Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας, εχω το xiaomi redmi note 4 εδω και 1 χρονο και το πηρα απο το σκρουτζ απο ηλεκτρονικο μαγαζι στην βορεια ελλαδα με 2 χρονια εγγυηση, μεχρι που το βρηκα πανω σε νερα μια μερα, και απο τοτε σταματησε να φορτιζει, αφου ειχε πρωτα θεμα με τα ηχεια που μετα εφτιαξαν. Στην αρχη προσπαθησα να το κανω προσεκτικα με πιστολακι και οταν πηγα να το φορτισω εδειχνε πως ειναι στη πριζα αλλα δε φορτιζε και δεν ανοιγει καθολου. Αποφασιζω να το παω σε γνωστο καταστημα ηλεκτρικων για σερβισ, χωρις να πω για το νερο, απο το να το στειλω με ταχυδρομειο στο ηλεκτρονικο μαγαζι γιατι ετσι κιαλλιως ειχες πολλες φθορες οποτε δε θα το καλυπτε η εγγυηση. Το αφηνω εκει, περνανε λιγες μερες και μου λενε πως δεν ειναι ουτε η μπαταρια ουτε η μητρικη αλλα η υποδοχη φορτισης και πρεπει να την αλλαξει. Παρηγγηλαν 2 φορες ανταλλακτικο και δε ταιριαζε στη συσκευ,. οποτε επελεξα να τους πω να το στειλουν αθηνα, οπως μου προτειναν. Περνανε βδομαδες και τελικα δεν το επισκευασαν γραφοντας στο χαρτι "Η συσκευη δεν υποστηριζεται απο την αντιπροσωπεια λογο οτι δεν εχει διατεθει απο τον επισημο προμηθευτη. Προτεινουμε να απευθυνθειτε στο καταστημα αγορας του". Αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω εδω θα ηθελα να μου πει μια γνωμη γιατι δε ξερω τι να κανω. το κινητο στον 1 χρονο που το εχω ειναι πολυ καλο και δεν ειχε κανενα προβλημα ουτε στο συστημα ουτε πουθενα.δουλευε μια χαρα. ξερω οτι θα φταιει και το νερο αλλα τωρα μιλαμε για το οτι δε βρισκω ανταλλακτικο και δε ξερω που και πως θα βρω. ειναι οντως η καλυτερη επιλογη να το στειλω στο ηλεκτρονικο μαγαζι που το πηρα(χωρις τη εγγυηση πλεον)?
     Υπαρχει περιπτωση αν ουτε στο eshop μου βρουν να μπορω να βρω μονη μου? δε ξερω και το κοστος που θα εχει αν ξερετε θα ηθελα να με ενημερωνατε! ευχαριστω εκ των προτερων και θα με βοηθουσε πολυ να μου λεγατε καποιες πληροφοριες γιατι το κλαιω το κινητακι μου

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.736
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αφου δεν υπαρχει θεμα εγγυησης, μπορεις να το πας καπου να το φτιαξουν με καποιο κοστος... Σε ποια περιοχη βρισκεσαι?

  3. #3
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Με μια απλή αναζήτηση βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικό στην Ελλάδα.
    https://www.bestprice.gr/cat/6720/di...ort+for+xiaomi
    Πήγαινε σε ένα μαγαζί που επισκευάζει κινητά και ξέχνα τις μεγάλες αλυσίδες. Οι μεγάλες αλυσίδες κάνουν τον κουριερ και όχι τον επισκευαστη.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-22, 17:22
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-19, 11:17
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-18, 08:21
  4. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-18, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας