Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Σε γραμμή που έχει ενεργοποιηθεί από τον Μαιο (FIBER 100) με ταχύτητα συγχρονισμού Down 99.99 και up 9.99 διαπιστώνω χθες μετά από ενά έλεχγο (λόγω μειωμένης ταχύτητας download) στο router ταχύτητα Down 79.56 up 9.99. Έγινε restart στο router, restore factory αλλά τίποτα. Παίρνω σήμερα τηλέφωνο για βλάβη και ο τεχνικός μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή και οτι είναι φυσιολογικό να υπάρχει μια απόκλιση στην πραγματική και ονομαστική ταχυτητα μέχρι και στο 30%. Όταν του εξήγησα οτι από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα είχα σταθερα 99.99 δεν μου έδωσε μια ξεκάθαρη απάντηση, άρχισε να λέει κάτι για καλωδιώσεις του σπιτιού κτλ. Από οτι καταλαβαίνω το ίδιο πρόβλημα δεν πρέπει να το έχω μόνο εγώ μιας και διάβασα κάποια παρόμοια post εδώ. Επίσης αρχίζει να προωθείται πλέον και στις VDSL όσο αφορά τις ταχύτητες το κλασσικό ΕΩΣ αντί για το εγγυημένη ταχύτητα που μου είχε πει ο άλλος όταν συμφώνησα στο να προχωρήσω σε αυτή την αναβάθμιση. Είναι καποιος σε παρόμοια θέση; Περιοχή Περιστέρι

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γραμμή που έχει ενεργοποιηθεί από τον Μαιο (FIBER 100) με ταχύτητα συγχρονισμού Down 99.99 και up 9.99 διαπιστώνω χθες μετά από ενά έλεχγο (λόγω μειωμένης ταχύτητας download) στο router ταχύτητα Down 79.56 up 9.99. Έγινε restart στο router, restore factory αλλά τίποτα. Παίρνω σήμερα τηλέφωνο για βλάβη και ο τεχνικός μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή και οτι είναι φυσιολογικό να υπάρχει μια απόκλιση στην πραγματική και ονομαστική ταχυτητα μέχρι και στο 30%. Όταν του εξήγησα οτι από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα είχα σταθερα 99.99 δεν μου έδωσε μια ξεκάθαρη απάντηση, άρχισε να λέει κάτι για καλωδιώσεις του σπιτιού κτλ. Από οτι καταλαβαίνω το ίδιο πρόβλημα δεν πρέπει να το έχω μόνο εγώ μιας και διάβασα κάποια παρόμοια post εδώ. Επίσης αρχίζει να προωθείται πλέον και στις VDSL όσο αφορά τις ταχύτητες το κλασσικό ΕΩΣ αντί για το εγγυημένη ταχύτητα που μου είχε πει ο άλλος όταν συμφώνησα στο να προχωρήσω σε αυτή την αναβάθμιση. Είναι καποιος σε παρόμοια θέση; Περιοχή Περιστέρι
    Στις συνδέσεις χdsl που δίνουν σε Home πελάτες δεν υπάρχει καμία εγγυημένη ταχύτητα, πάντα είναι εως, το τι μπορεί να πει κάποιος στις πωλήσεις δεν παίζει ρόλο, αυτό που μετράει είναι τι λέει το συμβόλαιο.

    Μπήκανε και άλλοι συνδρομητές ή αναβαθμίσανε και αυτοί σε μεγαλύτερο πακέτο με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγαλύτερο crosstalk

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Το δικο μου το θεμα που βρισκεται προς το κατω μερος της σελιδας φανταζομαι το ειδες;

    Απο 127Mbit attainable, εχασα τη μιση χωρητικοτητα της γραμμης, γιατι....ετσι.Κανεις δε ξερει. Ξαφνικα χαλασαν και τα δυο καλωδια που πηγαιναν στο καφαο και βγαζουν την ιδια ταχυτητα....

    Εκανα καταγγελιες και σε ΕΕΤΤ και σε Συνηγορο, και τελικα το μονο που καταφερα ειναι να παρω απαντηση αδυναμιας δικτυου δημοσιου παροχου, δυο μηνες παγια πιστωτικα και πτωση του παγιου λογω υποβαθμισης της γραμμης. Επισης μου δωσανε ενα διαστημα να φυγω χωρις ρητρα, αλλα δυστυχως με συμφερει το νεο παγιο.

    Ομως θα φαει μια καταγγελια και ο ΟΤΕ, για να μαθει να ξυνει τις οπτικες του...!

    Παιζει να ειναι crosstalk. Φιλος τεχνικος μου ειπε οτι εχουν κανει misconfigurations και υπαρχουν προβληματα. Εγω λεω οτι κανει ενεργο μπουκοταζ ο ΟΤΕ. Μου βαλανε FTTC. Μας πουλανε fiber που δεν ειναι fiber, που δε παει πανω απο 60-70mbit. Η wind απλα κανει το μαλακα γιατι δε την παιρνει.

    Αλλα οτι ειναι καραγκιοζηδες ειναι. Δεν υπαρχει αμφιβολια.

    Εδω μου ειχαν στειλει μηνυμα οτι μου εστειλαν εξοπλισμο με οπτικες ινες και εγω περιμενα να παραλαβω!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-01-06-20-16-35-251_com.android.mms.png 
Εμφανίσεις:  112 
Μέγεθος:  84,7 KB 
ID: 200143
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  4. #4
    Εγγραφή
    06-01-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Εμένα περισότερο με ενοχλεί που για τους αρκετούς μήνες που περάσανε ήταν όλα όπως θα έπρεπε να είναι και σε μία νύχτα έχω χάσει το 20% της ταχύτητας. Όποιος είχε βάλει VDSL έιχε και την ονομαστική ταχύτητα εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις και γι αυτο είχα και την σιγουριά για τη αναβάθμιση. Προφανώς εσφαλμένα γιατί αρχίσω να αντιλαμβάνομαι ότι κάτι σε απάτη παίζει. Τεχνικός δεν είμαι αλλά να είναι crosstalk σε ΜΙΑ καμπίνα και να σου ρίχνει 20MBps το θεωρώ απίθανο. Αυτό που θεωρώ όμως πιθανό είναι οτι ο κάθε πάροχος έχει ένα συγκεκριμένο bandwidth και αντί να επενδύσει σε κάθε πελάτη με συγκεκριμένο hardware κόβει από μένα 20 από τον άλλο άλλα 20 από τον άλλον 10 και στριμώχνει και ένα νεο συνδρομητή χωρίς κανένα κόστος για την εταιρία. Βαρέθηκα την καραμέλα των καλωδίων και στην adsl ξεκίνησα με 12MBps και έφτασα στα 6. Όταν φτάνει οπτική στο καφάο και το σπίτι μετά είναι 50 μέτρα θα δικαιολογούσα το πολύ 5-10% σε απώλειες. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχει πουθενά να βρεις μία λύση και οι εταιρείες με τακτικές τύπου καρτελ για μία ακόμα φορά συνεχίζουν την εκμετάλλευση. Τα γράφω αυτά γιατί θέλω να το δουν όσοι ενδιαφέρονται να βάλουν fiber και να είναι λίγο ψαγμένοι παραπάνω. Είμαι πραγματικά περίεργος οταν θα μπούν οπτικές στα σπίτια τι θα βρουν να λένε για δικαιολογίες

  5. #5
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Μετα θα τα ριχνουν στα ποντικια. Φαγανε της οπτικες. Ηδη εχουν ξεκινησει ενα trial της δικαιολογιας εδω στο Περιστερι...

    Εγω δε δικαιολογω ουτε 0% απωλεια στα 100 μετρα. Να κοψουν το λαιμο τους. Δεν ειναι δικα μου προβληματα αυτα, δικα τους ειναι.

    Παντως κοιτα, δεν παει να πει οτι αμα κοψουν 20, 10 και 25, χωραει αλλος ενας. Το να εχεις 50 η 100, δε σημαινει οτι θα κατεβασεις περισσοτερο, αλλα οτι θα κατεβασεις ταχυτερα. Δεν υπαρχει προβλημα στο bandwidth. Στην ικανοτητα να στηνουν δικτυα της προκοπης υπαρχει προβλημα.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα περισότερο με ενοχλεί που για τους αρκετούς μήνες που περάσανε ήταν όλα όπως θα έπρεπε να είναι και σε μία νύχτα έχω χάσει το 20% της ταχύτητας. Όποιος είχε βάλει VDSL έιχε και την ονομαστική ταχύτητα εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις και γι αυτο είχα και την σιγουριά για τη αναβάθμιση. Προφανώς εσφαλμένα γιατί αρχίσω να αντιλαμβάνομαι ότι κάτι σε απάτη παίζει. Τεχνικός δεν είμαι αλλά να είναι crosstalk σε ΜΙΑ καμπίνα και να σου ρίχνει 20MBps το θεωρώ απίθανο. Αυτό που θεωρώ όμως πιθανό είναι οτι ο κάθε πάροχος έχει ένα συγκεκριμένο bandwidth και αντί να επενδύσει σε κάθε πελάτη με συγκεκριμένο hardware κόβει από μένα 20 από τον άλλο άλλα 20 από τον άλλον 10 και στριμώχνει και ένα νεο συνδρομητή χωρίς κανένα κόστος για την εταιρία. Βαρέθηκα την καραμέλα των καλωδίων και στην adsl ξεκίνησα με 12MBps και έφτασα στα 6. Όταν φτάνει οπτική στο καφάο και το σπίτι μετά είναι 50 μέτρα θα δικαιολογούσα το πολύ 5-10% σε απώλειες. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχει πουθενά να βρεις μία λύση και οι εταιρείες με τακτικές τύπου καρτελ για μία ακόμα φορά συνεχίζουν την εκμετάλλευση. Τα γράφω αυτά γιατί θέλω να το δουν όσοι ενδιαφέρονται να βάλουν fiber και να είναι λίγο ψαγμένοι παραπάνω. Είμαι πραγματικά περίεργος οταν θα μπούν οπτικές στα σπίτια τι θα βρουν να λένε για δικαιολογίες
    Χωρίς vectoring Θα είχες κόψιμο κοντά στα 60mbps, όποτε μια χαρά είσαι
    Αυτό που λες με το να κοβει κάτι απο εσένα και κάτι απο τον άλλον για να δώσει 40 στον άλλον απλά δεν γίνεται στην περίπτωση του συγχρονισμού

  7. #7
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θεωρώ όμως πιθανό είναι οτι ο κάθε πάροχος έχει ένα συγκεκριμένο bandwidth και αντί να επενδύσει σε κάθε πελάτη με συγκεκριμένο hardware κόβει από μένα 20 από τον άλλο άλλα 20 από τον άλλον 10 και στριμώχνει και ένα νεο συνδρομητή χωρίς κανένα κόστος για την εταιρία.
    Αυτό το διαβάζω χρόνια και πραγματικά γελάω. Να είσαι βέβαιος ότι δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Είναι σαν να ισχυρίζεσαι ότι έχουμε έναν κλειστό αγωγό ύδρευσης και επειδή η εταιρεία ύδρευσης δεν έχει αρκετό νερό να δώσει στους πελάτες της, ρίχνει ...τσιμέντο μέσα στον αγωγό για να τον φράξει. Μα αφού μπορεί απλά να μειώσει την παροχή! Καμία σχέση με την πραγματικότητα επαναλμβάνω. Ξέχνα το! Για κάθε έναν σας που αντιμετωπίζει παρόμοια προβλήματα υπάρχουμε άλλοι 100 ή 1000 που μας πάνε όλα καλά. Είναι θέμα που προκύπτει κάποιες φορές λόγω μεμονωμένων και τοπικών ιδιαιτεροτήτων/προβλημάτων του δικτύου χαλκού.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Όπως είπα τεχνικός δεν είμαι. Το γεγονός οτι αυτή η μείωση έγινε μετά από μια ειδοποίηση στο κινητό για εργασίες αναβάθμισης με κάνει να πιστέυω οτι δεν φταίει ο χαλκός και οτι έκαναν κάτι αυτοί εσκεμμένα η όχιΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-01-06-22-41-53 (2).png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  160,5 KB 
ID: 200152

  9. #9
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Opnsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis550 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γραμμή που έχει ενεργοποιηθεί από τον Μαιο (FIBER 100) με ταχύτητα συγχρονισμού Down 99.99 και up 9.99 διαπιστώνω χθες μετά από ενά έλεχγο (λόγω μειωμένης ταχύτητας download) στο router ταχύτητα Down 79.56 up 9.99. Έγινε restart στο router, restore factory αλλά τίποτα. Παίρνω σήμερα τηλέφωνο για βλάβη και ο τεχνικός μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή και οτι είναι φυσιολογικό να υπάρχει μια απόκλιση στην πραγματική και ονομαστική ταχυτητα μέχρι και στο 30%. Όταν του εξήγησα οτι από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα είχα σταθερα 99.99 δεν μου έδωσε μια ξεκάθαρη απάντηση, άρχισε να λέει κάτι για καλωδιώσεις του σπιτιού κτλ. Από οτι καταλαβαίνω το ίδιο πρόβλημα δεν πρέπει να το έχω μόνο εγώ μιας και διάβασα κάποια παρόμοια post εδώ. Επίσης αρχίζει να προωθείται πλέον και στις VDSL όσο αφορά τις ταχύτητες το κλασσικό ΕΩΣ αντί για το εγγυημένη ταχύτητα που μου είχε πει ο άλλος όταν συμφώνησα στο να προχωρήσω σε αυτή την αναβάθμιση. Είναι καποιος σε παρόμοια θέση; Περιοχή Περιστέρι
    Φίλε μου ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο έπαθα και εγώ. Επί 1 (ΕΝΑ) χρόνο η γραμμή συγχρόνιζε στα 100down 10up και σε ένα βράδυ έπεσε στα 82down 10up.
    Τηλέφωνα στην wind, ήρθε τεχνικός, μέτρησε στον κατανεμητή ότι και εκεί είναι ίδιος ο συγχρονισμός και έδωσε βλάβη στον ΟΤΕ (7/12). Από τότε δεν έχω ΚΑΜΙΑ ενημέρωση. Βέβαια μου είπαν από Wind ότι πάνω από 80 (περίπου) συγχρονισμό, ο ΟΤΕ δεν κάνει ενέργειες γιατί το θεωρεί δικαιολογημένο...
    Δεν ασχολήθηκα παραπάνω λόγω φόρτου εργασίας και γιατί οικονομικά καλύτερη τιμή δεν μπορώ να έχω. Πάντως αφού είμαστε (τουλάχιστον) 2, κάτι παίζει.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παιδιά προφανώς παίζει κάτι! Είτε λέγεται crosstalking λόγω "εισβολής" νέων συνδρομητών στην περιοχή σας, είτε vectoring που δεν λειτουργεί σωστά, ή βλάβη στους βρόχους σας λόγω κάποιου απρόοπτου ή στην πόρτα σας ή ακόμα και στο χώρο σας κάτι που δεν έχετε αντιληφθεί. Αλλά οι "συνομωσιολογία" περί του ότι ρίχνουν το συγχρονισμό επίτηδες για να ...χωρέσουν περισσότεροι συνδρομητές είναι τεχνικά εντελώς παράλογη και ανυπόστατη.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-01-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Ίσως θα πρέπει να επικεντρωθούμε λιγότερο στο τεχνικό κομμάτι και περισσότερο στην ποιότητα της υπηρεσίας. Όπως είπε και ο psolord δεν είναι δικό μου πρόβλημα το τι κάνουν λάθος. Εγώ έκανα μια συμφωνία να πληρώνω ένα ποσό το μήνα για κάτι συγκεκριμένο και αυτή η τεχνολογία το υποσχόταν αυτό για ταχύτητα πολύ κοντά στην ονομαστική (και ήταν για κάποιο διάστημα). Επίσης όταν μίλησα με τον πωλητή μου το τόνισε οτι οι ταχύτητες είναι πραγματικές και η συνομιλία μας καταγράφηκε για λόγους ασφαλείας υποτίθεται. Δηλαδή έπρεπε και εγώ να τον καταγράψω για να μπορώ τώρα να βρω το δίκιο μου; Το πάγιό μου θα μειωθεί που θα λαμβάνω κάτι λιγότερο από αυτό που είχα; Το συζητάω εδώ γιατί είμαι περίεργος να δω σε πόσους μπορεί να έχει τύχει το ίδιο σκηνικό.

  12. #12
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.997
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα θα τα ριχνουν στα ποντικια. Φαγανε της οπτικες. Ηδη εχουν ξεκινησει ενα trial της δικαιολογιας εδω στο Περιστερι...

    Εγω δε δικαιολογω ουτε 0% απωλεια στα 100 μετρα. Να κοψουν το λαιμο τους. Δεν ειναι δικα μου προβληματα αυτα, δικα τους ειναι.

    Παντως κοιτα, δεν παει να πει οτι αμα κοψουν 20, 10 και 25, χωραει αλλος ενας. Το να εχεις 50 η 100, δε σημαινει οτι θα κατεβασεις περισσοτερο, αλλα οτι θα κατεβασεις ταχυτερα. Δεν υπαρχει προβλημα στο bandwidth. Στην ικανοτητα να στηνουν δικτυα της προκοπης υπαρχει προβλημα.
    btw αυτό με τα ποντίκια που λες είναι πολύ πιθανό αλλά λύνεται εύκολα βάζοντας άμμο στα καλώδια.
    Αλλά είναι τόσο πανίβλακες όλοι τους εκεί μέσα στη wind άντε να βγάλεις άκρη

  13. #13
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Η ποιότητα της υπηρεσίας έχει συνήθως άμεση εξάρτηση από το τεχνικό κομμάτι όμως. Δεν είναι δικό σου πρόβλημα να επιλυθεί (αν υπάρχει βλάβη και δεν έχεις μόνιμη ανεπάρκεια του δικτύου στην περιοχή σου) αλλά του παρόχου, αλλά όταν ο πάροχος είναι ανίκανος να το επιλύσει η επιλογή που έχεις είναι να φύγεις. Και ειδικά η Wind έχει αποδείξει -διαχρονικά- ότι ενώ τα πάει καλά όσο δεν προκύπτει πρόβλημα, αν προκύψει συνήθως φαίνεται παντελώς ανίκανη να το επιλύσει.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Η μαφια του μαρκετινγκ εχει ξαναχτυπησει.
    Πουλανε συνδεσεις ντεμεκ fiber, με εγγυηση ταχυτητας τη στιγμη της εγκαταστασης. Μετα στα ψιλα γραμματα λεει οτι η υπηρεσια ειναι ΕΩΣ και ο ποτες μεχρι 80% δεν ασχολειται καν.
    Ξερουν βεβαια οτι σε ενα αδειο δικτυο, οι πρωτοι θα παρουν οτι τους υποσχεθηκαν. Οταν μετα θα ερθει και η πλεμπα, ολοι θα παρουν @@. Αλλοι πολυ, αλλοι λιγοτερο αλλοι καθολου.
    Ειναι ακριβως οπως το adsl μονο λιγο πιο γρηγορο.
    Και για να το πουμε κιαλλιως. Αν εβαζαν καμπινες και εδιναν αποκλειστικα 24/1 (σε vdsl profile με vectoring) τοτε η συντριπτικη πλειοψηφια θα επερνε οτι πληρωνε και οχι εως.
    Επισης αν ολοι οι πελατες ηταν πτυχιουχοι μηχανικοι τηλεπικοινωνιων, και ειχαν παρακολουθησει και σεμιναριο περι xdsl/vdsl τεχνολογιας, με εξεταση στο τελος, προφανως δεν θα τολμουσε κανεις να ονομασει fiber το vdsl.

    Και τωρα ας προσγειωθουμε στη πραγματικοτητα και αντε να πουλησουμε κανα fiber++1000^2 στο μπαμπη το σουγια που εβαλε tinder και εχει θεματα και στη ποπη τη κομμωτρια που ψαχνει για νεες κουπ για τις πελατισσες της.

  15. #15
    Εγγραφή
    22-10-2016
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 6 hours: 50 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 10.031 Mbps 82.828 Mbps
    Actual Net Data Rate: 9.997 Mbps 82.706 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 24.6 dB 9.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 9 ms
    Transmit Power: 9.4 dBm 11.9 dBm
    Receive Power: -7.8 dBm -6.3 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 17.3 dB 18.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 31.449 Mbps 86.147 Mbps
    ============================================================================
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 6.0 31.2 21.5 N/A 12.4 20.0 28.6
    Signal Attenuation(dB): 6.0 30.4 20.5 N/A 14.4 20.2 28.6
    SNR Margin(dB): 24.0 26.0 23.9 N/A 10.1 9.9 9.8
    Transmit Power(dBm):- 3.2 6.0 6.4 N/A 6.7 7.8 7.0
    ============================================================================
    μετα απο αναβαθμιση απο 50 που κλειδωψνε σε 49999 τωρα αυτο τι πεζει λεεει μη αποδκετο ο πρβτοσ υπαλληλ λεει αποδεκτο ο δευτερος κατα τα αλλα πληρωνουμε

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας