Καλησπέρα παιδιά!

Χρόνια Πολλά !!! Καλη Χρονιά σε όλους με υγεία !!!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Έχω ένα ps3 super slim που μου έχει δώσει ο αδερφος μου και τελευταία δεν μπορώ να δουλέψω τα ασύρματα χειριστήρια.
Ενώ μέχρι τα Χριστούγεννα περίπου δούλευαν τέλεια, τώρα δεν μπορούν να συνδεθούν με την καμία. Εάν συνδεθούν με καλώδιο ωστόσο παίζουν μια χαρά!
Τα χεριστήρια είναι 3, 2 μούφα και 1 γνήσιο sony ενώ τα δοκίμασα σε φίλο μου και συνδέονται κανονικά με το ps3 το φίλου αφού γίνουν pair πρώτα με το καλώδιο.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει το κλασσικό pair με το καλώδιο. Έχω αλλάξει καλώδιο usb. Έχω δοκιμάσει το κουμπάκι reset που έχει από πίσω το κάθε χειριστήριο. Έχω βγάλει το καλώδιο του ρεύματος (AC) και έχω αφήσει την κονσόλα ένα βράδυ χωρίς ρεύμα. Έχω κάνει reset@defaults την κονσόλα και φορματ το δίσκο (αυτό πόνεσε λίγο). Επίσης το firmware είναι το 4.83 και το έχω ξαναπεράσει με φλασάκι ενώ να τονίσω ότι το ps3 είναι μαμά και δεν έχω πειράξει κάτι πέρα από ένα σκληρό δίσκο που του έχω προσθέσει.

Φαίνεται σαν να μην δουλεύει το bluetooth της κονσόλας. Το περίεργο είναι ότι το wifi του δουλεύει και συνδέεται κανονικά. Το λέω αυτό διότι το τσιπάκι του bluetooth οδηγεί και το wifi άρα υποθέτω εάν είχε θέμα το τσιπάκι αυτό δεν θα έπαιζε και το wifi. Μία υπόθεση είναι βέβαια.

Επειδή δεν έχω εμπειρία με κονσόλες μήπως κάποιος έχει κάποια ιδέα ?

Τέλος να αναφέρω ότι ps3 σπάνια το ανοίγω και αν το ανοίγω θα παίξω κανένα pro όχι τίποτα βαρύ που να το ζορίζει και να ζεσταίνεται.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.