Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα σας

    πριν απο λιγες μερες παρελαβα ενα 4g/lte huawei wingle modem E8372-153 μεσω ebay. Παραλληλα πηρα απο την cosmote μια data sim, που μοιραζεται τα δεδομενα της συνδεσης κινητου μου.

    προεκυψε το εξης ανεξηγητο... η data sim στο modem λειτουργει πολυ προβληματικα, δλδ δε συνδεεται, δε βρισκει δικτυο, οταν βρει μενει connected για 30δ με 1 λεπτο το πολυ, κανει disconnect και παιρνει αλλο τοσο να ξανασυνδεθει, και δως του ξανα... ατελειωτη λουπα. Το θεμα ειναι οτι η ιδια καρτα δεδομενων δουλευει στο κινητο μου απροβληματιστα... επισης η καρτα sim του κινητου μου δουλευει στο modem παλι απροβληματιστα! Πηρα την cosmote, εκανα οτι μου προτειναν στο web ui του modem, αλλα τπτ... καποιες φορες που κανει disconnect λεει κιολας 'profile is invalid'... Μου την αλλαξαν δωρεαν αλλα και η καινουρια κανει τα ιδια...

    Οποτε δεν ειναι η καρτα, αλλα ουτε το μοντεμ, αφου με τη σιμ του κινητου δουλευει ολοσωστα... τι στο κερατο ειναι;; και πως το φτιαχνω;; καμια ιδεα;

    προφανως εχω δοκιμασει να κανω το μοντεμακι reset, το εχω συνδεσει στο pc σπιτιου, γραφειου, φορτιστη κινητου, στο αυτοκινητο, παντου εχει την ιδια συμπεριφορα...

  2. #2
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καμια ιδεα κανεις;

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    έχεις τσεκάρει το apn profile και με τις δυο κάρτες;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-12-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ναι, και με την τεχνικη υποστηριξη της κοσμοτε δοκιμασαμε και το ξαναφτιαξαμε, καμια διαφορα...

    αλλωστε το βρισκει αυτοματα το apn profile αλλα και δεν εχει και ιδιαιτερες ρυθμισεις περαν του apn (internet) και του profile name (cosmote internet).

  5. #5
    Εγγραφή
    15-05-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Αγορά αντίστοιχη εποχή με εσένα, το λειτουργούσα με λίγα προβλήματα, αλλά εδώ και 10 ημέρες δεν μπορεί να συνδεθεί στην Cosmote με τίποτα. Έχω μιλήσει μαζί τους και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Με κάρτα wind/vodafone δουλεύει μια χαρά.
    Μήπως κατάφερες να βγάλεις άκρη μπας και δεν το σπάσω?

    Ευχαριστώ πολύ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6015
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 15:46
  2. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-19, 23:12
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-18, 23:49
  4. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-18, 08:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας