Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Τι να πω;
    Βλεπωντας τις κινησεις της καρτας,ειδα 2 πληρωμες σε DEI BILL PAYMENT.
    Το κακο ειναι οτι οι πληρωμες αυτες φαινονται στην κινηση της καρτας μονο και οχι στην κινηση του λογαριασμου. μου δεσμευει τα χρηματα, φαινονται σαν λογιστικο υπολοιπο και οχι σαν διαθεσιμο.
    Ενω μπηκε δοση μισθοδοσιας στο λογαριασμο , τα λεφτα δεν συμφωνουσαν,ειχα σκασει.
    Σημερα ανακαλυψα το λογο που ειδα μια χρεωση στο λογαριασμο απο το viva.gr στις 12.05 το μεσημερι. Ξεροντας οτι δεν την εκανα ,αρχισα να ψαχνω.
    Ειχε γινει το Σαββατο το πρωι και εμφανιστηκε σημερα.
    Και οι αλλες κινησεις δεν εμφανιστηκαν ακομη,μονο στην κινηση της καρτας φαινονται,αλλα μου δεσμευουν τα χρηματα...

  2. #17
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.663
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί οι Ελληνικές τράπεζες κάνουν μέρες να εμφανίσουν μία κίνηση και απλά δεσμέυουν τα χρήματα. Η τράπεζά μου στις ΗΠΑ μου στέλνει ειδοποίηση στο κινητό κάθε φορά που χρησιμοποιείται η κάρτα μου, σε δευτερόλεπτα! Χωρίς πλάκα, πριν προλάβω να βάλω την κάρτα πίσω στο πορτοφόλι, μου έχει έρθει ειδοποίηση. Αφου οι Ελληνικές τράπεζες ξέρουν για τις κινήσεις και δεσμεύουν τα χρήματα, γιατί δεν τις εμφανίζουν και αναλυτικά, έστω και ως προεγγραφή;

  3. #18
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Αυτη την απορια εχω και εγω.
    Ακομη και αυτη τη στιγμη που μιλαμε, απο τις 5 κινησεις της καρτας,μονο η μια εχει περασει στο λογαριασμο. Εχω i-bank alert αλλα με ειδοποιει μονο οταν κατι περναει στο λογαριασμο.
    Το support της viva ηδη απαντησε και ψαχνει τις παραγγελιες.

  4. #19
    Εγγραφή
    23-09-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020 / 20.470
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson tg585n8
    Φιλε Δημητρη εκει στις κινησεις της καρτας προς εγκριση οχι ολοκληρομενες πηγες να δεις?εγω δεν ηξερα την επιλογη και επαθα ενα σοκ μολις ειδα πως ειναι προς εγκριση κινησεις που δεν εκανα

    - - - Updated - - -

    επισης παρατηρω εδω πως 3στις3 ειμαστε σε πειραιως που εγινε η ζημια

  5. #20
    Εγγραφή
    08-02-2017
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Path Level
    Fastpath
    Υπαρχει νομιζω επιλογη στο paypal να δηλωσεις οτι δεν εκανες εσυ την συναλλαγη και αυτοι τσεκαρουν τα ip και εν τελει μπορει να σου επιστρεψουν τα λεφτα... Ψαξτο λιγο, εγω με το πειπαλ εχω καλη εμπειρια... Μου απαντησαν μεσα σε μια βδομαδα. Ενταξει δεν συγκρινεται η εξυπηρετηση με αλλες σελιδες αλλα και παλι δωστους λιγο χρονο.. γιορτες εχουμε και γινεται χαμος με τις συναλλαγες... Καλη τυχη παντως οπως και να εχει!
    Κανάλι στο YouTube για Gaming με League Of Legends και CS:GO - https://www.youtube.com/Cashburner

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί οι Ελληνικές τράπεζες κάνουν μέρες να εμφανίσουν μία κίνηση και απλά δεσμέυουν τα χρήματα. Η τράπεζά μου στις ΗΠΑ μου στέλνει ειδοποίηση στο κινητό κάθε φορά που χρησιμοποιείται η κάρτα μου, σε δευτερόλεπτα! Χωρίς πλάκα, πριν προλάβω να βάλω την κάρτα πίσω στο πορτοφόλι, μου έχει έρθει ειδοποίηση. Αφου οι Ελληνικές τράπεζες ξέρουν για τις κινήσεις και δεσμεύουν τα χρήματα, γιατί δεν τις εμφανίζουν και αναλυτικά, έστω και ως προεγγραφή;
    Eurobank, Εθνική το alert είναι άμεσο με την δωρεάν υπηρεσία, Πειραιώς θέλει να έχεις το alert για την χρήση κάρτας που είναι επι πληρωμή, alpha δεν έχω δοκιμάσει

  7. #22
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ladose Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Δημητρη εκει στις κινησεις της καρτας προς εγκριση οχι ολοκληρομενες πηγες να δεις?εγω δεν ηξερα την επιλογη και επαθα ενα σοκ μολις ειδα πως ειναι προς εγκριση κινησεις που δεν εκανα

    - - - Updated - - -

    επισης παρατηρω εδω πως 3στις3 ειμαστε σε πειραιως που εγινε η ζημια
    Eκει βρηκα τις συναλλαγες,στις προς εγκριση. Η ειδοποιηση μου ηρθε οταν εγκριθηκε η μια απο τις πεντε κινησεις(η κινηση εγινε 22 Δεκεμβριου και η εγκριση δοθηκε στις 25). Ετσι μπηκα στη διαδικασια να ψαξω.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-09-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020 / 20.470
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson tg585n8
    πεντε κινησεις απο αλλον ρε φιλε?συνολικο ποσο?βλεπω απο πειραιως κι εσυ..εμενα στις 19 και 20..να εγινε καμια μλκια με την πειραιως εκεινες τις μερες?

    - - - Updated - - -

    μεσω paypal γιναν οι κινησεις η μεσω καρτας απλα?

    - - - Updated - - -

    μολις εριξα και το οριο αγορων στα 50 ευρω και αντε να δουμε..

  9. #24
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.663
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eurobank, Εθνική το alert είναι άμεσο με την δωρεάν υπηρεσία, Πειραιώς θέλει να έχεις το alert για την χρήση κάρτας που είναι επι πληρωμή, alpha δεν έχω δοκιμάσει
    Thanks, Πειραιώς έχω. Θέλουν λεφτά για κάτι τέτοιο;

  10. #25
    Εγγραφή
    23-09-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020 / 20.470
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson tg585n8
    Παιδια καλημερα!Το ποσο μπηκε πισω στο λογαριασμο μου σημερα.ενα απο τα δυο βεβαια αλλα κατι ειναι και αυτο.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails w03PSfP.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ladose : 27-12-18 στις 18:24.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Τυχερε,εγω εχω δρομο ακομη.
    Σημερα εγινε η αμφισβητηση συναλλαγων και στο καπακι (εχοντας την αιτηση αμφισβητησης) πηγα στην ασφαλεια . Απορησε ο αξιωματικος υπηρεσιας,πρωτη φορα ειδε τετοιες χρεωσεις σε κλοπη.
    Δυο πληρωμες ΔΕΗ(που απαιτουν κωδικο πληρωμης αρα ταυτοποιηση), μια πληρωμη σε viva (που στελνει μηνυμα επιβεβαιωσης σε κινητο) και μια πληρωμη σε yellowday(ηλεκτρονικο καταστημα της τραπεζας πειραιως ,αρα αποστολη προιοντος).

    Και ευτυχως που δεν ειχα αρκετα χρηματα μεσα,στην αρχη εκανε αποπειρα να πληρωσει 500 ευρω σε ΔΕΗ αλλα απορριφθηκε. Μου εδειξε τις κινησεις η υπαλληλος της τραπεζας,η οποια στην αρχη δεν με πιστευε οταν πηγα να κανω την αμφισβητηση.
    Αυτα που εμαθα απο τον αξιωματικο της ασφαλειας:
    στο σαιτ της ΔΕΗ εαν περασεις την καρτα σου για πληρωμη,δεν σου ερχεται κωδικος i-code επιβεβαιωσης συναλλαγης. Επειδη εχει υποχρεωτικα πεδια προς συμπληρωση ,περναει σαν εξουσιοδοτηση.
    Στα POS της VIVA εαν αντι να περασεις την καρτα,πληκτρολογησεις τα νουμερα και μετα συμπληρωσεις το 3ψηφιο απο το πισω μερος της καρτας ,παρακαμπτεις τη διαδικασια αποστολης i-code. H VIVA στελνει μηνυμα επιβεβαιωσης στο κινητο που θα δηλωσεις κατα τη διαρκεια της συναλλαγης και οχι σε αυτο που ειναι συνδεδεμενο με την αποστολη i-code(δηλωμενο στην τραπεζα σου).
    Οποτε η απορια μας ειναι πως βρηκε τα νουμερα.
    Διερρευσαν απο καποιο σαιτ,η' καποιος βρηκε ευκαιρια και φωτογραφησε την καρτα;
    Πιο πιθανη ειναι η διαρροη, η καρτα ειναι μεσα σε θηκη(διπλωμα,καρτα,καρτα ταχογραφου) και η θηκη μεσα σε τσαντακι μεσης που κουβαλαω.
    Εαν τον βρουμε,θα εχουμε και απαντησεις....

  12. #27
    Εγγραφή
    23-09-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020 / 20.470
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson tg585n8
    Πεντε χρεωσεις απο καπου αλλου γιναν?τραγικο..και ξαναλεω..παλι απο πειραιως...το ενα ποσο γρηγορα μπορω να πω ηρθε πισω..5-6 μερες.επισης για το δευτερο ποσο το μικροτερο με εστειλε η paypal και ειπε οτι αφου χωθηκε η τραπεζα δε μπορουν να κανουν κατι..τοπε και ενας φιλος πιο πανω..τωρα τα μαθαινω δε τα ηξερα..υπομονη φιλε..αλλο τετοιο να μη βρει κανεναν.

    - - - Updated - - -

    επισης αυτο που λες και σε μενα δεν ηρθε τιποτα στο μειλ για κινηση paypal..ως συνηθως δηλαδη οταν κανω ανανεωση στη wind σκανε δυο ενημερωσεις.

    - - - Updated - - -

    επισης ερχονται στο μειλ να βαθμολογησω πως ηταν η διαμονη μου στο rostov....εκει καναν διακοπες τα τσακαλια.απανωτα τα σοκ

  13. #28
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχερε,εγω εχω δρομο ακομη.
    Σημερα εγινε η αμφισβητηση συναλλαγων και στο καπακι (εχοντας την αιτηση αμφισβητησης) πηγα στην ασφαλεια . Απορησε ο αξιωματικος υπηρεσιας,πρωτη φορα ειδε τετοιες χρεωσεις σε κλοπη.
    Δυο πληρωμες ΔΕΗ(που απαιτουν κωδικο πληρωμης αρα ταυτοποιηση), μια πληρωμη σε viva (που στελνει μηνυμα επιβεβαιωσης σε κινητο) και μια πληρωμη σε yellowday(ηλεκτρονικο καταστημα της τραπεζας πειραιως ,αρα αποστολη προιοντος).

    Και ευτυχως που δεν ειχα αρκετα χρηματα μεσα,στην αρχη εκανε αποπειρα να πληρωσει 500 ευρω σε ΔΕΗ αλλα απορριφθηκε. Μου εδειξε τις κινησεις η υπαλληλος της τραπεζας,η οποια στην αρχη δεν με πιστευε οταν πηγα να κανω την αμφισβητηση.

    Εαν τον βρουμε,θα εχουμε και απαντησεις....
    Προκειται περι ηλιθιων προφανως. Ειδικα η πληρωμη λογαριασμου ΔΕΗ ακινητου (το οποιο προφανως δεν θα ειναι εγκαταλλελημενο).
    Εχω την αισθηση οτι καποιος σου κανει απλα κακογουστες πλακες, γιατι λεφτα να παρει ετσι αποκλειεται.

    Παντως αν εχεις καποιον που πραγματικα μισεις, (ενα κακο γειτονα πχ) του πληρωνεις τη δεη με τη καρτα ενος ασχετου και τον αφηνεις να τρεχει να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας..
    (κατα προτιμηση εχοντας μπει στο wifi του σπιτιου του, ωστε να κανεις τη πληρωμη απο εκει.)

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας