Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone_new
    Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

    Από 04/02/2019, αυξάνεται η ονομαστική τιμή του παγίου των παρακάτω εμπορικά και μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων και πακέτων ως εξής:

    Κατά €5,18 στα: My Business RED 1/1N/2/2N/2 Extra/3/3N/3 Extra/4, My Business RED Pass 1/2/3, My Business RED+ 1/2/3(1ο μέλος). Κατά €4,36 στα: My Business 1/2/2 N/2 Old/3 P/3/3 N/3 Old/4/4 P/4 N/4 Old,My Business Ελεύθερα 1/2/3.Κατά €2,40 στα:Ευέλικτο Επαγγ 90/180/300/420/540/720/960/1500 ενώ δεν υπάρχει καμία μεταβολή στα μηνιαία πάγια των επιπρόσθετων επιλογών χρόνου ομιλίας που είναι συμβατά με όλα τα παραπάνω προγράμματα χρήσης.

    Κατά €2,80 στα:Βασικό Επαγγ,Βασικό Επαγγ+Σταθερό,Νέο Επαγγ90+Ενδ/κό 60,Νέο Επαγγ180+Απεριόρ. Ενδ/κές, Νέο Επαγγ180+Ενδ/κό 60, Νέο Επαγγ90+Απεριόρ.Ενδ/κές. Κατά €2,80 στα: Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα Extra Talk 1/2/3/4, Νέο Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα Extra Talk 1/2/3, Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα Extra Surf 1/2, Νέο Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα Extra Surf 1/2,Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα 350, Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα Βασικό.

    Κατά €1,50 η ονομαστική τιμή του παγίου των παρακάτω εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων Vodafone Mobile Broadband 2GB/5GB/10GB/20GB και των αντίστοιχων 2GB/5GB/10GB/20GB με δυνατότητα sharing.

    Κατά €2,50 η ονομαστική τιμή των παρακάτω εμπορικά διαθέσιμων Extra Mobile Internet πακέτων 1,2GB/2GB/5GB/10GB/20GB και Family Mobile Internet 2GB/5GB/10GB/20GB.Κατά 1,00€ η ονομαστική τιμή των Extra Mobile Internet πακέτων με δυνατότητα sharing 500MB/750MB και κατά 3,50€ η ονομαστική τιμή των Extra Mobile Internet πακέτων με δυνατότητα sharing1,2GB/2GB/5GB/10GB/20GB.

    Όλες οι ανωτέρω τιμές στα μηνιαία πάγια κινητής περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και το φόρο κινητής που έχει υπολογιστεί βάσει του μηνιαίου παγίου χωρίς έξτρα χρεώσεις ή επιπρόσθετες υπηρεσίες.

    Όλες οι ανωτέρω τιμές Mobile Broadband και Mobile Internet πακέτων περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%.

    Οι ανωτέρω μεταβολές στα προγράμματα Κινητής, Vodafone Mobile Broadband και Extra Mobile Internet πακέτα με δυνατότητα sharing ισχύουν για όλους τους νέους αλλά και τους υφιστάμενους επαγγελματίες συνδρομητές εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασης τους.

    Οι ανωτέρω αλλαγές στα Extra Mobile Internet πακέτα ισχύουν για όλους τους νέους και τους υφιστάμενους ιδιώτες & επαγγελματίες συνδρομητές.

    Εφαρμόζεται επιπλέον τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας ανάλογα με το ύψος του μηνιαίου λογαριασμού (προ ΦΠΑ:για μέχρι €50 12%/€50,01-€100 15%/€100,01 -€150 18%/€150,01 και άνω 20%).

    Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις),εντός δύο μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής τους.

    Σημειώσεις:.Η ογκοχρέωση για την πλοήγηση στο διαδίκτυο γίνεται ανά KByte,με ελάχιστη χρέωση το 1ΚΒyte ανά σύνδεση(1MByte=1.024KBytes).Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το www.vodafone.gr .

    Πηγή : Vodafone

  2. #2
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.568
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι που έρχεται και το 5G......

  3. #3
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έρχεται το 5G και αυξάνουν τις τιμές...

  4. #4
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μου αρέσει ότι κατά τα άλλα υπάρχει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ....

  5. #5
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου αρέσει ότι κατά τα άλλα υπάρχει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ....
    Κανονισμός μπορεί να υπάρχει... ΕΕΤΤ όμως;

  6. #6
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Κανένα πρόβλημα. Άλλωστε τώρα που βγήκαμε από μνημόνια και ήρθε η ανάπτυξη έχουμε λεφτά και πλερώνουμε να 'ούμε
    Portable CD player

  7. #7
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονισμός μπορεί να υπάρχει... ΕΕΤΤ όμως;
    το λέω γιατί μας έχει ζαλίσει η ΕΕΤΤ με τον κανονισμό

    περί αυξήσεων στα τιμολόγια κτλ

    και ενώ τα λέει αυτά συνέχεια διαβάζω και από τις τρεις εταιρείες κινητής για αυξήσεις στα τιμολόγια ή στις υπηρεσίες

    άρα για ποιο κανονισμό λέει?

  8. #8
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου αρέσει ότι κατά τα άλλα υπάρχει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονισμός μπορεί να υπάρχει... ΕΕΤΤ όμως;
    Δεν νομιζω οτι δεν ακολουθείται ο κανονισμος και μαλιστα πιστα...

    "Οι ανωτέρω μεταβολές στα προγράμματα Κινητής, Vodafone Mobile Broadband και Extra Mobile Internet πακέτα με δυνατότητα sharing ισχύουν για όλους τους νέους αλλά και τους υφιστάμενους επαγγελματίες συνδρομητές εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασης τους."
    mac rulez

  9. #9
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ το ξέρω ότι δεν ακολουθούν τον κανονισμό της ΕΕΤΤ καμία από τις τρεις εταιρείες (για αυτό λειτουργώ "εκβιαστικά" σε ότι αφορά την επαγγελματική μου σχέση με τις δύο από τις τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και τους πατάω εκεί που πονάνε)

    η ΕΕΤΤ το ξέρει?

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ το ξέρω ότι δεν ακολουθούν τον κανονισμό της ΕΕΤΤ καμία από τις τρεις εταιρείες (για αυτό λειτουργώ "εκβιαστικά" σε ότι αφορά την επαγγελματική μου σχέση με τις δύο από τις τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και τους πατάω εκεί που πονάνε)

    η ΕΕΤΤ το ξέρει?
    Η ΕΕΤΤ τον κανονισμό τον ξέρει, το ίδιο και οι πάροχοι, άλλοι θα πρέπει να τον διαβάσουνε ξανά
    Απαγορεύεται η αλλαγή παγίου ή υπηρεσιών που παρέχονται στο πάγιο σε περίπτωση που κάποιος έχει συμβόλαιο ορισμένου χρόνου.
    Αλλαγή στο πόσο κοστίζει η κλήση (ή άλλες υπηρεσίες) εκτός τον παρεχόμενων λεπτών φυσικά και μπορούν να κάνουν, έχει μετά το δικαίωμα ο πελάτης να κάνει διακοπή αζημίως

  11. #11
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΕΤΤ τον κανονισμό τον ξέρει, το ίδιο και οι πάροχοι, άλλοι θα πρέπει να τον διαβάσουνε ξανά
    Απαγορεύεται η αλλαγή παγίου ή υπηρεσιών που παρέχονται στο πάγιο σε περίπτωση που κάποιος έχει συμβόλαιο ορισμένου χρόνου.
    Αλλαγή στο πόσο κοστίζει η κλήση (ή άλλες υπηρεσίες) εκτός τον παρεχόμενων λεπτών φυσικά και μπορούν να κάνουν, έχει μετά το δικαίωμα ο πελάτης να κάνει διακοπή αζημίως
    η ΕΕΤΤ τον κανονισμό σίγουρα τον ξέρει

    αμφιβάλλω αν τον ξέρουν/γνωρίζουν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας

    αν κατά την δική σου άποψη η παραπάνω ενέργεια της VODAFONE είναι νόμιμη εγώ δεν έχω πρόβλημα καθώς δεν είμαι πελάτης τους.

    εδώ είναι το βήμα να μιλήσουν αυτοί που είναι πελάτες της εταιρείας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 05-01-19 στις 16:20.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ΕΕΤΤ τον κανονισμό σίγουρα τον ξέρει

    αμφιβάλλω αν τον ξέρουν/γνωρίζουν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας

    αν κατά την δική σου άποψη η παραπάνω ενέργεια της VODAFONE είναι νόμιμη εγώ δεν έχω πρόβλημα καθώς δεν είμαι πελάτης τους.

    εδώ είναι το βήμα να μιλήσουν αυτοί που είναι πελάτες της εταιρείας.

    - - - Updated - - -



    σύμφωνα με ότι λέει ο φίλος @sdikr

    Η ΕΕΤΤ τον κανονισμό τον ξέρει, το ίδιο και οι πάροχοι, άλλοι θα πρέπει να τον διαβάσουνε ξανά
    Απαγορεύεται η αλλαγή παγίου ή υπηρεσιών που παρέχονται στο πάγιο σε περίπτωση που κάποιος έχει συμβόλαιο ορισμένου χρόνου.
    Αλλαγή στο πόσο κοστίζει η κλήση (ή άλλες υπηρεσίες) εκτός τον παρεχόμενων λεπτών φυσικά και μπορούν να κάνουν, έχει μετά το δικαίωμα ο πελάτης να κάνει διακοπή αζημίως
    Τελικά πραγματικά δεν διαβάζεις ή μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει η λέξη παρέλθει και ορισμένου χρόνου, ψάξε το πρώτα και μετά γράφε πύρινους λόγους

  13. #13
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ΕΕΤΤ τον κανονισμό σίγουρα τον ξέρει

    αμφιβάλλω αν τον ξέρουν/γνωρίζουν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας

    αν κατά την δική σου άποψη η παραπάνω ενέργεια της VODAFONE είναι νόμιμη εγώ δεν έχω πρόβλημα καθώς δεν είμαι πελάτης τους.

    εδώ είναι το βήμα να μιλήσουν αυτοί που είναι πελάτες της εταιρείας.

    - - - Updated - - -



    σύμφωνα με ότι λέει ο φίλος @sdikr

    Η ΕΕΤΤ τον κανονισμό τον ξέρει, το ίδιο και οι πάροχοι, άλλοι θα πρέπει να τον διαβάσουνε ξανά
    Απαγορεύεται η αλλαγή παγίου ή υπηρεσιών που παρέχονται στο πάγιο σε περίπτωση που κάποιος έχει συμβόλαιο ορισμένου χρόνου.
    Αλλαγή στο πόσο κοστίζει η κλήση (ή άλλες υπηρεσίες) εκτός τον παρεχόμενων λεπτών φυσικά και μπορούν να κάνουν, έχει μετά το δικαίωμα ο πελάτης να κάνει διακοπή αζημίως
    Εφοσον συμφωνεις και εσυ, τοτε γιατι φωναζεις; Και μαλιστα χωρις να εισαι πελατης οπως λες;
    mac rulez

  14. #14
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πραγματικά δεν διαβάζεις ή μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει η λέξη παρέλθει και ορισμένου χρόνου, ψάξε το πρώτα και μετά γράφε πύρινους λόγους
    γράψε λάθος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον συμφωνεις και εσυ, τοτε γιατι φωναζεις; Και μαλιστα χωρις να εισαι πελατης οπως λες;
    δεν φωνάζω ούτε διαμαρτύρομαι

  15. #15
    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περιοχή
    thematrix
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εδω εικονικό 4G εχει, για 5G παει; Σε ιδιο σημειο, ιδια συσκευη δοκιμασα φουλ 4G κοσμοτε και φουλ 4G βονταφον. Μέρα με τη νύχτα οι ταχύτητες!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας