Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το spotify στην Ελλάδα τι διαφημίσεις παίζει;
    Το Spotify επειδή το έχω free στο pc, παιζει τις δικές του διαφημισεις promot-αροντας το premium στην ελληνική γλώσσα, ενω σε περίοδο μεγάλης διαφημιστικής κίνησης π.χ. Χριστούγεννα πέτυχα για παράδειγμα φέτος ελληνική εταιρεία ρεύματος και εταιρεία στοιχήματος.Για αυτο το λόγο στην Ελλάδα εχουμε λιγότερες διαφημίσεις στο spotify και αξίζει το free του.Όταν έβαλα VPN με server Αμερικής για μια δουλειά εχοντας ανοιχτο το spotify, είχα βομβαρδιστει με 3 διαφημισεις/τραγούδι ενω Ελλάδα 1 δαιφήμιση/10 τραγούδια
    Οπότε συμπαιρένω οτι και το IMDb δεν θελει ακόμα να επεκταθεί σε άλλες χώρες γιατι δεν έχει ασχοληθει με διαφημίσεις για π.χ. την Ελλάδα

  2. #32
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Spotify επειδή το έχω free στο pc, παιζει τις δικές του διαφημισεις promot-αροντας το premium στην ελληνική γλώσσα, ενω σε περίοδο μεγάλης διαφημιστικής κίνησης π.χ. Χριστούγεννα πέτυχα για παράδειγμα φέτος ελληνική εταιρεία ρεύματος και εταιρεία στοιχήματος.Για αυτο το λόγο στην Ελλάδα εχουμε λιγότερες διαφημίσεις στο spotify και αξίζει το free του.Όταν έβαλα VPN με server Αμερικής για μια δουλειά εχοντας ανοιχτο το spotify, είχα βομβαρδιστει με 3 διαφημισεις/τραγούδι ενω Ελλάδα 1 δαιφήμιση/10 τραγούδια
    Οπότε συμπαιρένω οτι και το IMDb δεν θελει ακόμα να επεκταθεί σε άλλες χώρες γιατι δεν έχει ασχοληθει με διαφημίσεις για π.χ. την Ελλάδα
    Εγώ όσο είχα spotify free στις ΗΠΑ άκουγα διαφημίσεις κάθε μισή ώρα. Μπορεί 2-3 συνεχόμενα, αλλά μετά με άφηναν ήσυχο για ένα μισάωρο. Δεν ξέρω γιατί εσύ άκουγες 3 διαφημίσεις ανά τραγούδι, εκτός αν υπερβάλλεις.

  3. #33
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όσο είχα spotify free στις ΗΠΑ άκουγα διαφημίσεις κάθε μισή ώρα. Μπορεί 2-3 συνεχόμενα, αλλά μετά με άφηναν ήσυχο για ένα μισάωρο. Δεν ξέρω γιατί εσύ άκουγες 3 διαφημίσεις ανά τραγούδι, εκτός αν υπερβάλλεις.
    Να ξέρεις παίζει ρόλο και ποια εποχή βλέπεις τις διαφημίσεις, όπως είπα τα Χριστούγεννα (που ήταν και τότε που έβαλα το VPN) γίνεται πανικός λόγω εορτών και ο Ιανουάριος είναι ο πιο χαλαρός απο όλους. Εκει που Ελλάδα τα Χριστούγεννα σου είχε απανωτές 3 διαφημίσεις ανάμεσα στα τραγούδια, και τον Ιανουάριο ακούς αραιά και που την διαφήμιση που βάζει για promote.
    Βγήκε πολυ off-topic το θεμα

  4. #34
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όσο είχα spotify free στις ΗΠΑ άκουγα διαφημίσεις κάθε μισή ώρα. Μπορεί 2-3 συνεχόμενα, αλλά μετά με άφηναν ήσυχο για ένα μισάωρο. Δεν ξέρω γιατί εσύ άκουγες 3 διαφημίσεις ανά τραγούδι, εκτός αν υπερβάλλεις.
    Ομοίως για UK. next 30 minutes are ad free αν ακούσεις μια διαφήμιση

  5. #35
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είπα πως απο την αρχή σου λέει πως είναι προσβάσιμο μόνο στην Αμερική, εσύ πετάχτηκες και ψάχνεις πως θα έχεις πρόσβαση εκτός Αμερικής.
    Κάναμε ένα ωραίο κύκλο, να το ξαναπώ;;
    Το προς το παρόν σχολίασα καρδιά μου, το προς το παρόν που συχνότατα διαρκεί χρόνια και χρόνια ή για πάντα κι αν τελικά μετά αιώνες επεκταθεί πάει συχνότατα μόνο σε λίγες επιλεγμένες χώρες ή ακόμα κι αν επεκτεθεί περισσότερο είναι κουτσουρεμένη υπηρεσία χωρίς μειωμένη τιμή ή να λαμβάνει υπ'όψιν αγοραστική δύναμη.
    Και όχι για μένα δεν ψάχνω πώς θα έχω πρόσβαση σε κανένα από δαύτα· δεν έχω αυτοκίνητο καρδιά μου, ας είναι καλά τα ρεύματα και οι χείμαρροι... ;-)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 13-01-19 στις 20:58.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  6. #36
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    780
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπήκα λίγο στο site με Windscribe να δω για το περιεχόμενο:
    Ταινίες έχει παλιότερες αλλά αρκετές "καλές", όχι σαβούρες δηλαδή.
    Βλέπω τώρα στη λίστα π.χ. Run Lola Run, Donnie Brasco, The Illusionist, Closer, Foxcatcher, Monster, Layer Cake, Last Samurai

    Σε σειρές είναι πολύ φτωχό, οι μόνες που παλεύονται Fringe, Without A Trace, Heroes. Οι υπόλοιπες άγνωστες σε μένα (ή εντελώς σαβούρα)

    Είναι ουσιαστικά σαν να βλέπεις κάποιο ελληνικό κανάλι ελεύθερο, απλά με δυνατότητα on demand. Περισσότερο για ταινίες φαίνεται ότι αξίζει αν ενδιαφέρει κάποιον.
    No one flirts like a Malkavian

  7. #37
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το χρήμα ρέει στην amazon, οπότε δεν είναι δύσκολο να προσθέσουν πολύ περιεχόμενο. Εκτός κι αν τα πάρει όλα η γυναίκα του μπέζος στην μοιρασιά.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #38
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χρήμα ρέει στην amazon, οπότε δεν είναι δύσκολο να προσθέσουν πολύ περιεχόμενο. Εκτός κι αν τα πάρει όλα η γυναίκα του μπέζος στην μοιρασιά.
    πάντως το amazon video στο prime έχει αστεία συλλογή. Ειδικά στα καινούργια

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας