Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 61
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Καλησπέρα κόσμε,

    ειμαι συνδρομητης της INALAN και εδώ και αρκετο διαστημα αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα με packet loss (1%-10%) σε ολα τα games αρκετα συχνα(και λιγες φορες πολυ παραπανω).. Καποιες φορες μετα ακολουθει μινι αποσυνδεση χωρις ομως να δειχνει κατι στα λαμπακια του ρουτερ..

    Οταν κανω ping στο CMD Prompt σε διαφορες IP συνηθως δεν εμφανιζει προβλημα με packet loss.. Καποιες φορες ομως εμφανιζει..
    Επικοινωνησα με την εταιρια και μετα απο μερες κατεληξαν οτι η γραμμη μου δεν εχει κανενα προβλημα.. Εγινε και αλλαγη ρουτερ απ την εταιρια χωρις βεβαια αυτο να εχει καποιο αποτελεσμα..
    Εχοντας φιλους μου που ειναι κι αυτοι στην INALAN ομως αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα, αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο..
    Ρωτησα ατομα απο αλλους παροχους (OTE οι περισσοτεροι) αν αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα και δεν βρηκα κανεναν να εχει θεμα.. Μονο συνδρομητες INALAN..

    Κανω αυτο το post για να δω αν οντως υπαρχουν κι αλλοι συνδρομητες της INALAN που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με εμενα..

    Το game στο οποιο εντοπισα το προβλημα ειναι το Fortnite.. Μετα κατεβασα και αλλα games με packet loss meters(cs:go / dota 2) για να δω αν φταιει τελικα to fortnite και τελικα ειχα packet loss σε ολα τα games..

    Επισης να αναφερω οτι χρησιμοποιω καλωδιο ethernet και οχι wifi..

    Τι μπορω να κανω εγω απ τη στιγμη που η εταιρια μου λεει οτι η γραμμη μου ειναι μια χαρα ενω απ τη στιγμη που εχω packet loss σε ολα τα games προφανως δεν γινεται να φταινε ολα τα games..

    Fortnite Screenshot
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_6.png 
Εμφανίσεις:  355 
Μέγεθος:  50,8 KB 
ID: 199723 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_8.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  65,3 KB 
ID: 199724

    Dota 2 Screenshot
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dota packet loss 2.png 
Εμφανίσεις:  355 
Μέγεθος:  13,0 KB 
ID: 199725

    CS:GO Screenshot
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cs go packet loss.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  39,5 KB 
ID: 199727

    Συνηθισμενο CMD ping test (σε τετοιου ειδους ping test, παραμενει το packet loss 1%-10% in game)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  8,7 KB 
ID: 199728

    CMD ping test την ωρα που εφτασα 70% packet loss στο Fortnite, μετα απ αυτο ακολουθησε αποσυνδεση για λιγα λεπτα..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  packet loss 5.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  69,0 KB 
ID: 199729



    Μπορει καποιος να το εξηγησει ολο αυτο?
    Περιμενω τα σχολια σας..

    Speed Test
    http://www.speedtest.net/result/7886763899.png
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnnyM : 17-12-18 στις 18:01.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν πρόσφατες αναφορές από χρήστες για αποσυνδέσεις..

    https://www.adslgr.com/forum/threads...49#post6507049

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λάβαμε και σας ευχαριστούμε πολύ για την αμεσότητα.

    Θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως κάποιες από τις διακοπές των τελευταίων ημερών, σχετίζονται με κάποιες αλλαγές που κάνουμε στο δίκτυό μας. Τα περισσότερα από αυτά έχουν να κάνουν με τα παραπάνω θέματα που συζητούσαμε.
    Ζητάμε την υπομονή και την κατανόηση όλων σας, στόχος μας είναι να γίνουμε όσο το δυνατόν καλύτεροι ακούγοντας και τα δικά σας αιτήματα και παράπονα, άλλες φορές.

    Με εκτίμηση,
    INALAN TEAM.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Καλησπερα φιλε μου,

    Ριχνω μια ματια τωρα εκει αλλα το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι το θεμα με το packet loss που πραγματικα ασχολουμαι εδω και 1 βδομαδα καθημερινως.. ειμαι σε επικοινωνια με την εταιρια και δεν μπορω να καταληξω καπου.. Εχω αρχισει να πιστευω οτι η μονη λυση ειναι το να αλλαξω παροχο.. δεν ξερω τι αλλο να κανω

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα φιλε μου,

    Ριχνω μια ματια τωρα εκει αλλα το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι το θεμα με το packet loss που πραγματικα ασχολουμαι εδω και 1 βδομαδα καθημερινως.. ειμαι σε επικοινωνια με την εταιρια και δεν μπορω να καταληξω καπου.. Εχω αρχισει να πιστευω οτι η μονη λυση ειναι το να αλλαξω παροχο.. δεν ξερω τι αλλο να κανω
    καλησπέρα, εκτος το packet loss στα games, εχεις παρατηρησει κατι άλλο?
    δλδ αποσυνδεσεις, να εχεις χαμηλη ταχυτητα download / upload?
    είναι πολύ περιεργο αυτό το πρόβλημα και το χειροτερο είναι ότι η εταιρεια δεν σου δινει λυση!

    μηπως εχει να κανει με αυτά τα τεχνικα θεματα που λεγανε στο forum?
    εχεις και voip τηλεφωνο σταθερο? αν ναι αυτό τι κανει δουλευει κανονικα? στα βιντεο τι γινεται?
    πες μας για όλα να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη. Ευχαριστω!

    - - - Updated - - -

    Α το Dota 2 το εχω και εγω και συγκεκριμένα χτες το βραδακι δεν ειχα κανενα θεμα, με nova adsl 10mbps SNR down3 και επαιζα και αλλα παιχνίδια από το steam πρωτου προσωπου.
    Σιγουρα δεν φταινε τα παιχνίδια κατι γινεται με την inalan αφου όπως σου ειπαν και αλλοι εχουν το ιδιο πρόβλημα.
    Απλα στα παιχνίδια είναι ποιο ορατο το πρόβλημα.
    Αν εχεις voip λογικα θα εχει πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Ειδα δειχνει και cogent, σχετικα με αυτην με τα θεματα που εχουν προκυψει (δες στο θεμα της αν δεν τα ξερεις) κανουν διαφορες αλλαγες.
    Αλλα θα επρεπε όπως και να εχει να σε ενημερωσουν σχετικα για να ξερεις τι να κανεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, εκτος το packet loss στα games, εχεις παρατηρησει κατι άλλο?
    δλδ αποσυνδεσεις, να εχεις χαμηλη ταχυτητα download / upload?
    είναι πολύ περιεργο αυτό το πρόβλημα και το χειροτερο είναι ότι η εταιρεια δεν σου δινει λυση!

    μηπως εχει να κανει με αυτά τα τεχνικα θεματα που λεγανε στο forum?
    εχεις και voip τηλεφωνο σταθερο? αν ναι αυτό τι κανει δουλευει κανονικα? στα βιντεο τι γινεται?
    πες μας για όλα να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη. Ευχαριστω!

    - - - Updated - - -

    Α το Dota 2 το εχω και εγω και συγκεκριμένα χτες το βραδακι δεν ειχα κανενα θεμα, με nova adsl 10mbps SNR down3 και επαιζα και αλλα παιχνίδια από το steam πρωτου προσωπου.
    Σιγουρα δεν φταινε τα παιχνίδια κατι γινεται με την inalan αφου όπως σου ειπαν και αλλοι εχουν το ιδιο πρόβλημα.
    Απλα στα παιχνίδια είναι ποιο ορατο το πρόβλημα.
    Αν εχεις voip λογικα θα εχει πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Ειδα δειχνει και cogent, σχετικα με αυτην με τα θεματα που εχουν προκυψει (δες στο θεμα της αν δεν τα ξερεις) κανουν διαφορες αλλαγες.
    Αλλα θα επρεπε όπως και να εχει να σε ενημερωσουν σχετικα για να ξερεις τι να κανεις.
    καλησπερα νικηφορε,

    χαμηλες ταχυτητες δεν εχω παρατηρησει ποτε απο την ιναλαν.. στο συγκεκριμενο τομεα δεν ειχα ποτε παραπονο.. αποσυνδεσεις αρκετες τις τελευταιες μερες ομως οπως εχουν αναφερει και αλλοι συνδρομητες.. στο συγκεκριμενο θεμα πηρε θεση η ιναλαν και ειπε οτι ειναι λογω καποιων αλλαγων που κανουν οποτε μεχρι εκει να το καταλαβω και να κανω υπομονη.. ειναι φυσιολογικο μεχρι ενα σημειο..
    ομως το θεμα με το packet loss και ειδικα σε FTTH γραμμη στην εποχη που ζουμε τεχνολογικα τουλαχιστον το θεωρω απαραδεχτο..

    δεν ξερω με τι εχει να κανει.. εγω απο μεριας μου εχω ασχοληθει και με το παραπανω θα ελεγα ωστε να δω τι μπορει να φταιει αλλα καποια πραγματα δεν περνανε απ τα χερια μου..

    εχω voip τηλεφωνο απο την ιναλαν ναι αλλα προφανως σε περιπτωση αποσυνδεσης δεν λειτουργει..

    το μεγαλυτερο μου προβλημα οπως ανεφερα ειναι με το σταθερο packet loss σε ολα τα games.. καποιες φορες γινεται αισθητο, καποιες οχι.. δεν μπορω ομως να συμβιβαστω με το packet loss..
    αν συνεχιστει θα αναγκαστω να αλλαξω παροχο και να γυρισω στον παλιο παραδοσιακο ΟΤΕ οσο και να με στεναχωρει αυτο..


    Τα dota 2 το κατεβασα μονο και μονο για να τσεκαρω αν εχω και εκει packet loss και δυστυχως ειχα και εκει οποτε δεν φταιει κανενα game οπως ισχυριστηκε καποια στιγμη η ΙΝΑΛΑΝ..

    Εφτασα στο σημειο να κλεισω και το WIFI και να αποσυνδεσω οτιδηποτε περα απ το δικο μου PC πανω απ το ρουτερ για να δω μηπως φταιει κατι απο κει αλλα το προβλημα συνεχιστηκε..

    Ελπιζω να σε καλυψα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnnyM : 17-12-18 στις 16:05.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    με τι μετρας το packet loss ? (για να το δοκιμασω και εγω θελω ,ασχετα με ιναλαν )



    περασε σαν ιδεα , μηπως καποια τεχνολογια παιχνδιων για την εξισορρπηση του lag μεταξυ των παιχτων δημιουργει κατι τετοιο .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 17-12-18 στις 15:21.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #7
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τι μετρας το packet loss ? (για να το δοκιμασω και εγω θελω ,ασχετα με ιναλαν )
    Αν και οντως off topic, ο κλασικος τροπος για να ελεγξεις το packet loss γενικα σε μια γραμμη ειναι ο εξης:

    Πατας Windows Start Button,
    Γραφεις CMD και ανοιγεις το Command Prompt,
    εκει γραφεις ping google.com

    (σε περιπτωση που θες περισσοτερα pings ωστε να εχεις πιο ολοκληρωμενο συμπερασμα γραψε ping 8.8.8.8 -l 1472 -t και αστο να pingαρει πολλες φορες και σταματησε το πατωντας CTRL + C ωστε να δεις τα results)

    εγω συνηθως κανω ping 8.8.8.8 -l 1472 -n 500 και σταματαει μονο του μετα απο 500 pings.

    - - - Updated - - -


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    περασε σαν ιδεα , μηπως καποια τεχνολογια παιχνδιων για την εξισορρπηση του lag μεταξυ των παιχτων δημιουργει κατι τετοιο .
    δεν υπαρχει κατι τετοιο που αναφερεις αλλα και ακομα και να υπηρχε αυτη η τεχνολογια θα ηταν μονο για συνδρομητες ιναλαν και θα ειχε ως αποτελεσμα packet loss σε FTTH γραμμη? δυσκολο!

  8. #8
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ευχαριστω , νομισα οτι τρεχεις καποιο σχετικο προγραμμα ή χρησιμοποιεις καποια λειτουργια για στατιστικα εντος των παιχνιδιων
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #9
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω , νομισα οτι τρεχεις καποιο σχετικο προγραμμα ή χρησιμοποιεις καποια λειτουργια για στατιστικα εντος των παιχνιδιων
    οχι καποια games εχουν απο μονα τους packet loss meter.. φαινονται στις screenshot που εχω ανεβασει στο πρωτο μου post..

  10. #10
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τρεχω και εγω μονιμα ενα ping προς τον παροχο μου οχι την google , και προσεχω το ping και τις διακυμανσεις του gaming (αν υπαρξουν ) σε σχεση με το ping αυτο .

    εχεις δηλαδη packet loss και στο παιχνιδι μεσα αλλα και σε ping προς τους dns της google
    ειναι διαφορετικες συνδεσεις οι οποιες το κοινο τους στοιχειο ειναι η συνδεση σου μεσω της ιναλαν .

    εσυ εχεις κανει καποια αλλαγη ;πχ εχεις αλλαξει dns ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #11
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρεχω και εγω μονιμα ενα ping προς τον παροχο μου οχι την google , και προσεχω το ping και τις διακυμανσεις του gaming (αν υπαρξουν ) σε σχεση με το ping αυτο .

    εχεις δηλαδη packet loss και στο παιχνιδι μεσα αλλα και σε ping προς τους dns της google
    ειναι διαφορετικες συνδεσεις οι οποιες το κοινο τους στοιχειο ειναι η συνδεση σου μεσω της ιναλαν .

    εσυ εχεις κανει καποια αλλαγη ;πχ εχεις αλλαξει dns ;
    στο pc μου εχω 2 οθονες.. πολλες φορες στην δευτερη οθονη εχω ανοιχτο CMD και pingarw ταυτοχρονα με το game ωστε να δω αν χανονται πακετα κι απ τις 2 πλευρες..
    χανω συνεχως πακετα στο game ενω την ιδια ωρα που pingarw π.χ. την google μπορει εκει να μην χανω (η τουλαχιστον οχι τοσα).. δεν ξερω πως να το εξηγησω αυτο..

    σιγουρα δεν φταινε οι servers των games γιατι δεν ειναι δυνατον να φταινε oi servers 3 διαφορετικων games στα οποια εχω packet loss.. ειναι στατιστικα αδυνατον.. κατι φταιει απ τη γραμμη προφανως..

    εχω αλλαξει DNS ναι αλλα το προβλημα υπηρχε και πολυ πριν αλλαξω DNS

  12. #12
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οι dns δεν θα σου προκαλουσαν lag στο ping ,ισως να αργουσε λιγο (ανεπαισθητα) το πρωτο ping αν ηταν πιο αργοι , αλλα μεχρι εκει .
    μηπως καποια προτεραιοτητα τυπου qos ; μηπως εχεις καποια εφαρμογη της καρτα δικτυου ; εχεις δοκιμασει αλλον υπολογιστη ή τον δικο σου σε φρεσκια εγκατασταση ;

    με παραξενευει αυτο που σου συμβαινει .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #13
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι dns δεν θα σου προκαλουσαν lag στο ping ,ισως να αργουσε λιγο (ανεπαισθητα) το πρωτο ping αν ηταν πιο αργοι , αλλα μεχρι εκει .
    μηπως καποια προτεραιοτητα τυπου qos ; μηπως εχεις καποια εφαρμογη της καρτα δικτυου ; εχεις δοκιμασει αλλον υπολογιστη ή τον δικο σου σε φρεσκια εγκατασταση ;

    με παραξενευει αυτο που σου συμβαινει .
    Τα εχω δοκιμασει ολα.. ξαναπερασα windows και drivers της καρτας δικτυου.. το προβλημα συνεχιστηκε..
    Περασα το Fortnite σε λαπτοπ και ενω το συνεδεσα με ethernet συνεχισα να εχω packet loss in game..
    Δεν φταιει τιποτα απο θεμα hardware 100%.. ουτε δικου μου software.. ουτε οι σερβερ του Fortnite.. με το λαπτοπ πηγα σε σπιτι φιλου που εχει οτε και εκει δεν ειχα packet loss..
    Μετα απ ολα αυτα η εταιρια μου εκανε αλλαγη ρουτερ ομως το προβλημα συνεχιζεται.. δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ωστε να δοκιμασω..

    Ελπιζω να απαντησουν κι αλλοι συνδρομητες της ιναλαν εδω με το ιδιο προβλημα ωστε να δουμε τι μπορει να συμβαινει..

  14. #14
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnnyM Εμφάνιση μηνυμάτων


    δεν υπαρχει κατι τετοιο που αναφερεις αλλα και ακομα και να υπηρχε αυτη η τεχνολογια θα ηταν μονο για συνδρομητες ιναλαν και θα ειχε ως αποτελεσμα packet loss σε FTTH γραμμη? δυσκολο!
    υπαρχει τετοια τεχνολογια* , στους σερβερς των παιχνιδιων , αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της για να ψαξω μηπως βρω αναφορες που να εχουν σχεση με ffth και packet loss .
    * σε καποιο battlefield θυμαμαι να πρωτοεμφανιστηκε.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #15
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει τετοια τεχνολογια* , στους σερβερς των παιχνιδιων , αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της για να ψαξω μηπως βρω αναφορες που να εχουν σχεση με ffth και packet loss .
    * σε καποιο battlefield θυμαμαι να πρωτοεμφανιστηκε.
    ακομα και να υπαρχει ειναι δυνατον να εχουν προβλημα οπως προανεφερα μονο συνδρομητες της ιναλαν και κανενας αλλος απο αλλους παροχους? δηλαδη να καταληγουμε στο συμπερασμα οτι οι FTTH γραμμες ειναι χειροτερες για gaming απ οτι οι γραμμες με καλωδια χαλκου? ειναι παραλογο!

    Και εχω τσεκαρει ηδη 3 games και ειχα packet loss και στα 3 (Fortnite, Counter Strike: Global Offensive, Dota 2)

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-18, 22:13
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-18, 00:41
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-18, 16:59
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-18, 13:43
  5. Απαγόρευση updates σε συγκεκριμένο Steam game. Πώς;
    Από WAntilles στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 16:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας