Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα!

    Υπάρχει κάποιος που να είναι πελάτης Cosmote, να έχει VDSL από καμπίνα της Wind και να έχει ζητήσει fastpath;
    Θα ενεργοποιηθεί σύντομα στη γειτονιά μου καμπίνα Wind, είμαι στην Cosmote και θέλω να δω αν παρέχουν fastpath μέσω της Wind.
    Αν έχει κάποιος να μου επιβεβαιώσει παρακαλώ,

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχω συνδεθεί με VDSL τέλη Ιουνίου, περιοχή Νίκαια. Από τον Ιούλιο έκανα επανειλημμένα αιτήματα για αλλαγή σε fastpath, αρχικά τηλεφωνικά, μετά γραπτά. Από τον ΟΤΕ κάθε φορά γείωναν το αίτημα και ερχόταν SMS ότι το θεμα μου λύθηκε. Στο 13888 κάθε απαντητής έλεγε το μακρύ του και το κοντό του, ότι γενικά υπάρχει τεχνική ανεφικτότητα, ότι δεν γίνεται γιατί είναι καμπίνα της Wind, ότι έχω ήδη fastpath (ενώ δεν έχω), ότι μπορούν να βάλουν fastpath αλλά με ειδικό τρόπο. Όταν απαίτησα γραπτή ενημέρωση για το θέμα απαξίωσαν να απαντήσουν. Έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την οποία έλεγαν ψέματα από το τηλέφωνο ότι είχαν στείλει απάντηση και κακώς δεν την είχα λάβει ενώ από την ΕΕΤΤ με ενημέρωσαν ότι είχαν ζητήσει παράταση για να απαντήσουν. Όταν ήρθε η απάντηση (στην καταγγελία, όχι στα δικά μου ερωτήματα), έλεγε ότι η Wind τους έχει ενημερώσει ότι δεν γίνεται, χωρίς να αναφέρονται σε κάποιο έγγραφο και πετώντας το μπαλάκι στην ΕΕΤΤ. Παρακάτω η απάντηση του ΟΤΕ.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  apantisi-ote-fastpath1.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  916,1 KB 
ID: 199713


    Εντέλει έχω κάνει αίτηση στην Wind και περιμένω να με συνδέσουν, αφού κατάφερα να μου στείλουν γραπτά από τον ΟΤΕ ότι δεν θα βάλουν πέναλτι αν αποχωρήσω αφού δεν έχουν λύσει το θέμα.

    Αν δεις στο νήμα για VDSL στη Νίκαια υπάρχει ένας φίλος που έχει δηλώσει πως τον έχουν συνδεδεμένο από ΟΤΕ με καμπίνα Wind και fastpath, αλλά δεν ξέρω πώς το κατάφερε.

    Επίσης, να ξέρεις ότι λόγω αυξήσεων - ενημέρωση έχεις στον τελευταίο σου λογαριασμό - υπάρχει περίοδος αποχώρησης χωρίς πέναλτι από 1/1/19 και για 2 ή 3 μήνες.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου! Το ξέρω για την καταγγελία της σύμβασης, αλλά απ την άλλη δεν είμαι σίγουρος για το αν δίνουν γενικά fastpath...μη φύγω για Wind και τελικά δεν δίνουν ούτε στους δικούς τους...

    Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει τελικά Cosmote και fastpath από καμπίνα Wind, μπας και γλιτώσω τα πήγαινε-έλα;
    Και κάποιος που να είναι Wind και να έχει fastpath από καμπίνα Wind;

  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου! Το ξέρω για την καταγγελία της σύμβασης, αλλά απ την άλλη δεν είμαι σίγουρος για το αν δίνουν γενικά fastpath...μη φύγω για Wind και τελικά δεν δίνουν ούτε στους δικούς τους...

    Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει τελικά Cosmote και fastpath από καμπίνα Wind, μπας και γλιτώσω τα πήγαινε-έλα;
    Και κάποιος που να είναι Wind και να έχει fastpath από καμπίνα Wind;
    Δίκιο έχεις. Ο λόγος που φεύγω εγώ είναι ότι πάω από 30/3 πακέτο στα 34 ευρώ σε 100/10 πακέτο στα 35 (προσφορά black friday της Wind).

    Έχει πάντως αναφερθεί στο thread της Νίκαιας με screenshots fastpath σε συνδέσεις Wind. Φαίνεται από τις τιμές του ping. Κι εγώ πριν σκάσει η προσφορά έστειλα ερώτημα στη Wind αλλά δεν έχουν απαντήσει.
    hnesne

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειναι απλα τα πραγματα.
    Δεν εχει φτασει το "feature" σε οσους σηκωνουν τα τηλεφωνα. η/και δεν εχει περαστει σαν option στο provisioning, οποτε δεν μπορουν να το κανουν.
    Οι ερασιτεχνες της wind ειναι γνωστοι για τον ωχαδελφισμο τους.

    Απο κει και περα, αν αυτος που σηκωνει το τηλεφωνο ηξερε περισσοτερα, εε προφανως δεν θα σηκωνε το τηλεφωνο.
    (εαν μπορουσαν να ανεβαζουν στο youtube αυτα που ακουνε καθημερινα, μαλλον θα δουλευαν μονο και μονο για να τα καταγραφουν και απο hobby)
    Μην τους πυροβολειτε. Ειναι ασκοπο.
    Ο οτε στην επιστολη του θετει λαθος.
    Αντι να πει οτι αυτο ειναι ενα feature που παρεχεται απο το δικτυο οτε, και σε συνδρομητες wind (και με εξοπλισμο τεχνολογιας συμβατης με τους κανονισμους) οπότε απαιτουμε στα πλαισια της ισονομιας να το παρεχουν και εκεινοι στους δικους μας συνδρομητες, ρωτανε αν η wind το δινει στους δικους της.
    Α ρε οτε.. υποτιθεται οτι εισαι και μεγαλη εταιρεια... τρομαρα σας.

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL 200 Mbit και αποσταση απο καμπινα
    Από usergr123 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-18, 13:40
  2. Μακρια απο την WIND
    Από mimikos21 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-18, 12:55
  3. Cyta VDSL απο καμπινα
    Από InVADeR στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-18, 09:30
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-18, 05:40
  5. Αποχώρηση από την Wind
    Από Dimitrisn21 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-18, 14:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας