Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε εμένα παιδιά (για καμπίνα που δεν ήταν σε κανένα προγραμματισμό) έστησε η cosmote vdsl καμπίνα τον Μάρτιο του 2018 (Λάρισα).
    Μόλις τώρα τον Δεκέμβριο τελείωσαν με όλες τις συνδέσεις (ρεύμα και οπτικές ίνες).
    Συνεπώς μπορεί και εγώ άνετα να φτάσω τον ένα χρόνο μέχρι να δώσουν και υπηρεσίες!

  2. #17
    Εγγραφή
    18-04-2007
    Περιοχή
    Πάτημα Χαλανδρίου
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/19999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    20.3(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απ' ότι βλέπω υπάρχει VDSL στην περιοχή..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B5%CF%85%CE%B7

    Απ' ότι βλέπω έχεις 50άρι..
    Από καμπίνα δεν παίρνεις.. ?

    Είδα ότι ρωτάς εκεί για >50 ..
    Αυτές οι ανακοινώσεις εδώ μιλάνε για ενεργοποίηση καμπίνας VDSL.

    Δες και την άλλη ανακοίνωση που έβγαλε ο OTE..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...BD%CF%8E%CE%BD
    Ναι όντως έχει η περιοχή vdsl 50 αλλά είχε βγει χρονοδιάγραμμα για ταχύτητες >50 που δεν έχει τηρηθεί. Γενικά είχε βγει ένας προγραμματισμός τόσο για υποστήριξη vdsl όσο και για αναβάθμιση ταχυτήτων στις περιοχές που είχαν ήδη vdsl με ανάθεση που είχε γίνει στην Cosmote, VODAFONE και wind. Ο προγραμματισμός είναι εκτός αλλά αυτό συμβαίνει. Θα ήταν όμως σωστό να υπήρχε κατά διαστήματα αναθεώρηση που να να ενημερώνουν για νέες ημερομηνίες και όχι να το κρατάτε επτασφράγιστο μυστικό ....

  3. #18
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yapergis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Η απορία μου είναι η εξής: βγαίνει ολόκληρη ανακοίνωση για κάποιες μεμονωμένες καμπίνες αλλά για ολόκληρες περιοχές που έχουν πάει πίσω δεν έχει βγει τίποτα. Πχ. Η Αγία Παρασκευή ήταν για Q2/2018 και ακόμα τίποτα. Εκτός αν έχω χάσει κάτι δεν έχω δει κάπου ανακοίνωση για νέα ημερομηνία.
    Αγία Παρασκευή έχει. Ίσως να μην έχει ενεργοποιηθεί εκεί που είσαι...

  4. #19
    Εγγραφή
    18-04-2007
    Περιοχή
    Πάτημα Χαλανδρίου
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/19999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    20.3(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγία Παρασκευή έχει. Ίσως να μην έχει ενεργοποιηθεί εκεί που είσαι...
    Ναι έχεις πολύ δίκιο. Έβαλα έναν αριθμό στο Κοντόπευκο Αγίας Παρασκευής και έχει διαθεσιμότητα πάνω από 50. Σε εμένα που είμαι στο Πάτημα Χαλανδρίου το οποίο εξυπηρετείται από την Αγία Παρασκευή δεν έχει. Ελπίζω να αλλάξει σύντομα.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stavros_Developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα παιδιά (για καμπίνα που δεν ήταν σε κανένα προγραμματισμό) έστησε η cosmote vdsl καμπίνα τον Μάρτιο του 2018 (Λάρισα).
    Μόλις τώρα τον Δεκέμβριο τελείωσαν με όλες τις συνδέσεις (ρεύμα και οπτικές ίνες).
    Συνεπώς μπορεί και εγώ άνετα να φτάσω τον ένα χρόνο μέχρι να δώσουν και υπηρεσίες!
    Και σε μένα κάπως έτσι. Δεν ήταν στις αναθέσεις για vectoring, μπήκε καμπίνα Μάρτιο ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ Αύγουστο και τέλη Νοεμβρίου έδωσε διαθεσιμότητα. Κάπου πριν τις γιορτές ο οτε έβαλε τους adsl πελάτες του στην καμπίνα με ταχύτητα 24/1 σε vdsl και εδώ και λίγες μέρες η καμπίνα έβγαλε διαθεσιμότητα για 200. Οπότε ίσως είσαι κ εσύ τυχερός.

    Κάπου το καλοκαίρι βγήκε η ετήσια ανάθεση της ΕΕΤΤ και έχει την καμπίνα μέσα για Q3 2019, μόνο που η καμπίνα είχε τοποθετηθεί πριν την ανακοίνωση.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μένα κάπως έτσι. Δεν ήταν στις αναθέσεις για vectoring, μπήκε καμπίνα Μάρτιο ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ Αύγουστο και τέλη Νοεμβρίου έδωσε διαθεσιμότητα. Κάπου πριν τις γιορτές ο οτε έβαλε τους adsl πελάτες του στην καμπίνα με ταχύτητα 24/1 σε vdsl και εδώ και λίγες μέρες η καμπίνα έβγαλε διαθεσιμότητα για 200. Οπότε ίσως είσαι κ εσύ τυχερός.

    Κάπου το καλοκαίρι βγήκε η ετήσια ανάθεση της ΕΕΤΤ και έχει την καμπίνα μέσα για Q3 2019, μόνο που η καμπίνα είχε τοποθετηθεί πριν την ανακοίνωση.
    Είχα και ανακαίνιση όλου του δρόμου εγώ εδώ στη Λάρισα, για αυτό και η εξτρά καθυστέρηση.
    Πάντως σύμφωνα με όσα γράφεις το τριμηνάκι μου το θέλω ακόμα!
    Αρα καλά υπολογίζω για Μάρτιο 2019 δηλαδή ένα χρόνο μετά το αρχικό στήσιμο της καμπίνας!

  7. #22
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι!
    Απλά ήθελα να πω ότι Wind & Voda, φαίνεται να έχουν πιο πολλούς λόγους για τις καθυστερήσεις τους..

    Και ότι o OTE μπορεί να έχει καλύτερη μεταχείρηση στις άδειες από τους Δήμους, λογικά..
    Βασικα ο ΟΤΕ εχει ηδη σκαμενους τους δρομους προς τα KV. Δεν χρειαζεται τοσο χωματουργικα.
    Οι αλλες 2 πρεπει να περιμενουν και τον ΟΤΕ να αναβαθμισει το KV οπου χρειάζεται, αν και δεν νομιζω να παιζει καθυστερηση εκει.
    mac rulez

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας