Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά
    Πήραμε και εμείς το PS4 (καινούργιο με 1ΤΒ). Μέχρι εδώ όλα σούπερ. Έχουμε όμως ένα πρόβλημά, όταν ο γιος μου παίζει online το Fortnite αυτό έχει μεγάλες καθυστερήσεις (στο παιχνίδι).
    Το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα ότι μέσα στο ρούτερ υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις QoS που μπορούν να γίνουν, ώστε η διαδικασία του gmaing να έρχεται σε προτεραιότητα σε σύγκριση με άλλα πακέτα αν κατάλαβα καλά.
    Πήρα τηλ τον ΟΤΕ και μου είπε να ξανακαλέσω την Δευτέρα. Έλα όμως που ο μικρός θέλει να παίξει και δεν μπορεί να περιμένει.
    Το θέμα είναι ότι κάθε ρούτερ είναι διαφορετικό, εμείς έχουμε το Speedport plus. Θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει να το ρυθμίσω εγώ?
    Να μου πει τι να πειράξω μέσα από το interface του ρούτερ?
    Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους μας!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά
    Πήραμε και εμείς το PS4 (καινούργιο με 1ΤΒ). Μέχρι εδώ όλα σούπερ. Έχουμε όμως ένα πρόβλημά, όταν ο γιος μου παίζει online το Fortnite αυτό έχει μεγάλες καθυστερήσεις (στο παιχνίδι).
    Το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα ότι μέσα στο ρούτερ υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις QoS που μπορούν να γίνουν, ώστε η διαδικασία του gmaing να έρχεται σε προτεραιότητα σε σύγκριση με άλλα πακέτα αν κατάλαβα καλά.
    Πήρα τηλ τον ΟΤΕ και μου είπε να ξανακαλέσω την Δευτέρα. Έλα όμως που ο μικρός θέλει να παίξει και δεν μπορεί να περιμένει.
    Το θέμα είναι ότι κάθε ρούτερ είναι διαφορετικό, εμείς έχουμε το Speedport plus. Θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει να το ρυθμίσω εγώ?
    Να μου πει τι να πειράξω μέσα από το interface του ρούτερ?
    Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους μας!!!
    Δές εδώ η λογική είναι ή ήδια
    https://www.adslgr.com/forum/threads...-modem-routers
    https://www.adslgr.com/forum/threads...τη-φορά
    Καλώ θα ήταν να κατεβασείς το firewall του ρούτερ από high ή medium σε low και να βγάλεις το anti hacking.Καλό θα ήταν για το qos νά περάσεις τα ports του fortnite, να προτιμάει κάλόδιο ethernet αντί για wifi. Αν είναι με wifi άς δοκιμάσει κάλόδιο κι αν του κάνει τα ίδια τότε κάνε τα παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kostinos : 06-01-19 στις 19:15.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας