Σελ. 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 280
  1. #211
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5494
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!BOX 7530
    SNR / Attn
    17(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το fon λειτουργεί μια χαρά με τους κωδικούς σύνδεσης στο internet (username/password του ρουτερ για ίντερνετ) δεν χρειάζεται το best connect

  2. #212
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το battery drain ας πούμε όλα καλά;
    Πριν ένα μήνα που μίλησα με το support της cosmote μου είπαν ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και αναμένουμε firmware.

    Αν είσαι με 200αρα γραμμή και θες και οι ασύρματες συσκευές σου να εκμεταλλεύονται την ταχύτητα αυτή θα πρέπει να συνδεθείς στα 5GHz.
    Σε αυτό λοιπόν το σενάριο εγώ είδα battery drain στις συσκευές μου και αποφάσισα όπως το WiFi κομμάτι να εξυπηρετηθεί από αλλη συσκευή.
    Υπάρχουν βέβαια και παιδιά που δεν έχουν θέματα.
    Βλέποντας και κάνοντας.

  3. #213
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας!
    Εβαλα και εγω vdsl 200 και μου αντικατεστησαν το entry με το speedport plus. Τρομερο battery drain σε ολα τα κινητα στο σπιτι.
    Ακουσα οτι αν κλεισω το wifi απο το speedport και βαλω ενα access point να διαχειριζεται την ασυρματη δικτυωση τοτε παυει αυτο το προβλημα.
    Μιας και θελω να επεκτεινω και το σημα (για να πιανει και στο γραφειο μου που ειναι στον κατω οροφο) αυτα εδω θα κανουν δουλεια?

    https://www.websupplies.gr/access-po...nRhZ3MiOiIifV0

    Θα επαιρνα ενα απλο access point αλλα μιας και θα δωσω χρηματα σκεφτηκα αυτα ως λυση 2 σε 1.

    Ευχαριστω

  4. #214
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ναι θα κανουν αυτο που θες.
    The gr81 .

  5. #215
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cristin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!
    Εβαλα και εγω vdsl 200 και μου αντικατεστησαν το entry με το speedport plus. Τρομερο battery drain σε ολα τα κινητα στο σπιτι.
    Ακουσα οτι αν κλεισω το wifi απο το speedport και βαλω ενα access point να διαχειριζεται την ασυρματη δικτυωση τοτε παυει αυτο το προβλημα.
    Μιας και θελω να επεκτεινω και το σημα (για να πιανει και στο γραφειο μου που ειναι στον κατω οροφο) αυτα εδω θα κανουν δουλεια?

    https://www.websupplies.gr/access-po...nRhZ3MiOiIifV0

    Θα επαιρνα ενα απλο access point αλλα μιας και θα δωσω χρηματα σκεφτηκα αυτα ως λυση 2 σε 1.

    Ευχαριστω
    Αν δεν χρειάζεσαι 3 mesh μπορείς να πάρεις και το πακέτο με τα δυο Μ4 που είναι σημαντικά οικονομικότερο.

  6. #216
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το battery drain ας πούμε όλα καλά;
    Αν εχεις παλιες συσκευες πχ iphone 6s ναι δυστυχως θα εχεις θεμα, αν τωρα εχεις ενα απο τα τελευταια iphone δεν υπαρχει κανενα προβλημα με battery drain

    Δοκιμαζω εδω και 20 ημερες το 11 και δεν εχει κανενα προβλημα

  7. #217
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις παλιες συσκευες πχ iphone 6s ναι δυστυχως θα εχεις θεμα, αν τωρα εχεις ενα απο τα τελευταια iphone δεν υπαρχει κανενα προβλημα με battery drain

    Δοκιμαζω εδω και 20 ημερες το 11 και δεν εχει κανενα προβλημα




    Μολις τελειωσεις τις δοκιμες.... θα μου δανεισεις το 11αρι κανα 2μηνο να το δοκιμασω και εγω??

    Πολυ ομορφο παντως . καλοριζικο .


    Στο θεμα μας τωρα. Οι δοκιμες γινονται σε συγκριση με τι? Ας πουμε... ειχες αλλο iphone και μετεφερες τα παντα στο καινουριο? Οποτε συγκρινουμε παρομοια ?
    Η ειναι εντελως αδειο? χωρις πολλες εφαρμογες κλπ κλπ ?
    The gr81 .

  8. #218
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μολις τελειωσεις τις δοκιμες.... θα μου δανεισεις το 11αρι κανα 2μηνο να το δοκιμασω και εγω??

    Πολυ ομορφο παντως . καλοριζικο .


    Στο θεμα μας τωρα. Οι δοκιμες γινονται σε συγκριση με τι? Ας πουμε... ειχες αλλο iphone και μετεφερες τα παντα στο καινουριο? Οποτε συγκρινουμε παρομοια ?
    Η ειναι εντελως αδειο? χωρις πολλες εφαρμογες κλπ κλπ ?
    Ευχαριστω πολυ για τις ευχες .. Στο θεμα μας, οπως ειχα γραψει πολλες φορες ειχα drain se 2 iphone 6s και ενα ipad οπου το battery drain ηταν καθημερινο φαινομενο μεχρι που τα συνδεσα σε repeater και εστρωσε.. Απο εκει και περα αλλαξα τα 6s με δυο iphone 11 pro τα οποια μεταφερθηκαν μεσω apple new device icloud transfer μεσα σε δευτερολεπτα με ακριβως τις ιδιες εφαρμογες, ρυθμισεις κλπ κλπ... Αρα ΝΑΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ SOFTWARE CONFIG ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ HARDWARE και διαπιστωνουμε οτι κατι παιζει με το hardware παλιων συσκευων καθως το 6s ειναι πλεον τετραετιας και βαλε.. Nα υπενθυμισω οτι στο ipad το battery drain ακομα υφισταται για αυτο και συνεχιζω να το συνδεω στον repeater.. επισης εκανε ακριβως το ιδιο και με τα iphone SE οπου αν δεν κανω λαθος εχουν ιδιο επεξεργαστη με τα 6s

  9. #219
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για τις ευχες .. Στο θεμα μας, οπως ειχα γραψει πολλες φορες ειχα drain se 2 iphone 6s και ενα ipad οπου το battery drain ηταν καθημερινο φαινομενο μεχρι που τα συνδεσα σε repeater και εστρωσε.. Απο εκει και περα αλλαξα τα 6s με δυο iphone 11 pro τα οποια μεταφερθηκαν μεσω apple new device icloud transfer μεσα σε δευτερολεπτα με ακριβως τις ιδιες εφαρμογες, ρυθμισεις κλπ κλπ... Αρα ΝΑΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ SOFTWARE CONFIG ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ HARDWARE και διαπιστωνουμε οτι κατι παιζει με το hardware παλιων συσκευων καθως το 6s ειναι πλεον τετραετιας και βαλε..
    Ετσι ενδεικτικα... αν δεν σου κανει κοπος...

    Αν πχ στο 6s το αφηνες απο τις 12 το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι.... τι ποσοστο μπαταριας πεφτει?
    και αντιστοιχα τι ποσοστο με το 11αρι ?

    Παντως το ενδεχομενο να οφειλεται στην ιδια την μπαταρια το αποκλειεις?
    The gr81 .

  10. #220
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ενδεικτικα... αν δεν σου κανει κοπος...

    Αν πχ στο 6s το αφηνες απο τις 12 το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι.... τι ποσοστο μπαταριας πεφτει?
    και αντιστοιχα τι ποσοστο με το 11αρι ?

    Παντως το ενδεχομενο να οφειλεται στην ιδια την μπαταρια το αποκλειεις?
    στο iphone 11 pro δεν πεφτει κατω απο 2% στο 6s αν θυμαμαι καλα πηγαινε στο 84% από 100% μεσα σε ενα βραδυ... αν ανατρεξουμε σε πιο παλια μου ποστ τα εχω γραψει... στην μπαταρια δεν οφείλεται και εξηγουμαι... ειχα αλλαξει στο ενα απο τα 2 6s την μπαταρια μεσω του προγραμματος αναβαθμισης μπαταριας της apple στο αλλο 6s ειχα την αρχικη... συμπεριφεροντουσαν ακριβως το ιδιο, επισης να αναφερω οτι στα iphone SE εκανε το ιδιο με τελειως διαφορετικα χαρακτηριστικα μπαταριας... θεωρω οτι πιο λογικο ειναι να παιζει κατι στην υλοποιηση επεξεργαστη - wifi συσκευης παρα μπαταριας

  11. #221
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Αυτό που παρουσιάζεις είναι ακριβώς σαν να λες αυτό:

    "Το battery drain παύει να υφίσταται εαν συνδέσεις την συσκευή στον φορτιστή της"

    Το οτι σε καινούρια συσκευή δεν φαίνεται το drain (και φυσικά στο 11 που είναι τέρας αυτονομίας) δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει. Σε 2 χρόνια που το 2% θα μπορεί να μεταφράζεται σε 7-10% θα πεις οτι εμφανίστηκε πάλι;
    OK boomer

  12. #222
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που παρουσιάζεις είναι ακριβώς σαν να λες αυτό:

    "Το battery drain παύει να υφίσταται εαν συνδέσεις την συσκευή στον φορτιστή της"

    Το οτι σε καινούρια συσκευή δεν φαίνεται το drain (και φυσικά στο 11 που είναι τέρας αυτονομίας) δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει. Σε 2 χρόνια που το 2% θα μπορεί να μεταφράζεται σε 7-10% θα πεις οτι εμφανίστηκε πάλι;
    Οτι και να μου πεις οτι και να σου πω με μπακαλιστικες λογικες δουλεια δεν γινεται.. computer engineer δεν είμαι ουτε και εσυ φανταζομαι* αρα αυτοακυρωνομαστε και οι δυο οτι και να πουμε γιατι πολυ απλα υποθεσεις κανουμε σε ενα προβλημα που δεν το εχουν ολοι.

    *Τουλαχιστον σε επιπεδο μηχανικού cosmote που εδω και 2 χρονια οχι απλα δεν βρηκαν λυση στο προβλημα αλλα ουτε καλα καλα εχουν βρει τι φταιει...

  13. #223
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Τουλαχιστον σε επιπεδο μηχανικού cosmote που εδω και 2 χρονια οχι απλα δεν βρηκαν λυση στο προβλημα αλλα ουτε καλα καλα εχουν βρει τι φταιει...
    Αν μπορούσαν να επέμβουν στον driver του chip που βρίσκεται μέσα στο firmware, ίσως να μπορούσαν να κάνουν κάτι
    OK boomer

  14. #224
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι και να μου πεις οτι και να σου πω με μπακαλιστικες λογικες δουλεια δεν γινεται.. computer engineer δεν είμαι ουτε και εσυ φανταζομαι* αρα αυτοακυρωνομαστε και οι δυο οτι και να πουμε γιατι πολυ απλα υποθεσεις κανουμε σε ενα προβλημα που δεν το εχουν ολοι.

    *Τουλαχιστον σε επιπεδο μηχανικού cosmote που εδω και 2 χρονια οχι απλα δεν βρηκαν λυση στο προβλημα αλλα ουτε καλα καλα εχουν βρει τι φταιει...
    Δεν νομίζω η Cosmote να έχεις μηχανικούς με γνώσεις για να επέμβουν σε firmware, αμφιβάλω αν τους δίνει και το source code ο κατασκευαστής. Άλλωστε δεν είναι αρμοδιότητα της Cosmote να φτιάξει ένα ελαττωματικό προϊόν.
    Εφόσον υπάρχουν μια χαρά καλά access points με χαμηλό κόστος νομίζω πως η συζήτηση δεν έχει νόημα.

  15. #225
    Εγγραφή
    17-04-2013
    Περιοχή
    συμη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    39048/3127
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΜΗ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    9-10(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εχει καποιος να μου πουλησει το speedport plus

Σελ. 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας