Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 61
  1. #31
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και οντως off topic, ο κλασικος τροπος για να ελεγξεις το packet loss γενικα σε μια γραμμη ειναι ο εξης:

    ...

    εγω συνηθως κανω ping 8.8.8.8 -l 1472 -n 500 και σταματαει μονο του μετα απο 500 pings.

    - - - Updated - - -




    δεν υπαρχει κατι τετοιο που αναφερεις αλλα και ακομα και να υπηρχε αυτη η τεχνολογια θα ηταν μονο για συνδρομητες ιναλαν και θα ειχε ως αποτελεσμα packet loss σε FTTH γραμμη? δυσκολο!

    Άλλαξε το mtu της κάρτας δικτύου του Η/Υ και αν μπορείς και του ρούτερ σε 1450

  2. #32
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξε το mtu της κάρτας δικτύου του Η/Υ και αν μπορείς και του ρούτερ σε 1450
    καλησπερα, το αλλαξα σε 1450 μεσω windows απο CMD.. μετα το αλλαξα σε 1430 και μετα σε 1400.. Και με τις τρεις προσπαθειες ειχα ακομα packet loss μεσα στα online games..
    το ρουτερ της ιναλαν δεν εχει ως επιλογη να αλλαξω το mtu.. βεβαια απ τη στιγμη που στο ρουτερ δεν εχει αλλαξει κατι δεν ξερω ποιο mtu επικρατει.. >.<

  3. #33
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, το αλλαξα σε 1450 μεσω windows απο CMD.. μετα το αλλαξα σε 1430 και μετα σε 1400.. Και με τις τρεις προσπαθειες ειχα ακομα packet loss μεσα στα online games..
    το ρουτερ της ιναλαν δεν εχει ως επιλογη να αλλαξω το mtu.. βεβαια απ τη στιγμη που στο ρουτερ δεν εχει αλλαξει κατι δεν ξερω ποιο mtu επικρατει.. >.<
    Τι κάρτα δικτύου έχεις (μάρκα - μοντέλο).
    Οι οδηγοί είναι του κατασκευαστή ή της Microsoft ;

  4. #34
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ισως να δοκιμαζες να απενεργοποιησεις το ipv6 ή το ipv4
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #35
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως να δοκιμαζες να απενεργοποιησεις το ipv6 ή το ipv4

    Δεν έχει καμιά σχέση αυτό.

  6. #36
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει καμιά σχέση αυτό.
    σε αλλη φαση , οχι σε σχεση με το mtu , αν δεν βγει καποιο αποτελεσμα να εχει κατι ακομη να δοκιμασει .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #37
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αλλη φαση , οχι σε σχεση με το mtu , αν δεν βγει καποιο αποτελεσμα να εχει κατι ακομη να δοκιμασει .
    Εννοώ με το πρόβλημα που έχει και οχι με το mtu.
    Είναι άσχετο με το Packet Loss.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εχω δοκιμασει ολα.. ξαναπερασα windows και drivers της καρτας δικτυου.. το προβλημα συνεχιστηκε..
    Περασα το Fortnite σε λαπτοπ και ενω το συνεδεσα με ethernet συνεχισα να εχω packet loss in game..
    Δεν φταιει τιποτα απο θεμα hardware 100%.. ουτε δικου μου software.. ουτε οι σερβερ του Fortnite.. με το λαπτοπ πηγα σε σπιτι φιλου που εχει οτε και εκει δεν ειχα packet loss..
    Μετα απ ολα αυτα η εταιρια μου εκανε αλλαγη ρουτερ ομως το προβλημα συνεχιζεται.. δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ωστε να δοκιμασω..

    Ελπιζω να απαντησουν κι αλλοι συνδρομητες της ιναλαν εδω με το ιδιο προβλημα ωστε να δουμε τι μπορει να συμβαινει..
    Πρόβλημα ISP είναι, COGENT.
    Άμα αλλάξουν ... πάροχο ξαναδοκίμασε.

  8. #38
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, δεν εχουν σχεση τα αλλα προβλήματα με τα torrents που λεγαμε στο γενικο θεμα της INALAN με τα παιχνίδια, εκεινο ηταν θεμα cogent. Μετα ισχυρηστηκε η inalan ότι κανει διακοπες κτλ γιατι κανει αλλαγες στο δικτυο.
    αν ηταν αυτό που λες θα ειχαν ΟΛΟΙ πρόβλημα, μη μου πεις ότι δεν παιζει ΚΑΝΕΙΣ άλλος games!!!
    Νομιζω κατι γινεται με την γραμμη του φιλου καποιο πρόβλημα μαλλον εχει ή κατι σχετικο με αυτόν τελοςπαντων και όχι κατι γενικο.
    Oποτε από που προκυπτει το σκεπτικο σου? για πες μας και μας που σκοπεύουμε να γινουμε πελατες να ξερουμε.

    Προσωπικα παντως για να πω και στον φιλο με το πρόβλημα, αν ημουν φανατικος gamer και γινοταν αυτό, έναν μηνα θα τους εδινα από όταν το ειπα. Μετα διακοπη, τα κουβαδακια μου και σε άλλη παραλια.
    Οποιος και να φταιει εφόσον δεν φταιει κατι δικο σου είναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό για οπτικη ινα σπιτι με ταχυτητα 100/100, όχι απλα απαραδεκτο αλλα ΑΚΡΩΣ απαραδεκτο.
    Πες τους σας δινω μεχρι του χρονου να το φτιαξετε αν συνεχισει ετσι διακοπτω και δεν πληρωνω τιποτα, γιατι μπορει να θελουν εργατικα αποσύνδεσης.

    Ειχα καποτε ΟΤΕ adsl 2mbps περικαλω με fast path και εσκιζε απλα….τι να λεμε! οπου εμπαινα ειχα από τα καλυτερα pings.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-12-18 στις 07:26.

  9. #39
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κάρτα δικτύου έχεις (μάρκα - μοντέλο).
    Οι οδηγοί είναι του κατασκευαστή ή της Microsoft ;
    MOBO εχω την GA-Z87M-D3H.. οποτε την καρτα δικτυου της μαμας μητρικης εχω..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόβλημα ISP είναι, COGENT.
    Άμα αλλάξουν ... πάροχο ξαναδοκίμασε.
    εδω και 10 μερες μιλαω καθημερινως με την ιναλαν.. πλεον στελνω mail και δεν απαντανε καν ενω μιλαω απιστευτα ευγενικα γιατι δεν εχω καμια ορεξη να τσακωθω και επισης ξερω οτι και να τσακωθω δεν προκειται να κερδισω κατι.. ομως αν οντως δεν δω φως και τις επομενες μερες θα αναγκαστω να αλλαξω παροχο.. τους το εχω αναφερει ηδη στο τελευταιο mail.. δεν απαντησαν καν!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, δεν εχουν σχεση τα αλλα προβλήματα με τα torrents που λεγαμε στο γενικο θεμα της INALAN με τα παιχνίδια, εκεινο ηταν θεμα cogent. Μετα ισχυρηστηκε η inalan ότι κανει διακοπες κτλ γιατι κανει αλλαγες στο δικτυο.
    αν ηταν αυτό που λες θα ειχαν ΟΛΟΙ πρόβλημα, μη μου πεις ότι δεν παιζει ΚΑΝΕΙΣ άλλος games!!!
    Νομιζω κατι γινεται με την γραμμη του φιλου καποιο πρόβλημα μαλλον εχει ή κατι σχετικο με αυτόν τελοςπαντων και όχι κατι γενικο.
    Oποτε από που προκυπτει το σκεπτικο σου? για πες μας και μας που σκοπεύουμε να γινουμε πελατες να ξερουμε.

    Προσωπικα παντως για να πω και στον φιλο με το πρόβλημα, αν ημουν φανατικος gamer και γινοταν αυτό, έναν μηνα θα τους εδινα από όταν το ειπα. Μετα διακοπη, τα κουβαδακια μου και σε άλλη παραλια.
    Οποιος και να φταιει εφόσον δεν φταιει κατι δικο σου είναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό για οπτικη ινα σπιτι με ταχυτητα 100/100, όχι απλα απαραδεκτο αλλα ΑΚΡΩΣ απαραδεκτο.
    Πες τους σας δινω μεχρι του χρονου να το φτιαξετε αν συνεχισει ετσι διακοπτω και δεν πληρωνω τιποτα, γιατι μπορει να θελουν εργατικα αποσύνδεσης.

    Ειχα καποτε ΟΤΕ adsl 2mbps περικαλω με fast path και εσκιζε απλα….τι να λεμε! οπου εμπαινα ειχα από τα καλυτερα pings.
    φιλε μου εχω αλλους 2 φιλους που εχουν ιναλαν και συγκεκριμενα παιζουν κι αυτοι games και εχουν κι αυτοι packet loss ανα περιοδους.. αλλες φορες περισσοτερο, αλλες φορες λιγοτερο απο μενα.. εννοειται οτι ολα αυτα τα εψαξα μονος μου πριν ξεκινησω να κατηγορω την εταιρια.. ειναι καθαρα θεμα της ιναλαν.. κι απ τη στιγμη που η απαντηση τους ειναι οτι η γραμμη σας ειναι αξιοζηλευτη τοτε πραγματικα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.. ειτε τσακωνεσαι με τους υπαλληλους που δεν θα κερδισεις απολυτως τιποτα, ειτε απλα αποχωρεις και πας σε αλλο παροχο.. απλα ειναι τα πραγματα.. θα δειξει τις επομενες μερες.. αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται να αλλαξει κατι..

    p.s. το ωραιο ειναι οτι καποια στιγμη καποιος τεχνικος τηλεφωνικα μου ειπε οτι λογικα ειναι δικο σας το προβλημα εσωτερικα λες και εχω adsl και χρησιμοποιω μπρουτζινα καλωδια τεχνολογιας 1995 εντος του τοιχου της πολυκατοικιας..
    ΔΙΚΙΑ τους ειναι η οπτικη ινα. Εκεινοι μου την περασαν.. Ας ερθουν να τσεκαρουν μηπως υπαρχει ζημια στην οπτικη ινα (αν και δεν νομιζω).. τους το ειπα 2 φορες και ειπαν οτι λογικα δεν εχει προβλημα η οπτικη.. Ε τσεκαρε την πρωτα απ τη στιγμη που συνεχιζεται το προβλημα και ας αφησουμε τις υποθεσεις αφου δεν εχουμε τεσταρει τα παντα.. Σε γραμμες FTTH, στην συνδεσμολογια δεν εχει καμια απολυτως ευθυνη ο πελατης.. μου αλλαξαν ρουτερ και το προβλημα συνεχιζεται..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnnyM : 20-12-18 στις 01:43.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, πες μας τι θα γινει αν γινει κατι γιατι είναι να γινω πελατης να ξερω τι να κανω, ευχαριστω!
    εχω ADSL 10 και σκιζει στα games! αυτό λεω μονο!!!! την να κανω τα 100/100 αμα εχω lag?
    και όχι μονο σε αυτά αλλα εγω θα εχω και σταθερο μου και τηλεοραση μεσω ιντερνετ!!!

  11. #41
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, πες μας τι θα γινει αν γινει κατι γιατι είναι να γινω πελατης να ξερω τι να κανω, ευχαριστω!
    εχω ADSL 10 και σκιζει στα games! αυτό λεω μονο!!!! την να κανω τα 100/100 αμα εχω lag?
    και όχι μονο σε αυτά αλλα εγω θα εχω και σταθερο μου και τηλεοραση μεσω ιντερνετ!!!
    Σημερα το πρωι με καλεσε τεχνικος της ιναλαν και ηταν αρκετα εξυπηρετικος.. Εγινε συνδεση μεσω TeamViewer με τον υπολογιστη μου ωστε να ψαξει για το προβλημα.. Μετα απο μια ωρα περιπου τηλεφωνικη κληση και διαφορα pings/traceroute στο cmd καταληξαμε στο οτι θα τσεκαρει τους σερβερς των games και θα ξαναεπικοινωνησει μαζι μου.. Του ειπα οτι δεν γινεται να φταιει μεμονωμενα ενα συγκεκριμενο game για το packet loss γιατι το εχω εντωπισει ηδη σε 3 διαφορετικα online games.. Βεβαια τουλαχιστον φαινεται οτι ακομα ασχολουνται ωστε να ληθει το προβλημα.. Αυτα προς το παρον..

    p.s. ακομα δεν μπορω να εξηγησω πως γινεται να μην εχω packet loss οταν pingαρω στο CMD Prompt αλλα μεσα στα online games να εχω.. αμα μπορει να μου το εξηγησει καποιος αλλος θα του βγαλω το καπελο..

  12. #42
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων
    MOBO εχω την GA-Z87M-D3H.. οποτε την καρτα δικτυου της μαμας μητρικης εχω..

    - - - Updated - - -



    εδω και 10 μερες μιλαω καθημερινως με την ιναλαν.. πλεον στελνω mail και δεν απαντανε καν ενω μιλαω απιστευτα ευγενικα γιατι δεν εχω καμια ορεξη να τσακωθω και επισης ξερω οτι και να τσακωθω δεν προκειται να κερδισω κατι.. ομως αν οντως δεν δω φως και τις επομενες μερες θα αναγκαστω να αλλαξω παροχο.. τους το εχω αναφερει ηδη στο τελευταιο mail.. δεν απαντησαν καν!

    - - - Updated - - -



    φιλε μου εχω αλλους 2 φιλους που εχουν ιναλαν και συγκεκριμενα παιζουν κι αυτοι games και εχουν κι αυτοι packet loss ανα περιοδους.. αλλες φορες περισσοτερο, αλλες φορες λιγοτερο απο μενα.. εννοειται οτι ολα αυτα τα εψαξα μονος μου πριν ξεκινησω να κατηγορω την εταιρια.. ειναι καθαρα θεμα της ιναλαν.. κι απ τη στιγμη που η απαντηση τους ειναι οτι η γραμμη σας ειναι αξιοζηλευτη τοτε πραγματικα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.. ειτε τσακωνεσαι με τους υπαλληλους που δεν θα κερδισεις απολυτως τιποτα, ειτε απλα αποχωρεις και πας σε αλλο παροχο.. απλα ειναι τα πραγματα.. θα δειξει τις επομενες μερες.. αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται να αλλαξει κατι..

    p.s. το κορυφαιο ειναι οτι καποια στιγμη καποιος τεχνικος τηλεφωνικα μου ειπε οτι λογικα ειναι δικο σας το προβλημα εσωτερικα λες και εχω adsl και χρησιμοποιω μπρουτζινα καλωδια τεχνολογιας 1995 εντος του τοιχου της πολυκατοικιας..
    ΔΙΚΙΑ τους ειναι η οπτικη ινα. Εκεινοι μου την περασαν.. Ας ερθουν να τσεκαρουν μηπως υπαρχει ζημια στην οπτικη ινα (αν και δεν νομιζω).. τους το ειπα 2 φορες και ειπαν οτι λογικα δεν εχει προβλημα η οπτικη.. Ε τσεκαρε την πρωτα απ τη στιγμη που συνεχιζεται το προβλημα και ας αφησουμε τις υποθεσεις αφου δεν εχουμε τεσταρει τα παντα.. Σε γραμμες FTTH, στην συνδεσμολογια δεν εχει καμια απολυτως ευθυνη ο πελατης.. μου αλλαξαν ρουτερ και το προβλημα συνεχιζεται.. οπως ειπες και συ.. 100% απαραδεκτο..

    Από κεκτημένη ταχύτητα δεν διάβασα ότι έκανες δοκιμή με το laptop και σε άλλον ISP.
    Δεν είναι θέμα hradware, αφού άλλαξες και ρούτερ, αλλά ISP δρομολόγηση, φίλτρα κ.τ.λ.
    Για να δούμε την δρομολόγηση και φυσικά τις καθυστερήσεις, αντί για ping κάνεις tracert τους game servers.
    Πόσταρε εδώ ή με p.m. τα αποτελέσματα.
    Θα πρότεινα να δοκιμάσεις VPN κατάλληλα για games (δηλ. να μην έχουν καθυστέρηση και να αποφεύγουν μεγάλες δρομολογήσεις κ.τ.λ., φυσικά κάνουν για όλες τις χρήσεις) π.χ δοκίμασε χωρίς περιορισμούς για μερικές ημέρες κάποια από τα παρακάτω :
    https://www.pcgamer.com/best-vpn-for-pc-gaming/
    https://el.wizcase.com/best-vpn-for-...yAAEgKmRPD_BwE

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, πες μας τι θα γινει αν γινει κατι γιατι είναι να γινω πελατης να ξερω τι να κανω, ευχαριστω!
    εχω ADSL 10 και σκιζει στα games! αυτό λεω μονο!!!! την να κανω τα 100/100 αμα εχω lag?
    και όχι μονο σε αυτά αλλα εγω θα εχω και σταθερο μου και τηλεοραση μεσω ιντερνετ!!!
    Άλλο games και άλλο VoIP και TV.
    Μην τα μπλέκεις.
    Αν έχεις πρόβλημα με games ΔΕΝ σημαίνει ότι θα έχεις και πρόβλημα με τα άλλα.
    Η Inalan δεν έχει δέσμευση.
    Την κάνεις εγκατάσταση κρατώντας παράλληλα και την ADSL σαν backup και αν έχεις προβλήματα και δεν βρίσκεις προσωρινά λύση (όλα λύνονται, απλά κάποια μπορεί να γίνουν σε βάθος χρόνου), την διακόπτεις.
    Αν δουλεύει καλά η οπτική τότε αν θέλεις σταματάς την ADSL, αν φυσικά δεν έχεις δέσμευση.
    Αν μπορείς οικονομικά να έχεις και τις 2 γραμμές, ακόμα καλύτερα.

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο games και άλλο VoIP και TV.
    Μην τα μπλέκεις.
    Αν έχεις πρόβλημα με games ΔΕΝ σημαίνει ότι θα έχεις και πρόβλημα με τα άλλα.
    Η Inalan δεν έχει δέσμευση.
    Την κάνεις εγκατάσταση κρατώντας παράλληλα και την ADSL σαν backup και αν έχεις προβλήματα και δεν βρίσκεις προσωρινά λύση (όλα λύνονται, απλά κάποια μπορεί να γίνουν σε βάθος χρόνου), την διακόπτεις.
    Αν δουλεύει καλά η οπτική τότε αν θέλεις σταματάς την ADSL, αν φυσικά δεν έχεις δέσμευση.
    Αν μπορείς οικονομικά να έχεις και τις 2 γραμμές, ακόμα καλύτερα.
    καθολου αλλο δεν ειναι....
    οταν εχεις προβλημα με τα pings εχεις παντου, πως γινεται να εχεις μονο στα παιχνιδια και αλλου να μην εχεις? αν γινεται τοτε ειναι προβλημα σε συγκεκριμενους games servers μονο και οχι γενικο προβλημα στην γραμμη.
    Το ping ειναι γενικο δεν μπλεκω απολυτως τιποτα....
    Το ξερω οτι δεν εχει, αλλα αν διακοψεις δεν σου βγαζουν τιποτα θα μεινεις με το ρουτερ και την οπτικη ινα συνδεδεμενα θες να πεις?

    Κοιτα επειδη εγω πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εχω και τηλεοραση αν παω ειδικα σε cosmote TV satellite σιγουρα ποιο φτηνα ειναι μαζι με το τηλεφωνο να κρατησω και την ADSL.
    Και σιγουρα επειδη κανουμε πολλα τηλεφωνα συμφερει και στο τηλ καθως εχω απεριοριστα ολα με 12ωρες στα κινητα!!!
    Αν κανει η inalan δικια της τv (μου ειπαν στο θεμα της οτι θα κανει συντομα) τοτε μπορει να συμφερει ολα μεσω αυτης.
    Πολυ καλη η ιδεα του φιλου griniari εγω δεν το ειχα σκεφτει καν να εχω και τις 2 μαζι, το εγραψε στο αλλο θεμα της Κυψελης.


    Ρωτησα τον φιλο και για το voip αλλα δεν το χρησιμοποιει και δεν μπορει να μου πει.

    - - - Updated - - -

    Επισης και κατι αλλο στο τοπικ λεει προβλημα σε ολα τα παιχνιδια, αλλα μιλαει μετα για τρια!
    οταν δεν τα παιζεις ολα νομιζω δεν μπορεις να κρινεις.
    Ας πουμε ποιο συγκεκριμενα, αλλο πραγμα να ειναι ΟΛΑ που δεν γινεται να τα παιζει καποιος ολα οσα υπαρχουν!!! και αλλο 3 ποσα ειναι.

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθολου αλλο δεν ειναι....
    οταν εχεις προβλημα με τα pings εχεις παντου, πως γινεται να εχεις μονο στα παιχνιδια και αλλου να μην εχεις? αν γινεται τοτε ειναι προβλημα σε συγκεκριμενους games servers μονο και οχι γενικο προβλημα στην γραμμη.
    Το ping ειναι γενικο δεν μπλεκω απολυτως τιποτα....
    .
    Αλλό πράγμα το packet loss, άλλο το Ping, ping Μπορεί να κάνει χωρίς πρόβλημα καθώς είναι πολυ μικρό το Payload, στο παιχνίδι όμως μπορεί να χάνει πακέτα γιατί είναι μεγαλύτερο το payload, στο voip πάλι έχει μηχανισμούς για να μην έχει θέμα με το αν χαθούν μερικά πακέτα το ίδιο και η tv.

    Ναι αν έχει γενικά πρόβλημα και στο Ping θα έχει σε όλα τα υπόλοιπα, αν όμως δεν έχει πρόβλημα στο Ping δεν σημαίνει πως δεν θα έχει στα παιχνίδια.

    Ο OP είναι συγκεκριμένος για το τι πρόβλημα έχει

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλό πράγμα το packet loss, άλλο το Ping, ping Μπορεί να κάνει χωρίς πρόβλημα καθώς είναι πολυ μικρό το Payload, στο παιχνίδι όμως μπορεί να χάνει πακέτα γιατί είναι μεγαλύτερο το payload, στο voip πάλι έχει μηχανισμούς για να μην έχει θέμα με το αν χαθούν μερικά πακέτα το ίδιο και η tv.

    Ναι αν έχει γενικά πρόβλημα και στο Ping θα έχει σε όλα τα υπόλοιπα, αν όμως δεν έχει πρόβλημα στο Ping δεν σημαίνει πως δεν θα έχει στα παιχνίδια.

    Ο OP είναι συγκεκριμένος για το τι πρόβλημα έχει
    Καλησπέρα!, ενταξει καταλαβα τωρα, ευχαριστω για τις επεξηγησεις!

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-18, 22:13
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-18, 00:41
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-18, 16:59
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-18, 13:43
  5. Απαγόρευση updates σε συγκεκριμένο Steam game. Πώς;
    Από WAntilles στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 16:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας