουν ολες τις καμπινες με νεου τυπου.
    Ισως να φταιει οτι αλλαζουν και τα ΑΚ και τους γυρνανε ολους σε voip.

    Τι να πω... παντως δεν ειναι φυσιολογικο οντως και ειναι προβλημα αυτο.

    Υ.Γ. 4/12/2018 εκανα αιτημα φορητοτητας απο NOVA.
    6/12/2018 με πηραν τηλ για αντιπροταση.
    7/12/2018 εχω αλλαξει ηδη παροχο. Τι να πω... ειμαι η εξαιρεση φαινεται.
    The gr81 .

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρεωση νεας γραμμης cosmote
    Από sot_k στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-18, 12:34
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-18, 12:30
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-18, 11:46
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-18, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας