Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    Παιδιά έληξε το συμβόλαιο μου με την Vodafone 24αρα με απεριόριστη σταθερή και 20 λεπτά προς κινητά. Πληρώνω 20 ευρώ με έκπτωση 5 ευρώ από κινητό, σκέφτομαι να φύγω γιατί έχω κάποια παράπονα και επισης δεν έχει 50αρα η βοντα στην περιοχή μου, μίλησα με ΟΤΕ μου βγάζει το ίδιο πρόγραμμά 26 ευρώ με λιγότερα κινητά, τι να κάνω θέλω να πάω στον ΟΤΕ αλλά δεν έχει κάποια καλή προσφορά, όσο δεν ανάνεωνω στη βοντα πάει 26 ο μήνας, γενικά δεν τους είδα να καίγονται πολύ και οι δύο.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Να το ψαξεις παραπανω...Στην τιμη καλα ειναι η vodafone... Στην περιοχη τι καλυψη σε καμπινες;; Ποιος θα της βαλει;;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το ψαξεις παραπανω...Στην τιμη καλα ειναι η vodafone... Στην περιοχη τι καλυψη σε καμπινες;; Ποιος θα της βαλει;;
    Καλή η τιμή αλλα λέω να βάλω 50αρα αφού ο ΟΤΕ δίνει την 24αρα 26 ευρώ, με άλλα 5 ευρώ βάζω 50αρα,με ΟΤΕ που μίλησα μου τα μασαγε για καμπίνες, νομίζω είναι ακόμα σε διακοπές όλοι τους, λεω να πάω σε κατάστημα μήπως βγάλω άκρη. Αυτός που μίλησα από ΟΤΕ μου είπε για μια καμπίνα, αλλά δεν ήταν σίγουρος για 50αρα.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα... Θα κοιταξεις αν στην περιοχη σου εχει μπει 50αρα... Πρεπει να το ψαξεις... Και σε αλλες εταιρειες να δεις για 50αρες..

  5. #5
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οπότε θες να φύγεις από τη Vodafone γιατί έχεις κάποια παράπονα + δε σου δίνει 50αρα.
    Βέβαια απο αυτά που λες υποψιάζομαι ότι κανείς δε μπορεί να σου δώσει 50αρα άρα ο δευτερος λόγος δεν υφίσταται καν σαν επιχείρημα..
    Εξακρίβωσε πρώτα αν έχεις διαθεσιμότητα στην περιοχή σου και μετά βλέπεις.
    Αν τα παράπονα που έχεις δεν είναι σοβαρά θα πρότεινα να μείνεις εκεί που είσαι..γιατί κανείς δεν είναι τέλειος από εξυπηρέτηση.. που να δείς ο ΟΤΕ πως σπάει νευρα

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν ο μόνος λόγος είναι ότι ο πάροχός μας δεν δίνει πακέτα VDSL, αλλά δίνει άλλος ή άλλοι πάροχοι, δυστυχώς δεν αποτελεί λόγο για αζημίως διακοπή του συμβολαίου.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    Πριν δέκα περίπου χρόνια έφυγα από τον ΟΤΕ και πήγα στη hol, μετα απο μεγάλη αναμονή και καταγγελία γιατί ενώ είχα κάνει την αίτηση καθυστερούσαν να με συνδέσουν.Μεσα σε αυτά τα χρόνια ζήτησα ένα ρουτερ και δεν μου το άλλαζαν πάρα μόνο όταν το έκαψε κεραυνός, δηλαδή 10 χρόνια ένα ρουτερ γιατί ήθελα το πιο καινούργιο, τους έπαιρνα τηλέφωνο να μου το συγχρονισουν γιατί ξεσυγχρονιζοταν, στην αρχή το έφτιαχναν, μετά σταμάτησαν και αναγκάστηκα να έχω 20 μέτρα καλώδιο μέσα στο σπίτι και τέλος για να τους πάρω τηλέφωνο χρεώνομαι είχα βρει το chat αλλά στο τέλος με έγραφαν κι εκεί. Πριν κάνα χρόνο που αποφάσισα να βάλω 50αρα στον ΟΤΕ γιατί μάλλον αυτοί δεν έχουν, αύριο θα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω, μου είπαν ότι αν φύγω θα έχω πέναλτι, 180 ευρω,οποτε αν υπογράψω τώρα για τα επόμενα δύο χρονια δεν θα μπορώ να φύγω. Κατά τα άλλα καλή και φτηνή, όμως αυτό που θέλω να πετύχω είναι μια προσφορά για 50αρα όσο πιο φτηνά γίνεται, όμως δεν βλέπω ενδιαφέρον ούτε να με κρατήσουν ούτε να με κάνουν καινούργιο πελάτη.... Ειλικρινά αν υπήρχε κάλυψη από τρίτο θα πήγαινα σε αυτόν κι ας σερνόταν.

    - - - Updated - - -

    Πήγα σήμερα και στα δύο καταστήματα, μόνο ο ΟΤΕ έχει 50αρα, αλλά δίνει μόνο 250 προς όλους ομιλία με 31, 50.Η Vodafone δεν έχει 50αρα και από 20 μου το πάει 24 ευρώ λόγο αύξησης τελών, δηλαδή 24αρα απεριόριστη σταθερή, μια ώρα κινητά. Το αφήνω ως έχει δηλαδή 26 ευρώ μέχρι να βρεθεί προσφορά.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalabortsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα σήμερα και στα δύο καταστήματα, μόνο ο ΟΤΕ έχει 50αρα, αλλά δίνει μόνο 250 προς όλους ομιλία με 31, 50.Η Vodafone δεν έχει 50αρα και από 20 μου το πάει 24 ευρώ λόγο αύξησης τελών, δηλαδή 24αρα απεριόριστη σταθερή, μια ώρα κινητά. Το αφήνω ως έχει δηλαδή 26 ευρώ μέχρι να βρεθεί προσφορά.
    Δεν γίνεται να δίνει μόνο ο ΟΤΕ 50άρα. Ή μάλλον αν γίνεται σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εγκατεστημένες καμπίνες VDSL εκεί που είσαι και τη δίνει από Α/Κ. Επίσης μην περιμένεις να δεις κανένα να "καίγεται" να σε κάνει πελάτη. Μόνο αν και όταν δουν αίτηση φορητότητας ξεκινούσε το παιχνίδι. Φέτος άλλαξαν και οι διαδικασίες βάση κανονισμού οπότε έγινε πιο δύσκολο κι αυτό.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα παιδιά,
    Γράφω σχετικό θέμα σε αυτό το νήμα για να μην ανοίγω άλλο,
    έχω 2 κινητά και 2 σταθερά και με κάλεσαν για προσφορά ανανέωσης και απάντησα αρνητικά. Αφού δε μου έδωσαν καλύτερη προσφορά τους είπα ότι θέλω να τα κάνω καρτοκινητά και την επόμενη μέρα με κάλεσε το τμήμα αποσυνδέσεων. Μου έκανε την ίδια τιμή και αφού πάλι αρνήθηκα με παρέπεμψαν σε κατάστημα εντός 5 ημερών για να κάνω την αίτηση. Πράγματι σήμερα πήγα και μου είπαν ότι η διαδικασία θα γίνει μέσα σε 30 μέρες.
    Ρωτάω αν είναι το χρονικό διάστημα σύμφωνα με τους χρόνους που δίνει η ΕΕΤΤ για αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό και αν υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν για μια τελική καλύτερη προσφορά αφού και επίσημα υπέβαλλα αίτημα για καρτοκινητά.
    Ευχαριστώ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας