Εμφάνιση 1-9 από 9

Θέμα: NOVA FULL PACK

  1. #1
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Γεια σε όλους και καλή χρονιά 2019

    Ήμουν συνδρομητής ΝΟVA TV για 10 χρονια, αποφάσισα να φύγω τον προηγούμενο μήνα ( τωρα είμαι cosmote tv ) εχωντας πληρώσει και τον τελευταίο μήνα και μη χρωστώντας απολύτως τίποτα. Μου ζητάνε φυσικά 132€ γιατι έσπασα το συμβόλαιο μου μου είπαν.
    Δε θα μπω σε λεπτομέρειες όπως το ALPHA που έφυγε ξέρει όμως κανεις αν πρεπει να πληρωθεί αυτο το ποσό;
    Ευχαριστω όλους όσους μπουν στο κόπο να μου απαντήσουν

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Καλή χρόνια

    Μπορούν να σε πάνε σε δικαστήριο σε εκείνη την περίπτωση θα πληρώσεις και το πόσο και τα έξοδα της δίκης.
    Αν θα σε πάνε είναι άλλο θέμα, αλλά μπορούν να σε πάνε.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Ευχαριστω πολυ για το μηνυμα και καλη χρονιά
    Θα μπορούσα να σε ρωτήσω που βασίζεσαι ; και παλι ευχαριστω

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Endy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για το μηνυμα και καλη χρονιά
    Θα μπορούσα να σε ρωτήσω που βασίζεσαι ; και παλι ευχαριστω
    Να βασίζω τι ακριβώς;
    Το αν μπορούνε να σε πάνε δικαστικά;

  5. #5
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Εννοώ πως το ξέρεις οτι μπορούνε να σε πανε δικαστικά. απο εμπειρία; απο άλλους; εχω ακούσει οτι ανανεώσεις συμβολαίων επ Αορίστου τηλεφωνικά και χωρις χαρτιά και υπογραφές ( πέραν του αρχικού 12μηνης διαρκείας ) ο καταναλωτής δύναται να λύσει την σύμβαση του χωρις επιπλέον χρεώσεις
    Ευχαριστω και παλι

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Endy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ πως το ξέρεις οτι μπορούνε να σε πανε δικαστικά. απο εμπειρία; απο άλλους; εχω ακούσει οτι ανανεώσεις συμβολαίων επ Αορίστου τηλεφωνικά και χωρις χαρτιά και υπογραφές ( πέραν του αρχικού 12μηνης διαρκείας ) ο καταναλωτής δύναται να λύσει την σύμβαση του χωρις επιπλέον χρεώσεις
    Ευχαριστω και παλι
    Εσυ έκανες τηλεφωνικά ανανέωση; αν ναι τότε υπάρχει καταγραφή κλήσης και ισχύει για την ανανέωση συμβολαίου.
    Αν σου πω δηλαδή πως δεν έχουν πάει κάποιον ακόμα στα δικαστήρια, ενώ μπορούνε και εσένα αύριο σε πάνε τι θα γίνει; μπορεί να αποφασίσουν να μην σε πάνε, μπορεί και να σε πάνε, είναι στα δικαιώματα τους.
    Σίγουρα θα σε πρήξει κάποια εισπρακτική, σίγουρα αν ποτέ θελήσεις να επιστρέψεις σε αυτούς θα πρέπει να τους πληρώσεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Καταλαβαίνω .
    Οταν έφυγα απο Vodafone και πήγα cosmote είχα επικοινωνήσει με την ΕΕΤΤ και μου είχαν πει οτι ανανεώσεις συμβολαίων τηλεφωνικά και όχι έγγραφα δεν ισχύουν και ο καταναλωτής δύναται να μην πληρώσει σύμφωνα με την αλλαγή νομοθεσίας. Τοτε η Vodafone μου απαιτούσε 300€ και οταν τους εξήγησα αυτά απο ΕΕΤΤ δεν με ξανά ενόχλησαν. Έλεγα λοιπόν μήπως αυτο ισχύει και για NOVA

  8. #8
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ισχύει σε όλες τις εταιρίες. Εφόσον αμφισβητείς το ποσό, κατέθεσε αίτηση στον Συνήγορο του Καταναλωτή για να εξετάσει την περίπτωση και να αποφανθεί.

  9. #9
    Εγγραφή
    01-01-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Ευχαριστω !

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας