Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Έκανα αίτηση φορητότητας αριθμού από τον ΟΤΕ στη cyta.Η cyta κουμπώνει σε οπτική ίνα την γραμμή έχει δικό της δίκτυο κ με το που μου ήρθε τεχνικός μου είπαν να ειδοποιήσω τον ΟΤΕ να κατάργηση τον βρόγχο στον οποίο ημουν.ο ΟΤΕ μου λέει ότι δεν μπορεί να το κάνει διότι εκκρεμεί ακόμη το αίτημα φορητότητας κ ότι ανήκω ακόμη σε αυτούς ασχέτως εάν εγώ ήδη εδώ κ 5 μέρες έχω παροχές από την cyta!!!!! Επίσης μου λένε ότι έπρεπε να διακόψει τον βρόγχο του ΟΤΕ ο τεχνικός της cyta.Μιλαμε για τρελά πράγματα κ δεν ξέρω τι νακανω

  2. #2
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Περιοχή
    Ξυλόκαστρο Κορινθίας
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Asus DSL-68U
    SNR / Attn
    5,3(dB) / 16,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πρακτικα εαυ δεν οφειλεις να κανεις κατι. αφου ολοκληρωθηκε η φορητοτητα γινεσαι πελατης στη νεα εταιρια. ειναι δουλεια των τεχνικων της καθε εταιριας, σε αυτη την περιπτωση της cyta, να κανουν οποιαδηποτε διαδικασια. μην σε απασχολει κατι αλλο. δεν εχεις καμοια δουλεια με τους τεχνικους. Αυτοι ειναι υποψρεωμενοι να επικοινωνησουν με τον ΟΤΕ ωστε να απενεργοποιηθει ο παλιος βροχος

  3. #3
    Εγγραφή
    09-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δηλαδή από τον ΟΤΕ μου λένε ότι ο βρόγχος είναι ενεργός cyta λέει ότι ζήτησε μόνο τον αριθμό όχι τον βρόγχο κ εγώ στη μέση

  4. #4
    Εγγραφή
    09-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Έκανα αίτηση φορητότητας από οτε σε cyta .δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τον ΟΤΕ αλλα εδώ που μένω δεν έχει ταχύτητα το ίντερνετ καθολου.Η cyta έκανε καφαο με οπτικές ίνες κ δικό της Δίκτυο εστί αποφάσισα να φύγω.Ηρθε ο τεχνικός έκανε την αλλαγή κ πήρα στον ΟΤΕ να ρωτήσω πότε θα καταργήσει το βρόγχο διότι η cyta έχει δικό της δίκτυο,μου είπαν ότι υπάρχει ακόμη εκκρεμές αίτημα φορητότητας κ πρέπει να ολοκληρωθεί εγώ τους εξήγησα ότι ζήτησε η εταιρία μόνο φορητότητα αριθμού κ όχι βρόγχου.Μετα από πολλές τηλ ομιλίες με το τμήμα εξυπηρέτησης μου είπαν ότι έγινε κατάργηση 9/1 κ μετά από 48 ώρες να πάω να παραδώσω ρούτερ για να φαίνεται στο σύστημα η κατάργηση.Σημερα που πήγα σε ένα κατάστημα μου είπαν ότι δεν φαίνεται τίποτα εκτός από επείγουσα αίτηση κατάργηση της γραμμής!!!!ο υπάλληλος μου ξεχρεωσω το ρούτερ πήρα αποδείξει ξεχρεωσω κ πάλι ξανά τηλεφώνησα στο 13888 κ μου είπαν ότι έστειλαν επείγουσα αίτηση στο τεχνικό τμήμα να επιλυθεί το θέμα!!!περιμένω απόψεις κ γνωμες

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συνηθισμένα πράγματα που συμβαίνουν συνέχεια σε όλες τις εταιρίες, σπάνια να υπάρχει και καμιά εξαίρεση, Ελλαδιστάν...........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Η Cyta έστειλε το NP RFS?? Ρώτησέ τους αυτό. Απ'ότι καταλαβαίνω σου έκαναν "εξωτερική" φορητότητα από βρόχο σε οπτικό. Την "ετοιμότητα" της φορητότητας την στέλνει η Cyta, εφ'όσον ενεργοποιηθείς, εξού και το ΝP RFS (Ready For Service). Από τον ΟΤΕ καλά στα είπαν. Αυτοί έδωσαν αρχικά το "NPR Accept" (σε αφήνουν να φύγεις) και περιμένουν το NP RFS (μέσω ΕΒΔΑΦ ή απευθείας για να κερδίσουν χρόνο) το οποίο μετά γυρνάει σε NP RFS Broadcast από την ΕΒΔΑΦ προς όλους τους Παρόχους, ώστε να ξέρουν που να δρομολογούν τις κλήσεις...

    Ο βρόχος μετά, καταργείται αυτόματα...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας