Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-32 από 32
  1. #31
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γραμμή που έχει ενεργοποιηθεί από τον Μαιο (FIBER 100) με ταχύτητα συγχρονισμού Down 99.99 και up 9.99 διαπιστώνω χθες μετά από ενά έλεχγο (λόγω μειωμένης ταχύτητας download) στο router ταχύτητα Down 79.56 up 9.99. Έγινε restart στο router, restore factory αλλά τίποτα. Παίρνω σήμερα τηλέφωνο για βλάβη και ο τεχνικός μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή και οτι είναι φυσιολογικό να υπάρχει μια απόκλιση στην πραγματική και ονομαστική ταχυτητα μέχρι και στο 30%. Όταν του εξήγησα οτι από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα είχα σταθερα 99.99 δεν μου έδωσε μια ξεκάθαρη απάντηση, άρχισε να λέει κάτι για καλωδιώσεις του σπιτιού κτλ. Από οτι καταλαβαίνω το ίδιο πρόβλημα δεν πρέπει να το έχω μόνο εγώ μιας και διάβασα κάποια παρόμοια post εδώ. Επίσης αρχίζει να προωθείται πλέον και στις VDSL όσο αφορά τις ταχύτητες το κλασσικό ΕΩΣ αντί για το εγγυημένη ταχύτητα που μου είχε πει ο άλλος όταν συμφώνησα στο να προχωρήσω σε αυτή την αναβάθμιση. Είναι καποιος σε παρόμοια θέση; Περιοχή Περιστέρι
    Συγνώμη που ξεθάβω αυτό το παλιό θεμα, αλλά το ίδιο συνέβη και σε μένα πριν από λίγες ημέρες με Wind. Μου ήρθε ακριβώς το ίδιο μήνυμα στο κινητό ότι γίνονται εργασίες αναβάθμισης και ότι μπορεί να επηρεαστούν οι υπηρεσίες ίντερνετ και σταθερής και αυτό είχε ως αποτέλεσμα από τα 206-208mbps που κλείδωνα, να κλειδώνω πλέον με τα βίας στα 196. Σε κάποιους μπορεί να φανεί αστείο το ότι ασχολούμαι με τέτοια νούμερα, αλλά ας μου εξηγήσουν πρώτα πως που και γιατί χάθηκαν άνευ λόγου και αιτίας, 10mbps. Εννοείται πως στη Wind 3 πουλάκια κάθονταν....δε γνωρίζει κανείς το παραμικρό από 13700.

  2. #32
    Εγγραφή
    24-06-2017
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    34(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη που ξεθάβω αυτό το παλιό θεμα, αλλά το ίδιο συνέβη και σε μένα πριν από λίγες ημέρες με Wind. Μου ήρθε ακριβώς το ίδιο μήνυμα στο κινητό ότι γίνονται εργασίες αναβάθμισης και ότι μπορεί να επηρεαστούν οι υπηρεσίες ίντερνετ και σταθερής και αυτό είχε ως αποτέλεσμα από τα 206-208mbps που κλείδωνα, να κλειδώνω πλέον με τα βίας στα 196. Σε κάποιους μπορεί να φανεί αστείο το ότι ασχολούμαι με τέτοια νούμερα, αλλά ας μου εξηγήσουν πρώτα πως που και γιατί χάθηκαν άνευ λόγου και αιτίας, 10mbps. Εννοείται πως στη Wind 3 πουλάκια κάθονταν....δε γνωρίζει κανείς το παραμικρό από 13700.
    Πολύ πιθανό να μπήκαν νέες συνδέσεις και να αυξήθηκε το crosstalk

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας