Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Αξιότιμοι Συμφορουμίτες,

    Ενθυμούμε ότι κάπου στο 2005 όταν απέκτησα την πρώτη dsl σύνδεση στην hol γράφηκα στο site αλλά πόσταρα πολύ λίγο. ¨Έχασα, ξέχασα τα στοιχεία μου αν και τακτικά παρακολουθώ τις συζητήσεις. Για να είμαι ειλικρινής δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ με το adsl πολύ. Οι συνδέσεις μου, σταθερότατες χωρίς θέματα. 4 τον αριθμό ανά την Ελλάδα, μια εξ αυτών στην Αθήνα. Αναγκαίες λόγω μετακινήσεων και εργασίες σε Θεσσαλονίκη, σε Κοζάνη και φυσικά Παλ Φάληρο. Αγόρασα τότε τις προσφορές ρούτερ και σύνδεση για 1 ή δυο χρόνια εάν θυμάμαι καλά στα 100 Ευρώ, και έκτοτε πλήρωνα τα πάγια κάθε μήνα. Μπαίνουν και στα επαγγελματικά έξοδα οπότε δεν με απασχόλησε πολύ να κάνω βόλτες. Νομίζω ότι το connx ήρθε αργότερα και έτσι δεν άνοιξα παρτίδες με ΟΤΕ. Για λόγους όμως πολιτικής για αξιόπιστη και καλή φωνή όλες οι συνδέσεις έμειναν στον ΟΤΕ.
    Στην Θεσσαλονίκη είχα forthnet όπως και έχω μια σύνδεση στην Κοζανη. Επίσης στην Κοζάνη μια vodafone και μια είχα στο Παλ Φάληρο.
    Η σύνδεση Θεσσαλονίκη καταργήθηκε από μόνη της το 2012, βρίστηκα με την forthnet αλλά τελικά δεν το έψαξα με καταγγελίες κτλπ γιατί το Project πλέον εκεί δεν είχε σημαντική αξία και βολευόμαστε με mobile internet. Ίσως, χρειαστεί στο μέλλον.
    Στην Κοζάνη η vodafone θα καταργηθεί και έχει ήδη επιλεγεί για λόγους οικονομοτεχνικούς cosmote οπότε μένει η forthnet της Κοζάνης και η vodafone Παλ Φαλήρου που για αυτήν θα σας μιλήσω σήμερα.
    Έχω την τύχη να βλέπω από το μπαλκόνι μου το Α/Κ της περιοχής. Έτσι, η ποιότητα και η άμεση σύνδεση το 2005 με adsl hol τα έκαναν όλα εύκολα. Μια φορά στα 13,5χρόνια χρειάστηκε να δώσω βλάβη στον ΟΤΕ γιατί είχα παράσιτα στην γραμμή, άλλαξαν καλώδιο και ησύχασα. Από το 2012 κάθε φθινόπωρο το νετ τρελαινόταν για κανένα μήνα και μετά έστρωνε. Οι καταιγίδες φταίνε πάντα μου λέγανε. Άλλαζα φίλτρα δοκίμαζα ρουτερ στο τέλος το πρόβλημα έστρωνε μόνο του, Φέτος η τρέλα ήρθε λιιιγο νωρίτερα.
    Ρουτερ για χρόνια αυτό το ιστορικό της Intracom που έμοιαζε με το κουτί του ISDN που πλήρωσα το 2006 30 ευρώ για να το μετατρέψω σε ασύρματο με ασύρματη σύνδεση που δεν είχε wap/wep2 γενικώς κλείδωμα. Μετά, από τις ανανεώσεις ένα wag200 που από τότε παρέχει τις υπηρεσίες του με open wag και αποτελεί βράχο.
    Σκεφτόμουν κατά καιρούς διάφορα, να πάω στην hol ή στην Τελλάς κτλπ γενικώς να ψαχτώ αλλά ο φόβος ότι θα μείνεις χωρίς νετ και φωνή με τρόμαζε. Η δουλεία μου βασίζεται σε καλό νετ και καλή φωνή, έχω παρτίδες κυρίως με εξωτερικό οπότε δεν τόλμησα ποτέ. Το τι τηλέφωνο έφαγα όλα αυτά τα χρόνια ότι είμαι χαζός και πληρώνω διπλά ότι δεν με συμφέρει κτλπ δεν λέγεται.
    Οι ιδέες άρχισαν να μου μπαίνουν όταν άρχισαν τα έργα για FTTH. Αγαπάω την τεχνολογία και να κάνω πράξεις πρωτοπορίας και ειλικρινά ακόμα και τώρα το σκέφτομαι. Με πήραν και άρχισαν το μπουρου μπορου ε και άρχισα να το ψάχνω. Μίλησα με τον διαχειριστή, άνθρωπος συντηρητικός αλλά συγκροτημένος. Για καλή μου τύχη στην πολυκατοικία μένουν τουλάχιστον 2-3 μηχανολόγοι μηχανικοί λάτρεις την τεχνολογίας αλλά μεγάλοι. Η πολυκατοικία επίσης έχει πολλές συνδέσεις σε vodafone για οικονομικούς λόγους αλλά όλοι γκρινιάζουν. Δεν ξέρω αλλά εμένα το ίντερνετ ήτο βράχος γρανίτης. Κλείδωμα με το τίμιο wag200 στις 17500 και με άλλο ρουτερ κάτι χαζά zte της wind εβλεπα και 19.000 Surfing experience καλό, video conferance μια χαρά ε τι άλλο θελω? Παιχνιδια δεν παιζω, τηλεόραση δεν έχω, το youtube αερα.
    Αλλά, αυτοί εκεί, μην κάνεις το λάθος και πάς σε όλα vodafone θα υποφέρεις....
    Παρακολουθώντας το θέμα FTTH στο φόρουμ μια μέρα έπεσε τυχαία το ματι σε μια κουβεντα για το shared LLU ότι καταργείται κτλπ. Εμένα, δεν με έχει ειδοποιήσει κανένας και από την forthnet και από την Vodafone. KANENAΣ. Mα έαν καταργηθεί στις 31/12 δεν έχουν υποχρέωση για γνωστοποίηση στον συνδρομητή? Η μήπως τελικά δεν θα γίνει και τσάμπα ολη η αναστάτωση
    Τεσπα, το FTTH θελεί χρονο, η πολυκατοικία το σκέφτεται, και δεν θελω να πάω μόνος. Λέω αμα αποφασίσουν οι άλλοι θα ακολουθήσω. Επρεπε να διαλεξω. Τηλέφωνο σε φίλους στην wind στο τεχνικό τμήμα. Ναι και όχι και δεν ξέρω και τι και πώς. Αστο. Τηλέφωνο στην Vodafone πριν 14 μέρες και ήθελα πληροφορίες για αλλαγή σε double play κτλπ. Ξέρετε είστε ειδική περίπτωση εσεις με τα δυο shared LLU θα σας πάρει ο προιστάμενος κτλπ. Προφανώς πήγε ταξίδι μπαχάμες, ακομα να πάρει. Πήρα αλλες δυο τρεις φορές, τα ίδια, ναι ίσως δεν ξερω να δουμε. Τελικά την Τρίτη το πρωί με πήρε μια επιεικώς αγενής κυρία από τα κεντρικά και τις πωλήσεις. Της είπα ότι για μένα έχει μεγάλη σημασία να κρατήσω το e-mail και θα ήθελα να κάνουμε μια νεα αριθμοδότηση και να κρατήσω σε double play την σύνδεση. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ μου λεει, Μάλιστα λεω και εάν θελω να κρατησω το e-mail. ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ λέει. Το μόνο που μπορώ να σας κάνω είναι να σας πάω σε μια σύνδεση double play στον υπάρχοντα αριθμό., Ναι λεω, με τι κόστος.? Μου λέει κάτι 51 ευρώ για αυτά που δίνει με νεα σύνδεση/φορητοτητα στα 26-27. Γιατι τοσα λεω? Γιατι δεν είστε μου λεει φορητοτητα δεν είστε νεα σύνδεση είστε ειδική περίπτωση. Α μάλιστα λέω. Ότι είμαι 24 χρόνια πελάτης από τον Νοέμβρη του 1994 στην Hol δεν μετράει? Οχι μου λεει γιατι εκτοτε εξαγοραστηκε δυο φορές η Hol αλλά τεσπα το καλύτερο που μπορώ να κάνω ειναι να σας δωσω vdsl30 με 28,5 ευρώ. Μαιστα λέω αλλά το e-mail? Ε αυτό θα σας το αφήσουμε καννενα διμηνο μετα θα καταργηθουν τα mail της Hol. Α, καλά λέω.....
    Η προοπτική να μπλέξω με vdsl της vodafone δεν ήχησε καλά. Αντε και μπλοκάρει το σύμπαν, θα χάσουμε και αυτα που έχουμε και τρέχα γύρευε. και αμα χάσουμε και την φωνή για καμια 10ρια μέρες ζητω που καήκαμε.
    Οπότε, έπεσε το τηλεφωνήμα στον ΠΟΤΕ. Δεν μπορώ να πώ υπήρξε μια Α ξήγα. 37,5 ευρά vdsl 50 σας συμφέρει για να έχετε εγγυημένες υπηρεσίες, κτλπ και λίγο χρόνο ομιλίας με εξωτερικό.
    9 ευρώ παραπάνω από την Vodafone ηγουν 120 το χρόνο για μια Α εξασφάλιση τα δινεις....Λέω ό,τι και να τύχει απέναντι τους έχω, θα πάω να τους δω προσωπικά.
    Προσπάθησαν να μου πουν για FTTH αλλά το ξέκοψα (δεν θελει η πολυκατοικια ακόμα, ασε να ερθω σε εσας και βλέπουμε) Τα μιλήσαμε, τα συμφωνήσαμε Τρίτη απόγεμα, μου λέει παραλαβή εξοπλισμού Παρασκευή αύριο δηλαδή και ενεργοποίηση γραμμής εως 16 εργάσιμες. Δεν θα σας βάλουμε σε Voip προς το παρόν αλλά να ξέρετε ότι θα σας βάλουμε σύντομα. (Ναι καλά...)
    Αντε λέω να δουμε. Την Τετάρτη το πρωι, δεν πέρασαν δηλαδή ούτε 24 ώρες για την ακριβεια 16 είχαν περάσει κόβεται το τηλέφωνο/αρχίζει το νετ να συνδέεται και να επανασυνδεεται ωρε λεω αρχισε τρελλα η γραμμη τελος πάντων σε μιση ώρα στις 1030 όλα ήρεμα. Κοιτάω το ρουτερ ip 91xxxx κλείδωμα στις 15 χιλιάδες αυστηρά και τα στατιστικά αυτά

    Downstream Rate: 14785 kbps
    Upstream Rate: 719 kbps
    Downstream Margin: 14 db
    Upstream Margin: 14 db
    Downstream Line Attenuation: 4 db
    Upstream Line Attenuation: 1 db
    Downstream Transmit Power: 12 db
    Upstream Transmit Power: 15 db

    Αντε καλά λέω την κάτσαμε την βάρκα. H ip από vodafone. Κατα καιρούς είχα από 91 αλλά μετά γύρναγε στα συνήθη 79 χχχχ

    Ρε λες να πήγα στην cosmote ήδη?
    Το μεσημέρι της Τετάρτης κατά της 3 ερχεται SMS ότι η γραμμη ενεργοποιήθηκε και ότι το username ειναι αυτο και να συνδεσεται τον εξοπλισμό κτλπ.
    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΦΩΤΟΣ!!! ο οτε. ΠΛΕΡΩΝΩ και βγαζω γούστα.
    Και σήμερα στις 1830 ξαφνικά πέθανε το νετ που ήμουν συνδεδεμενος με την vodafone....Και έκλεισε μια ιστορία 24 χρόνων....
    Ι am touched Που λεμε. Γιατι όπως είδατε μενω σταθερος στις συνεργασίες μου. 21 χρονια έχω κινητο στην wind δεν έχω κανει ποτε αναβαθμιση, δεν έχω παρει ποτε τιποτα από αυτούς και πληρωνω ένα σκασμο πάγια (μπαινουν εξοδα είπαμε) και εγω εκεί. Αφού τρελένονται οταν τους λέω δεν θελω καμια ανανεωση καμια δεσμευση καμμια αλλαγή. Την ιδια sim έχω εδω και 21 χρονια!!!

    Και τωρα αντε με το καλό να παραλάβω τον εξοπλισμό και να δούμε τι ψάρια πιανει τo vdsl. Γιατι με τετοια στατιστικά γραμμής δεν με βλέπω να χτυπάω τα 45 με 50 χλδ που μου τάξανε.
    Πάντως σαν experience το σερφάρισμα με vodafone ήταν καααπως καλύτερο. Αλλά θα κάνω υπομονή και κυρίως θα δω εάν και τι προσφέρει η νεα υπηρεσία.
    Ζητω συγνώμη για το σεντόνι, αλλά 24 χρόνια είναι αυτά....gamoto!!

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Καλο το σεντονι, αλλα ακομα και ετσι πρεπει να μαντεψουμε τι εχει γινει.
    Μαλλον εισαι με το παλιο modem σε καμπινα με κοφτη. Οταν μπει το κανονικο θα πιασει αυτα που πρεπει.
    Απο κει και περα, αφου μιλαμε για vdsl καμπινας , το ιδιο θα επερνες και απο τη vodafone.
    Οσο για το θεμα της αξιοπιστιας φωνής, μαλλον εχεις να κανεις update 21 χρονια.
    Επισης εγραψες ενα ναι, καλα για το voip του οτε. Δεν υπαρχει περιπτωση να το γλιτωσεις.
    Οσο για το ftth... καποιου του χαριζαν γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Αποδεκτό ως "κατάθεση ψυχής" το σεντόνι, οφείλω πάντως να σου πω ότι κατά τη γνώμη μου η προσέγγιση που έχεις ακολουθήσει όλα αυτά τα χρόνια -ακόμα πιο πολύ αφού είσαι και επιχειρηματίας- είναι πέρα για πέρα λανθασμένη κι ας τα περνάς στα έξοδα (υπάρχουν κι άλλα έξοδα να περάσεις). Έχεις πληρώσει τόσα λεφτά παραπάνω που θα μπορούσες να έχεις ...μισθωμένες γραμμές πλέον που λέει ο λόγος. Επίσης για το FFTH δεν χρειάζεσαι καμία συγκατάθεση από την πολυκατοικία. Αν παρέχεται προχώρα χωρίς πολλές πολλές σκέψεις.

    Υ.Γ. Κάρτα sim 21 ετών είναι σχεδόν απολύτως απίθανο να λειτουργεί έστω και υποτυπωδώς σε σύγχρονο κινητό λόγω αλλαγής της τάσης λειτουργίας, των bit και των pins που αλλάζουν συχνά πλέον εδώ και χρόνια και οι σημερινές κάρτες δεν έχουν καμία σχέση με εκείνης της εποχής. Εκτός αν και τη συσκευή του κινητού σου την έχεις από το millenium


    @netblues με το Α/Κ του ΟΤΕ απέναντι όπως λέει (υπόθεση την οποία ενισχύει το 4dB attenuation) απίθανο δεν είναι να υπάρχει VDSL καμπίνα;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Χαθηκα στη σεντονιά....(αλλα αμα ειναι απο αστικο γιατι να παιζει χαμηλα το adsl...)
    Αν ειναι απο αστικό, τοτε το vdsl απο οποιδηποτε παροχο εχει σχεδον ισους κινδυνους στο διαδικαστικο μερος.
    Παρολα αυτα, εχω δει τελευταια κυκλωτικες ενεργειες με καμπινες αρκετα κοντα στο αστικό.

    Συμφωνω, η sim αποκλειεται να ειναι ιδια, 21 χρονια.
    Αn ειχα ftth ουτε που θα ακουμπαγα xdsl, ουτε για πλακα.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΞΥΡΙΖΕΙ!!!!!!

    Date/time
    2018-12-14 21:08:44
    DSL downstream49999
    kBit/s
    DSL upstream4998
    kBit/s
    System uptime
    0 days, 0 hours, 9 minutes, 29 seconds
    Transmission mode
    VDSL2-17A Annex B
    CRC errors
    0
    FEC errors
    0
    SNR (Down/Up)
    16.1 / 30.1
    dB
    Attenuation (Down/Up)
    3.5 / 12.0
    dB

  6. #6
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Από Άρθρο στα Νέα https://www.tanea.gr/2018/12/16/scie...i-na-pethanei/
    " γενικότερα σε διάφορες δημόσιες υπηρεσίες και αρχές, το φαξ επίσης αντιστέκεται γερά. Ακόμη και το FBI συνεχίζει να κάνει ευρεία χρήση του φαξ, προτιμώντας το συχνά έναντι του e-mail (το οποίο αφήνει περισσότερα ίχνη…)."
    Απαντώ εν τάχει στα σχόλια σας.
    1, Η Κάρτα SIm είναι όντως 21 ετών (δηλωμένη στην Εφορία Νεοτέρων Μνημείων γιατί γράφει Telestet) και είναι σε samsung κατασκευής 2011. Η φωνή παν' απ όλα. Έχω και cosmocarta σε σύγχρονο smart phone για όλα τα υπόλοιπα.
    2. Δεν νομίζω ότι θα είχα κάνει περιουσία κάνοντας βόλτες σε παρόχους. Μια δουλειά να χαθεί, ή να χαλάσει το όνομα σου γιατί δεν σε βρήκαν είσαι εύκολα εκτός χώρου.
    3.Τα παράπονα ακόμα παραμένουν υψηλά για τους εναλλακτικούς με όσα διαβάζω εδώ μέσα. Ευτυχής συγκυρία να έχω τον ΟΤΕ δίπλα ε, μετά τόσα χρόνια ας τον δοκιμάσω και σε νετ. Ως τώρα έδειξε πολύ καλά αντανακλαστικά.
    4. Eπειδή όμως πιστεύω στην πρόοδο και τον ανταγωνισμό η Forthnet Shared llu στην Κοζάνη θα αντικατασταθεί με νέα γραμμή . Ως τώρα η Wind ειναι πλήρως αρτηριοσκληρωμένη και αργή. Είδομεν.
    Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Σας

  7. #7
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Άρθρο στα Νέα https://www.tanea.gr/2018/12/16/scie...i-na-pethanei/
    " γενικότερα σε διάφορες δημόσιες υπηρεσίες και αρχές, το φαξ επίσης αντιστέκεται γερά. Ακόμη και το FBI συνεχίζει να κάνει ευρεία χρήση του φαξ, προτιμώντας το συχνά έναντι του e-mail (το οποίο αφήνει περισσότερα ίχνη…)."
    Απαντώ εν τάχει στα σχόλια σας.
    1, Η Κάρτα SIm είναι όντως 21 ετών (δηλωμένη στην Εφορία Νεοτέρων Μνημείων γιατί γράφει Telestet) και είναι σε samsung κατασκευής 2011. Η φωνή παν' απ όλα. Έχω και cosmocarta σε σύγχρονο smart phone για όλα τα υπόλοιπα.
    2. Δεν νομίζω ότι θα είχα κάνει περιουσία κάνοντας βόλτες σε παρόχους. Μια δουλειά να χαθεί, ή να χαλάσει το όνομα σου γιατί δεν σε βρήκαν είσαι εύκολα εκτός χώρου.
    3.Τα παράπονα ακόμα παραμένουν υψηλά για τους εναλλακτικούς με όσα διαβάζω εδώ μέσα. Ευτυχής συγκυρία να έχω τον ΟΤΕ δίπλα ε, μετά τόσα χρόνια ας τον δοκιμάσω και σε νετ. Ως τώρα έδειξε πολύ καλά αντανακλαστικά.
    4. Eπειδή όμως πιστεύω στην πρόοδο και τον ανταγωνισμό η Forthnet Shared llu στην Κοζάνη θα αντικατασταθεί με νέα γραμμή . Ως τώρα η Wind ειναι πλήρως αρτηριοσκληρωμένη και αργή. Είδομεν.
    Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Σας

    1) Συσκευή του 2011 θεωρείται πλέον -σχεδόν- αρχαία και είναι αναμενόμενο να δουλεύει με αυτήν. Κι επειδή κάπου τότε το 2011 έγινε μια "έκρηξη" της τεχνολογίας των δικτύων κινητής και άλλαξαν από τότε 3-4 φορές και οι κάρτες SIM σου συνιστώ να την αλλάξεις και την κάρτα και τη συσκευή με καινούργιες. Όχι τίποτα άλλο αλλά αυτή η κάρτα δεν υποστηρίζει καν 3G δίκτυα και ενδέχεται να έχεις χαμηλής στάθμης σήμα ή ακόμα και να βγαίνεις εκτός δικτύου σε κάποιες περιοχές (μου έχει τύχει προ 1-2 ετών να μείνω μισή μέρα εκτός δικτύου γιατί απλά έπεσε η 2G κεραία στην περιοχή μου και είχα ρυθμισμένη τη συσκευή μου σε 2G only-μόλις το υποψιάστηκα και ενεργοποίησα το 3G συνδέθηκα αμέσως).
    3) Σε σώζει το πολύ μικρό μήκος δικτύου που σε συνδέει με το Α/Κ. Σε όποιον πάροχο και να ήσουν κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είχες προβλήματα όπως αυτά που φοβάσαι. 14 χρόνια έχω xDSL πάντα σε πάροχο εκτός ΟΤΕ (μια περίοδο με Shared LLU κι εγώ πριν πολλά χρόνια) και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα σοβαρής διακοπής υπηρεσιών με εξαίρεση 1-2 φορές που κόπηκε από εργολάβο κεντρικό καλώδιο του ΟΤΕ και έμεινε όλη η γειτονιά χωρίς τηλεφωνία ανεξαρτήτως παρόχου. Κατά τα άλλα αν και 1300m εγώ από το Α/Κ, επειδή έχω καλό βρόχο και είναι γενικά καλό το δίκτυο της περιοχής άλλο downtime δεν είχε ποτέ.
    Κατά τις μεταβάσεις από έναν πάροχο στον άλλο όντως υπήρχαν και υπάρχουν κίνδυνοι βέβαια αλλά συνήθως αυτοί δεν δημιουργούν downtime.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Και οι δεινοσαυροι πρεπει να ειχαν παλιες sim και εχασαν τη κληση οτι ερχεται παγετωνας.. (Ισως ομως να πιστευαν στην προοδο των δεινοσαυρων, δεν το μαθαμε ποτέ)
    Τωρα σοβαρα, μια καρτα 21 ετων, ενα τηλεφωνο απο το 2011, αν ΚΑΤΙ γινει, αυτη η καρτα δεν θα δουλεψει σε καμμια αλλη συσκευη, και μεχρι να αντικατασταθει θα χαθουν πολλες (προφανως κρισιμες) κλησεις.
    Εισαι ηδη επαγγελματικα νεκρος κατα τα λεγομενα σου, απλα δεν ετυχε.

    Παντως αφου βρισκεις την wind αρτηριοσκληρωτικη (ενω τον οτε σφριγιλο νεανία) μηπως να την δοκίμαζες?

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα συσκευής Vodafone Full σήμα σε γραμμή Cosmote
    Από caellhen στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 13:45
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-18, 22:00
  3. Πρόβλημα ταχύτητας σε VDSL50
    Από Alcest στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-18, 08:59
  4. ΑΠΟ VODAFONE ΣΕ CYTA
    Από athsak2 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 10:49
  5. Αλλαγη παροχου απο Vodafon σε Cosmote
    Από athletic στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-18, 17:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας