Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    08-02-2017
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα και καλή χρονιά,

    ειμαι συνδρομητης nova με το πακετο 15ευρω για 12 μηνες adsl προπληρωμενο. Στην σελιδα αναφερει ημερομηνια ενεργοποιησης 16/1/18. Το θεμα ειναι οτι θα το γυρισω σε Inalan (εταιρια με οπτικες ινες που δεν χρησιμοποιει γραμμες οτε) και εχω ηδη κανει αιτηση εδω και μιαμιση βδομαδα. Ομως σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μαλλον θα με συνδεσουν τελη Ιανουαριου.

    Ξερω οτι το κανονικο adsl δεν στο σταματανε και συνεχιζουν την ιδια χρεωση καθε μηνα μετα την ληξη του ηδη υπαρχοντος συμβολαιου. Μηπως ξερει κανεις τι συμβαινει στα προπληρωμενα πακετα; Θα κοπει το ιντερνετ; Θα συνεχισει με μηνιαια χρεωση; Ισως θα βολευε να το συνεχιζα για αλλον εναν μηνα μεχρι να περαστει η οπτικη ινα, ωστε να μην μεινω χωρις ιντερνετ.

    Εχω στειλει μηνυμα στην nova αλλα οπως φαινεται θα περιμενω πολυ για να μου απαντησουν.

    Ξερει κανεις τι συμβαινει στην περιπτωση μου; Ευχαριστω εκ των προτερων.

    - - - Updated - - -

    54 εμφανισεις... Να υποθεσω κανένας δεν ξέρει τι γίνεται σε αυτες τις περιπτωσεις...

    Ακομα και μια γνωμη θα βοηθουσε..
    Κανάλι στο YouTube για Gaming με League Of Legends και CS:GO - https://www.youtube.com/Cashburner

  2. #2
    Εγγραφή
    08-07-2008
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cashburner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή χρονιά,

    ειμαι συνδρομητης nova με το πακετο 15ευρω για 12 μηνες adsl προπληρωμενο. Στην σελιδα αναφερει ημερομηνια ενεργοποιησης 16/1/18. Το θεμα ειναι οτι θα το γυρισω σε Inalan (εταιρια με οπτικες ινες που δεν χρησιμοποιει γραμμες οτε) και εχω ηδη κανει αιτηση εδω και μιαμιση βδομαδα. Ομως σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μαλλον θα με συνδεσουν τελη Ιανουαριου.

    Ξερω οτι το κανονικο adsl δεν στο σταματανε και συνεχιζουν την ιδια χρεωση καθε μηνα μετα την ληξη του ηδη υπαρχοντος συμβολαιου. Μηπως ξερει κανεις τι συμβαινει στα προπληρωμενα πακετα; Θα κοπει το ιντερνετ; Θα συνεχισει με μηνιαια χρεωση; Ισως θα βολευε να το συνεχιζα για αλλον εναν μηνα μεχρι να περαστει η οπτικη ινα, ωστε να μην μεινω χωρις ιντερνετ.

    Εχω στειλει μηνυμα στην nova αλλα οπως φαινεται θα περιμενω πολυ για να μου απαντησουν.

    Ξερει κανεις τι συμβαινει στην περιπτωση μου; Ευχαριστω εκ των προτερων.

    - - - Updated - - -

    54 εμφανισεις... Να υποθεσω κανένας δεν ξέρει τι γίνεται σε αυτες τις περιπτωσεις...

    Ακομα και μια γνωμη θα βοηθουσε..
    Θα συνεχιστει κανονικα η συνδεση σου με χρεωση καταλογου ομως (οχι τα 15 ευρω του προπληρωμενου δηλαδη) και λογικα με προ-πληρωμη των 2 επομενων μηνων.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Επικοινώνησε και με το support που έχει η Nova εδώ στο ADSLGR, συνήθως είναι πιο γρήγοροι.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-02-2017
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfaeffe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συνεχιστει κανονικα η συνδεση σου με χρεωση καταλογου ομως (οχι τα 15 ευρω του προπληρωμενου δηλαδη) και λογικα με προ-πληρωμη των 2 επομενων μηνων.
    http://www.forthnet.gr/media/broadba...pliromenon.pdf

    Ειναι το συμβολαιο για το προπληρωμενο ιντερνετ. Κατω στους ορους αναφερει οτι το προπληρωμενο με την ληξη γινεται συμβολαιο αοριστου χρονου. Επισης αναφερει οτι θα χρεωνεται ανα 2μήνες αναλογα με το εκαστοτε τιμολογιο, ομως αναφερει οτι αυτο θα ισχυει αν το πακετο ΔΕΝ ειναι προπληρωμενο, δεν αναφερει κατι για προπληρωμενο.

    Η χρεωση του καταλογου εννοεις 20Ευρω για ιντερνετ μονο; Και απλα θα παραταθει το συμβολαιο για 2 μηνες;



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινώνησε και με το support που έχει η Nova εδώ στο ADSLGR, συνήθως είναι πιο γρήγοροι.
    Οκευ θα στειλω εδω και τωρα, ευχαριστω.
    Κανάλι στο YouTube για Gaming με League Of Legends και CS:GO - https://www.youtube.com/Cashburner

  5. #5
    Εγγραφή
    08-02-2017
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Path Level
    Fastpath
    Απαντάω εδώ γιατί πήγα από κατάστημα Nova και Πήρα τις Απαντήσεις που έλεγα. Θα τα παραθέσω όλα ακριβώς όπως μου τα είπαν:

    Με την Λήξη του συμβολαίου, ΟΠΟΙΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, μετατρέπεται Αυτόματα από την πρώτη μέρα σε Συμβόλαιο Αορίστου Χρόνου. Αυτό σημαίνει ότι η χρέωση είναι του πακέτου σου, ή για το προπληρωμένη η χρέωση είναι του κανονικού, για κάθε μήνα από την αρχή του Συμβολαίου αορίστου χρόνου. Η Μόνη Διαφορά είναι ότι στο συμβόλαιο αορίστου χρόνου μπορείς να το Διακόψεις ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ.

    Λίγα Λόγια ακόμα: Όταν θες να το λήξεις (είτε εντελώς είτε να το μεταφέρεις σε άλλη εταιρία) πηγαίνεις εκεί, κάνεις αίτηση λήξης και μετά απο 2 Μέρες εκδίδεται ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ που περιλαμβάνει. ΟΧΙ τελος διακοπής ΑΛΛΑ Μόνο χρέωση για όσες επιπλέων μέρες διέρκησε το συμβόλαιο Αναλογικά. Δηλαδή αν το πακέτο κόστιζε 20ευρω πχ τον μήνα, και αφοτου ελειξε εσυ το διακοψεις στον μισο μηνα θα σου ερθει λογαριασμος για τον μισο μηνα, δηλαδη περιπου 10ευρω. Δεν υπαρχει τελος διακοπης γιατι ειναι συμβολαιο αοριστου χρονου..

    Επισης προσοχη, θα προσπαθησουν να σας το ανανεωσουν τηλεφωνικος, Μην δεκτειτε γιατι θα παραταθει το συμβολαιο για πολλους μηνες.


    Ελπίζω να βοήθησα κάποιον που είχε την ίδια απορία...
    Κανάλι στο YouTube για Gaming με League Of Legends και CS:GO - https://www.youtube.com/Cashburner

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας