Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω το skype πανω απο 10 χρονια , απο οτι θυμαμαι πριν κανα 2αρι χρονια το πηρε η microsoft .
    τι γινεται πλεον ;
    θελει 3 λεπτα για να κανει login ?
    στο λογαρισαμο μου μετα απο επιβεβαιωση που ζητησε,εβαλα λαθος ημερομηνια γεννησεως , καποια ημερομηνια του 2018 (υποψην τον λογαριασμο τον εχω πανω απο 10 χρονια ) και πλεον μου ζηταει την συγκαταθεση των γοννεων . με αφηνει προσωρινα να μπω και εχω αλλαξει ημερομηνια γεννησεως , αλλα επιμενει οτι ειμαι ανηλικο και οτι πρεπει οι γονεις μου να δωσουν συγκαταθεση για να συνεχισω να χρησιμοποιω το skype περα απο καποια ημερομηνια .
    γενικα βλακειες ως δικλειδες ασφαλειας και αυτιστικοι αυτοματισμοι που δεν οδηγουν πουθενα εχουν κανει και αυτην την εφαρμογη που απεκτησε στο ενεργητικο της η microsoft ψιλοαχρηστη .
    εχουν ταλεντο στην παρακμη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    έχεις δώσει λάθος στοιχεία και σου φταίει το skype;

  3. #3
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Εμείς στη δουλειά έχουμε πάψει να το χρησιμοποιούμε εδώ και πολύ καιρό. Πίσω από proxy server δεν έχουμε καταφέρει να το δουλέψουμε. Κάνει login αλλά δεν συνδέεται με τίποτα.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις δώσει λάθος στοιχεία και σου φταίει το skype;
    και στον καινουριο λογαριασμο ενα τριλεπτο για να συνδεθει δεν ειναι λιγο . ουτε με dial up δεν ειχε τετοιους χρονους το login σε οτιδηποτε .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς στη δουλειά έχουμε πάψει να το χρησιμοποιούμε εδώ και πολύ καιρό. Πίσω από proxy server δεν έχουμε καταφέρει να το δουλέψουμε. Κάνει login αλλά δεν συνδέεται με τίποτα.
    Το ότι δεν καταφέρατε να το κάνετε να δουλέψει δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύει. Προφανώς καποιος δεν το εψαξε αρκετά ή δεν έχει τις γνώσεις να το κάνει.
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  6. #6
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Για μένα Skype for business μόνο αν και το jitsi φαίνεται σαφώς ανώτερο.

    Το προσωπικό Skype υπάρχει μόνο για συνεντεύξεις και για κλίσεις στο σταθερό των γονιών μου. Όλοι οι άλλοι βρίσκονται σε Facebook, WhatsApp και Viber. Το Skype για μένα έχασα όταν ξέχασα να στηρίξει καλά την mobile συσκευή.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα Skype for business μόνο αν και το jitsi φαίνεται σαφώς ανώτερο.

    Το προσωπικό Skype υπάρχει μόνο για συνεντεύξεις και για κλίσεις στο σταθερό των γονιών μου. Όλοι οι άλλοι βρίσκονται σε Facebook, WhatsApp και Viber. Το Skype για μένα έχασα όταν ξέχασα να στηρίξει καλά την mobile συσκευή.
    Γιατί δεν χρησιμοποιείς viber για κλήσεις σε σταθερά;

  8. #8
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν χρησιμοποιείς viber για κλήσεις σε σταθερά;
    Γιατί θέλει λεφτά. Ουσιαστικά πληρώνω την υπηρεσία της Microsoft για OneDrive 1t γιατί 5 χρήστες, και κάθε χρήστης παίρνει και 60 λεπτά δωρεάν στο σκαιπ τον μήνα.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θέλει λεφτά. Ουσιαστικά πληρώνω την υπηρεσία της Microsoft για OneDrive 1t γιατί 5 χρήστες, και κάθε χρήστης παίρνει και 60 λεπτά δωρεάν στο σκαιπ τον μήνα.
    Δεκτόν, απλά με αυτό τον τρόπο στηρίζεις την υπηρεσία που δεν προτιμάς.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτόν, απλά με αυτό τον τρόπο στηρίζεις την υπηρεσία που δεν προτιμάς.
    Ναι. Δεν ξέρω για σένα αλλά γενικά μεταξύ του τι στηρίζουμε έμμεσα ή άμεσα και τι προτιμάμε υπάρχουν χαοτικές διαφορές.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παταω να ανοιξω το skype σημερα , ανοιγει λογκαρισμνενο σε χρονο dt , πωπω τι καραγκιοζης ειμαι που το εκανα και θεμα , λεω απο μεσα μου . παω να χρησιμοποιησω καποια λειτουργια του , tο skype app (σε windows 7 ) λεει εκανε logout . κανει κανα λεπτο οτι κατι μαγειρευει , σφαλμα , μου λεει επειτα να διαλεξω λογαριασμο (εναν εχει τον αλλον τον διεγραψα )
    δευτερη εμφανιση του μηνυματος λαθους
    Something went wrong
    There is a problem with your Microsoft account. To fix this, sign in to account.live.com from a browser.
    τι εχει ο browser που δεν μπορω να το διορθωσω μεσα απο μια εφαρμογη που μεχρι προσφατα ηταν αυτονομη , η ms το ξερει .

    παμε στην σελιδα ,
    Εισαγάγετε έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, αριθμό τηλεφώνου ή όνομα Skype.
    βαζω ονομα skype

    δεν το δεχεται
    βαζω email .
    Ο λογαριασμός σας έχει ανασταλεί προσωρινά


    Ενδέχεται κάποιος να χρησιμοποίησε το λογαριασμό κατι@καπου.εκει για την αποστολή πολλών μηνυμάτων ανεπιθύμητης αλληλογραφίας ή να έχει παραβιάσει με άλλο τρόπο τη Σύμβαση παροχής υπηρεσιών της Microsoft.

    Τι πρέπει να κάνετε;

    Θα στείλουμε έναν κωδικό επαλήθευσης στο τηλέφωνό σας. Αφού πληκτρολογήσετε τον κωδικό, θα μπορείτε να εισέλθετε.
    δεν υπαρχει τετοια χρηση απο εμενα , και μονο μια επαφη υπαρχει στον λογαριασμο .

    απλα με οδηγει να του δωσω το τηλεφωνο μου παρουσιαζοντας μου απατηλες προφασεις , οπως θα εκανε ο πιο ποταπος μικροαπατεωνας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το να κάνεις πολλούς λογαριασμούς με διαφορετικά στοιχεία απο την ίδια ip/browser λογικό είναι να βαρέσει κάμπανακι στην άλλη άκρη.

    Αυτό πάντως με το δεν θέλω να δώσω το τηλέφωνο μου για επαλήθευση στοιχείων το βλέπω χαζό, πραγματικά δεν στο ζητάει για κάποιον άλλο λόγο, για διαφημίσεις κλπ το ξέρουν εδώ και καιρό δεν περιμένουν να τους το δώσεις.

  13. #13
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κάνεις πολλούς λογαριασμούς με διαφορετικά στοιχεία απο την ίδια ip/browser λογικό είναι να βαρέσει κάμπανακι στην άλλη άκρη.

    Αυτό πάντως με το δεν θέλω να δώσω το τηλέφωνο μου για επαλήθευση στοιχείων το βλέπω χαζό, πραγματικά δεν στο ζητάει για κάποιον άλλο λόγο, για διαφημίσεις κλπ το ξέρουν εδώ και καιρό δεν περιμένουν να τους το δώσεις.
    προχτες "μια χαρα" λειτουργησε και το χρησιμοποιησα , τι μεσολαβησε ωστε να προκαληθηκε αυτο ;

    τις διαφημισεις τις εχω κοψει στο ιντερνετ και το τηλεφωνο μου δεν χτυπαει απο αριθμους που δεν το εχω δωσει .

    αν και νομιζω οτι πιο πολυ το φακελωμα εχει μπει σε διαδικασια . οχι απαραιτητα με καποιον σκοπο αλλα εχω πολυ εντονα την εντυπωση οτι προσπαθουν να συγκεντρωσουν εξατομικευμενα στοιχεια . οχι μονο η microsoft .

    γιατι μπορει να θελει το τηλεφωνο μου για να λειτουργησει μια ιντερνετικη υπηρεσια δεν το καταλαβαινω .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    προχτες "μια χαρα" λειτουργησε και το χρησιμοποιησα , τι μεσολαβησε ωστε να προκαληθηκε αυτο ;

    τις διαφημισεις τις εχω κοψει στο ιντερνετ και το τηλεφωνο μου δεν χτυπαει απο αριθμους που δεν το εχω δωσει .

    αν και νομιζω οτι πιο πολυ το φακελωμα εχει μπει σε διαδικασια . οχι απαραιτητα με καποιον σκοπο αλλα εχω πολυ εντονα την εντυπωση οτι προσπαθουν να συγκεντρωσουν εξατομικευμενα στοιχεια . οχι μονο η microsoft .

    γιατι μπορει να θελει το τηλεφωνο μου για να λειτουργησει μια ιντερνετικη υπηρεσια δεν το καταλαβαινω .
    Έβαλες λάθος ημερομηνία γέννησης, έκανες δεύτερο λογαριασμό απο τον ίδιο υπολογιστή με μάλλον εντελώς διαφορετικά στοιχεία, έκανες πολλές προσπάθειες login κλπ

    Το τηλέφωνο το θέλει για να να βεβαιωθεί πως είσαι άνθρωπος στην άλλη άκρη και όχι Bot

  15. #15
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κοίτα δοκίμασε ότι ο λογαριασμός δουλεύει με full login με κάποιο in private session του browser σου.

    Αν δουλεύει τότε ίσως υπάρχει κάποιο θέμα cache με τον embedded browser που εκτελεί το authentication. Εύχομαι να είναι αυτό γιατί αν χάλασε ο λογαριασμός και έχει κλειδώσει τότε δύσκολα τα πράγματα.

    Πρώτα βεβαιώσου ο λογαριασμός είναι οκ και μπορεί να κάνει authenticate.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας