Σελ. 30 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 2090
  1. #436
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Με αυτό το νήμα μου έχουν γεννηθεί κάποιες απορίες,αν μπορείτε να μου τις λύσετε καλώς, αν όχι πάλι καλώς. Ευχαριστώ. Ποιά η διαφορά των λέξεων θρησκευόμενος και θρησκόληπτος. Επίσης ποιά η διαφορά των λέξεων θρησκεία και πίστη.
    Γκομπιούντερ.

  2. #437
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα αναφερόμενος στα δικά μας τα τελευταία χρόνια ευτυχώς έχει εξασθενήσει το θέμα. Πχ τα κάστανα και οι παντόφλες. Έπεσε τρελό κράξιμο και από τους ίδιους. Όπως και το "θαύμα" πριν από λίγα χρόνια με ένα ιερέα. Που λόγω περιβάλλοντος είχε διατηρηθεί σε καλή κατάσταση και όταν πέρασαν μερικές ημέρες από το άνοιγμα του τάφου άρχισε η αποσύνθεση. Για όλα αυτά ευτυχώς η δική μας Εκκλησία είναι αντίθετη.

    Το θέμα στην τελική είναι τι κάνει το σύνολο και αν μας ενοχλεί ή όχι. Πχ η δηθενιά που επικρατεί τα τελευταία χρόνια με τα αρνιά το Πάσχα. Την ίδια στιγμή δε βλέπω τους δήθεν άθεους να έχουν τις ίδιες ευαισθησίες τα Χριστούγεννα που ξεκληρίζονται τα αντίστοιχα κοπάδια σε χοιρινά και γαλοπούλες. Μη σας πω και περισσότερα διότι εκεί το εορταστικό κλίμα κρατάει και 15 μέρες. Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά - Θεοφάνια. Στο σπίτι του ο κάθε ένας ας κάνει ότι θέλει με τον εαυτό του. Όχι όμως με τους άλλους ακόμη και αν είναι τα ίδια του τα παιδιά.
    Έχεις μπλέξει τους άθεους με τους vegan.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #438
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το ίδιο με τους υπόλοιπους. Άσε μην ανοίξουμε κουβέντα διότι κάποιοι θα αρχίσουν πάλι. Κομματόσκυλα, τεμπέληδες και λοιποί ΔΥ. Όταν αποφασίσει το κράτος να καθαρίσει τα οικονομικά του τότε θα δεις πως θα καθαρίσει και αυτό το κομμάτι. Μην ξεχνάς πως και αυτοί είναι μέρος του συστήματος. Μη τους θεωρείς τίποτα διαφορετικό. "Δικοί" μας είναι. Ειδικά εδώ στην Ελλάδα ξέχνα το πνευματικό του πράγματος. Έχουν διαβρωθεί προ πολλού. Δες τους σαν τους ένστολους που αντί για παραλλαγή φοράνε ράσο. Και δεν κάνω πλάκα. Η Εκκλησία μας έχει σταματήσει εδώ και χρόνια να παράγει έργο. Στις μικρές περιοχές ότι κάνει. Στις μεγάλες είναι καθαρά business.
    Τότε άσε μας να μας ενοχλεί...

  4. #439
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το ίδιο με τους υπόλοιπους. Άσε μην ανοίξουμε κουβέντα διότι κάποιοι θα αρχίσουν πάλι. Κομματόσκυλα, τεμπέληδες και λοιποί ΔΥ. Όταν αποφασίσει το κράτος να καθαρίσει τα οικονομικά του τότε θα δεις πως θα καθαρίσει και αυτό το κομμάτι. Μην ξεχνάς πως και αυτοί είναι μέρος του συστήματος. Μη τους θεωρείς τίποτα διαφορετικό. "Δικοί" μας είναι. Ειδικά εδώ στην Ελλάδα ξέχνα το πνευματικό του πράγματος. Έχουν διαβρωθεί προ πολλού. Δες τους σαν τους ένστολους που αντί για παραλλαγή φοράνε ράσο. Και δεν κάνω πλάκα. Η Εκκλησία μας έχει σταματήσει εδώ και χρόνια να παράγει έργο. Στις μικρές περιοχές ότι κάνει. Στις μεγάλες είναι καθαρά business.



    Εμένα δε με ενοχλεί καθόλου διότι δεν επηρεάζει την καθημερινότητά μου. Δεν είδα κανένα να πάει να "καθαρίσει" Τούρκο. Αντίθετα βλέπω αρκετούς σε διπλανές χώρες να σφάζονται μεταξύ τους. Όσο και να κατηγορούμε τα ΜΜΕ για προπαγάνδα η αλήθεια είναι εκεί έξω. Δεν έχω δει κανένα να πάει στο Αφγανιστάν για διακοπές ή στη Σαουδική Αραβία. Πόσο μάλλον να πετάξει τα βυζόμπαλα έξω καμία γυναίκα. Όλοι πάμε στις αποδώ χώρες. Όταν φτάσουμε σε αυτό το σημείο τα ξαναλέμε και για τον Παίσιο και για τους υπόλοιπους.
    Αγάπα τον πλησίον σου λέει ο Χριστός. Κατά τα άλλα ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΓΙΟΣ!


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #440
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Γελαω με Tiffany. Ο "Δεν με ενοχλει στην καθημερινοτητα μου."

    Edit: Για τα αποτεφρωτηρια καμια αποψη ομως. Μαλλον δεν σε ενοχλει στην καθημερινοτητα σου ε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babality : 21-03-19 στις 11:14.

  6. #441
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κανείς δεν ενοχλείται, μέχρι να έρθει η ώρα, που δυστυχώς αργά η γρήγορα θα έρθει, να πρέπει να βάλει δικό του άνθρωπο στο χώμα και, ακόμη χειρότερα, να πρέπει να τον βγάλει μερικά χρόνια μετά....
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #442
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελαω με Tiffany. Ο "Δεν με ενοχλει στην καθημερινοτητα μου."

    Edit: Για τα αποτεφρωτηρια καμια αποψη ομως. Μαλλον δεν σε ενοχλει στην καθημερινοτητα σου ε?
    είναι πολλά τα λεφτά λέμε.....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #443
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δε με ενοχλεί καθόλου διότι δεν επηρεάζει την καθημερινότητά μου. Δεν είδα κανένα να πάει να "καθαρίσει" Τούρκο. Αντίθετα βλέπω αρκετούς σε διπλανές χώρες να σφάζονται μεταξύ τους. Όσο και να κατηγορούμε τα ΜΜΕ για προπαγάνδα η αλήθεια είναι εκεί έξω. Δεν έχω δει κανένα να πάει στο Αφγανιστάν για διακοπές ή στη Σαουδική Αραβία. Πόσο μάλλον να πετάξει τα βυζόμπαλα έξω καμία γυναίκα. Όλοι πάμε στις αποδώ χώρες. Όταν φτάσουμε σε αυτό το σημείο τα ξαναλέμε και για τον Παίσιο και για τους υπόλοιπους.
    Not true...Και πογκρομ είδαμε και σπασμένα κεφάλια έξω απο εκκλησίες είδαμε και ναζιστές να πηγαίνουν σε περιφορές αγίων εικόνων και παπάδες σε μνημόσυνα βασανιστών και παπαδες να καταριούνται πολιτικούς (βλέπε φιλης) και παπαδες να εκβιάζουν με πραματάκια που ήθελε να κάνει η Πολιτεία (βλέπε σύμφωνο συμβίωσης-μισθοδοσίες) και μια μηνυσάρα απο τους "θρησκευόμενους" ναζι για τον παστιτσιο κλπκλπ...Ασχολείται η εκκλησια με τα Κοινά και αντί να δίνει λύσεις, μιας και δεν είμαστε Ιραν, εκβιάζει εκλογικά.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #444
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Not true...Και πογκρομ είδαμε και σπασμένα κεφάλια έξω απο εκκλησίες είδαμε και ναζιστές να πηγαίνουν σε περιφορές αγίων εικόνων και παπάδες σε μνημόσυνα βασανιστών και παπαδες να καταριούνται πολιτικούς (βλέπε φιλης) και παπαδες να εκβιάζουν με πραματάκια που ήθελε να κάνει η Πολιτεία (βλέπε σύμφωνο συμβίωσης-μισθοδοσίες) και μια μηνυσάρα απο τους "θρησκευόμενους" ναζι για τον παστιτσιο κλπκλπ...Ασχολείται η εκκλησια με τα Κοινά και αντί να δίνει λύσεις, μιας και δεν είμαστε Ιραν, εκβιάζει εκλογικά.
    για το bold μην είσαι τόσο σίγουρος. δεν νομίζω οτι υπάρχουν άλλες χώρες που παπάς να ορκίζει κυβέρνηση.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #445
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το bold μην είσαι τόσο σίγουρος. δεν νομίζω οτι υπάρχουν άλλες χώρες που παπάς να ορκίζει κυβέρνηση.
    ηθελα να το πω εγω αλλα τελικα αποφασισα να μην το κανω γιατι οι προχω του φορουμ και αυτοι που εχουν ξεπερασει τα παιδικα τους κουσουρια μου λενε οτι μου φταινε ολα σε σχεση με τη χωρα.

  11. #446
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το bold μην είσαι τόσο σίγουρος. δεν νομίζω οτι υπάρχουν άλλες χώρες που παπάς να ορκίζει κυβέρνηση.
    Πως γίνεται στην Ιταλία;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #447
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το bold μην είσαι τόσο σίγουρος. δεν νομίζω οτι υπάρχουν άλλες χώρες που παπάς να ορκίζει κυβέρνηση.
    καντο κυβέρνηση που ορκίζεται στον Θεό και θα δείς πως υπάρχουν πάρα πολλές χώρες

    https://en.wikipedia.org/wiki/Oath_of_office

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηθελα να το πω εγω αλλα τελικα αποφασισα να μην το κανω γιατι οι προχω του φορουμ και αυτοι που εχουν ξεπερασει τα παιδικα τους κουσουρια μου λενε οτι μου φταινε ολα σε σχεση με τη χωρα.

    Εδώ
    είσαι, αλλά αυτός έχει δικαιολογία το μικρό της ηλικίας

  13. #448
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καντο κυβέρνηση που ορκίζεται στον Θεό και θα δείς πως υπάρχουν πάρα πολλές χώρες

    https://en.wikipedia.org/wiki/Oath_of_office

    - - - Updated - - -



    Εδώ
    είσαι, αλλά αυτός έχει δικαιολογία το μικρό της ηλικίας
    παλι τσιμπησες μωρε? τσ τσ τσ

  14. #449
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι τσιμπησες μωρε? τσ τσ τσ
    Αρχίζω να πιστεύω πως μάλλον έχεις και εσύ δικαιολογία του μικρού της ηλικίας

  15. #450
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχίζω να πιστεύω πως μάλλον έχεις και εσύ δικαιολογία του μικρού της ηλικίας
    ε γιατι σιγα. μικρος ειμαι ακομα.

Σελ. 30 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας