Σελ. 14 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 280
  1. #196
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Πάντως με κλειστό το wifi το plus είναι μια χαρά και θεωρώ πως το browsing είναι πιο γρήγορο απο το entry 2i (ισως καλύτερο caching των dns; περισσότερη μνήμη; ).

  2. #197
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    να αναφέρω κι εγώ μιας και έπαθα.
    Μπαίνεις μέσα στο Home network (LAN) > Overall of the devices in the home network και δε σου δείνει την IP κάθε συσκευής. Πρέπει να πατήσεις στο show για να δείς τις IP μία μία. Δίνεις ονόματα σε κάθε συσκευή (πατώντας change) για να τις ξεχωρίζεις και στην επόμενη επανεκίννηση πάνε.
    Δίνεις Reserved IP Address και όταν κάνεις refresh σου τις εμφανίζει 5-6 φορές στη λίστα. Αυτό στρώνει με το κουμπί Update list¨.
    Γενικά στο software είναι λίγο μπάχαλο το μηχάνημα.
    Μπαίνεις internet > status και δε σου δείχνει την ταχύτητα συγχρονισμού. Αυτή τη βλέπεις μόνο πριν το login. Ότι νάναι ...
    Portable CD player

  3. #198
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ερώτηση, μόλις αναβάθμισα την γραμμή από 50Mbps σε 200Mbps λόγω μιας προσφοράς και μου δώσανε το Speedport Plus...να αλλάξω από το Speedport W 724V που έχω ήδη από την 50αρα γραμμή ή οχι? Είδα οτι το Plus παρουσίασε διάφορα θέματα και είμαι μια χαρά με το W 724V (με διαφορες static IPs σεταρισμένες πάνω κλπ.) αλλά σηκώνει την γραμμή την 200άρα? Btw σε διάφορα τεστ που έκανα με το W 724V μου δίνει 80-85Mbps αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι θέμα Cosmote στην περιοχή (Ελληνικό, κάτω από τη Βουλιαγμένης)?

  4. #199
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thr07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, μόλις αναβάθμισα την γραμμή από 50Mbps σε 200Mbps λόγω μιας προσφοράς και μου δώσανε το Speedport Plus...να αλλάξω από το Speedport W 724V που έχω ήδη από την 50αρα γραμμή ή οχι? Είδα οτι το Plus παρουσίασε διάφορα θέματα και είμαι μια χαρά με το W 724V (με διαφορες static IPs σεταρισμένες πάνω κλπ.) αλλά σηκώνει την γραμμή την 200άρα? Btw σε διάφορα τεστ που έκανα με το W 724V μου δίνει 80-85Mbps αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι θέμα Cosmote στην περιοχή (Ελληνικό, κάτω από τη Βουλιαγμένης)?
    Tι ακριβως θεματα σου παρουσιασε? Τι προβληματα εχεις?

    Φυσικα και να βαλεις το plus . Ειναι το καλυτερο CPE της cosmote που εχουν βγαλει ever .
    The gr81 .

  5. #200
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι ακριβως θεματα σου παρουσιασε? Τι προβληματα εχεις?

    Φυσικα και να βαλεις το plus . Ειναι το καλυτερο CPE της cosmote που εχουν βγαλει ever .
    Αναφέρομαι στο OP και πολλές σελίδες με διάφορα θέμτα του Plus που διάβασα στο adslgr...πάντως το έβαλα και δεν είδα καμμια απολύτωσ διαφορά στην ταχύτητα και το Plus και το 724v δίνουν τις ιδιες ταχύτητες στα Speedtest (περίπου 80-85Mbps)?

  6. #201
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thr07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι στο OP και πολλές σελίδες με διάφορα θέμτα του Plus που διάβασα στο adslgr...πάντως το έβαλα και δεν είδα καμμια απολύτωσ διαφορά στην ταχύτητα και το Plus και το 724v δίνουν τις ιδιες ταχύτητες στα Speedtest (περίπου 80-85Mbps)?
    Θα διαβασεις πολλα για προβληματα. που τα περισσοτερα ειναι λυμενα . Θα διαβασεις ομως λιγοτερα ή καλοθου γισ το ποσο καλο ειναι.
    Σχεδον κανεις δεν γραφει οτι ειναι ενταξει. Μονο οσοι εχουν προβλημα κλασσικα θα πατησουν στον γουγλη και θα τους βγαλει το φορουμ.

    Αυτο ομως δεν ειναι η πλειοψηφια.

    Απο εκει και περα ειναι πολυ καλυτερο σε στατιτικα απο τους προκατοχους και εχει και υποδομη για 200 Mbps. και εχει και 5G wifi .

    Τελος τα speedtest ειναι τελειως αναξιοπιστα. Μονο με κατεβασμα απο ftp θα δεις την πραγματικη ταχυτητα και ΠΑΝΤΑ καλωδιακα και οχι ασυρματα.
    The gr81 .

  7. #202
    Εγγραφή
    21-10-2019
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Path Level
    Interleaved
    ερωτηση:

    ποια ειναι η πιο προσφατη εκδοση λογισμικου;

    διαδικασια update;

  8. #203
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαβασεις πολλα για προβληματα. που τα περισσοτερα ειναι λυμενα . Θα διαβασεις ομως λιγοτερα ή καλοθου γισ το ποσο καλο ειναι.
    Σχεδον κανεις δεν γραφει οτι ειναι ενταξει. Μονο οσοι εχουν προβλημα κλασσικα θα πατησουν στον γουγλη και θα τους βγαλει το φορουμ.

    Αυτο ομως δεν ειναι η πλειοψηφια.

    Απο εκει και περα ειναι πολυ καλυτερο σε στατιτικα απο τους προκατοχους και εχει και υποδομη για 200 Mbps. και εχει και 5G wifi .

    Τελος τα speedtest ειναι τελειως αναξιοπιστα. Μονο με κατεβασμα απο ftp θα δεις την πραγματικη ταχυτητα και ΠΑΝΤΑ καλωδιακα και οχι ασυρματα.
    Με το battery drain ας πούμε όλα καλά;
    OK boomer

  9. #204
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η διαδικασια update ειναι τυχαια αυτοματη . Το προσεξα οτι γινεται νυχτα γιατι μου ειχαν κολλησει οι καμερες και σε αυτο για ακομα μια φορα αποδεικνύονται αναξιοπιστοι μλκες. Τελικα αλλαζεις τηλεφωνο με τουλαχιστον 4000 mh μπαταρια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 18-11-19 στις 13:31.

  10. #205
    Εγγραφή
    21-10-2019
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαδικασια update ειναι τυχαια αυτοματη . Το προσεξα οτι γινεται νυχτα γιατι μου ειχαν κολλησει οι καμερες και σε αυτο για ακομα μια φορα αποδεικνύονται αναξιοπιστοι μλκες. Τελικα αλλαζεις τηλεφωνο με τουλαχιστον 4000 mh μπαταρια
    battery drain δηλαδη δεν εχει επιλυθει;

  11. #206
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε με ενδιαφέρει πλέον οτι και να εχουν κανει εβαλα αλλο router .

  12. #207
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το battery drain ας πούμε όλα καλά;
    Μαλλον δεν διαβαζεις τι γραφω.... Η προφανως θες να εστιασεις σε κατι συγκεκριμενο.

    Οποτε δεν θα μπω σε αυτη την διαδικασια για αλλη μια φορα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαδικασια update ειναι τυχαια αυτοματη . Το προσεξα οτι γινεται νυχτα γιατι μου ειχαν κολλησει οι καμερες και σε αυτο για ακομα μια φορα αποδεικνύονται αναξιοπιστοι μλκες. Τελικα αλλαζεις τηλεφωνο με τουλαχιστον 4000 mh μπαταρια
    Ετσι πληροφοριακα... ποτε θα ηταν καταλληλη ωρα για τα update? Eγω θεωρω φυσιολογικες τις βραδινες ωρες .
    Απο το να κοπει η συνδεση-τηλεφωνο στην διαρκεια της ημερα που ενδεχομενως να χρησιμοποιειται.
    The gr81 .

  13. #208
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φυσιολογικο θα ηταν να γνωριζουν ποτε και αν το κανει καποιο μυστηριο συστημα που κατα δηλωση του 13888 δεν ειναι του οτε ( μπορει να ειναι αρειανοι) γιατι δηλωνουν μονιμη αγνοια για το θεμα . Σε μενα ετυχε πεμπτη - παρασκευη μεσανυχτα σε αλλον μπορει να σκασει δευτερα πρωι και να του χαλασουν ολα ντομινο . Κοινως γελοιοι ειναι .

  14. #209
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσιολογικο θα ηταν να γνωριζουν ποτε και αν το κανει καποιο μυστηριο συστημα που κατα δηλωση του 13888 δεν ειναι του οτε ( μπορει να ειναι αρειανοι) γιατι δηλωνουν μονιμη αγνοια για το θεμα . Σε μενα ετυχε πεμπτη - παρασκευη μεσανυχτα σε αλλον μπορει να σκασει δευτερα πρωι και να του χαλασουν ολα ντομινο . Κοινως γελοιοι ειναι .
    Ποια εκδοση σου βαλανε?
    The gr81 .

  15. #210
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thr07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, μόλις αναβάθμισα την γραμμή από 50Mbps σε 200Mbps λόγω μιας προσφοράς [..]
    Σε πήραν τηλέφωνο για προσφορά ή την βρήκες από κανένα site κτλ;

    By the way, κανένα πρόβλημα δεν έχω με το Plus. Μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Ούτε έχω battery drain στα κινητά μου.

Σελ. 14 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας