Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 122
  1. #106
    Καλημέρα παιδιά . Θέλω να χρησιμοποιήσω μια κάρτα καρτοκινητου για το gsm στο συναγερμό του σπιτιού !!! Έχω κάρτα cu αλλά θέλει 8.5 ευρώ για ανανέωση κάθε μήνα αλλιώς ο χρόνος μηδενίζεται !! Άρα. 8.5 x 12 το χρόνο είναι πολλά λεφτά !! Πείτε μου κάτι το ίδιο ισχύει κ στις άλλες ετειριες COSMOTE WIND θέλει κάθε μήνα ανανέωση κ αγορά πακέτου ;;;

  2. #107
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtsotras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά . Θέλω να χρησιμοποιήσω μια κάρτα καρτοκινητου για το gsm στο συναγερμό του σπιτιού !!! Έχω κάρτα cu αλλά θέλει 8.5 ευρώ για ανανέωση κάθε μήνα αλλιώς ο χρόνος μηδενίζεται !! Άρα. 8.5 x 12 το χρόνο είναι πολλά λεφτά !! Πείτε μου κάτι το ίδιο ισχύει κ στις άλλες ετειριες COSMOTE WIND θέλει κάθε μήνα ανανέωση κ αγορά πακέτου ;;;
    όλοι θέλουν 10 ευρώ το 2μηνό, δεν είναι δηλαδή απαραίτητη η αγορά πακέτου, ρίξε μια ματιά εδώ ίσως κάτι να σε καλύπτει

  3. #108
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Τι άλλο θα κάνουν οι απα@@@νες για να φάνε τα λ7 του κοσμάκι; Πρώτα έκαναν την αύξηση και άλλαξαν το Φοιτητικό που πλέον θέλει να βάλεις 13€ κάρτα και όχι 10 όπως παλιά (10ρικό κρατάνε αυτοί) οπότε βρήκα ένα φθηνότερο με 5€ ''Κωδικό 47'' που είχε 400λ/ 1gb και έκανα την δουλειά μου αλλά πλέον δεν ισχύει


    Ποιο είναι το φθηνότερο πακέτο με λεπτά ομιλίας σε άλλους + κάποια mb για intenet ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maxdore217 : 02-06-19 στις 21:41.

  4. #109
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Εν τω μεταξύ πλέον έχουν σταματήσει να στέλνουν ειδοποιηση όταν είναι να λήξει το ποσό της κάρτας. Ένα μήνυμα 15 μέρες πριν και αυτό ήταν.

  5. #110
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Εμ πως θα σε κάνουν να τα χάσεις;
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #111
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αυτά τα 30 λεπτά που κράταγε το f2g όταν έκανες ανανέωση, έχει περάσει κ στην q; Από πότε αλήθεια; Μου διαφεύγει..

    Και κάτι άλλο..μήνυμα προσφορά "ανανέωση με 6 ευρώ για λίγες ώρες", έχει έρθει σε άλλον;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #112
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμ πως θα σε κάνουν να τα χάσεις;
    Βασικά αυτό. Έχει μια φωνητική ειδοποίηση όταν κάνεις κλήση αλλά προσωπικά την sim την έχω περισσότερο για data. Θα μου πεις οκ βάλε το στο ημερολόγιο. Αλλά αφού μέχρι τώρα στέλνανε ειδοποιήσεις θα έπρεπε να ειδοποιήσουν για αυτήν την αλλαγή.

    Ας ελπίσουμε να μπει και τέταρτος παίκτης γιατί το καρτέλ έχει ξεφύγει.

  8. #113
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αυτό. Έχει μια φωνητική ειδοποίηση όταν κάνεις κλήση αλλά προσωπικά την sim την έχω περισσότερο για data. Θα μου πεις οκ βάλε το στο ημερολόγιο. Αλλά αφού μέχρι τώρα στέλνανε ειδοποιήσεις θα έπρεπε να ειδοποιήσουν για αυτήν την αλλαγή.

    Ας ελπίσουμε να μπει και τέταρτος παίκτης γιατί το καρτέλ έχει ξεφύγει.
    Υπάρχει κάποιος δικηγόρος να μας εξηγήσει τι συμβαίνει στις περιπτώσεις που υπάρχουν υποψίες για καρτέλ? Αν η επιτροπή που είναι υπεύθυνη για τον τομέα αυτό για x, y λόγο δεν πιστεύει ότι έχει στηθεί καρτέλ, τι συμβαίνει? Ο τελικός καταναλωτής βρήκε σε τοίχο? Τέλος?

    Κάποια δικαστική αρχή δεν μπορεί να επέμβει αυτεπάγγελτα? Ο πολίτης είναι τελείως απροστάτευτος? Αν δηλαδή μαζευτούμε εδώ μέσα 2000 κόσμος και στείλουμε επιστολή με 5-6 πράγματα που εμείς πιστεύουμε ότι δείχνουν σε καρτέλ κρινόμαστε από την ΕΕΤΤ αποκλειστικά?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #114
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος δικηγόρος να μας εξηγήσει τι συμβαίνει στις περιπτώσεις που υπάρχουν υποψίες για καρτέλ? Αν η επιτροπή που είναι υπεύθυνη για τον τομέα αυτό για x, y λόγο δεν πιστεύει ότι έχει στηθεί καρτέλ, τι συμβαίνει? Ο τελικός καταναλωτής βρήκε σε τοίχο? Τέλος?

    Κάποια δικαστική αρχή δεν μπορεί να επέμβει αυτεπάγγελτα? Ο πολίτης είναι τελείως απροστάτευτος? Αν δηλαδή μαζευτούμε εδώ μέσα 2000 κόσμος και στείλουμε επιστολή με 5-6 πράγματα που εμείς πιστεύουμε ότι δείχνουν σε καρτέλ κρινόμαστε από την ΕΕΤΤ αποκλειστικά?
    Θα πρέπει να μπορείς να αποδείξεις πως υπάρχει καρτέλ, για την ύπαρξη καρτέλ υπάρχουν κάποια guidelines, σίγουρα δεν μπορείς απλά να βάλεις 2000 άτομα και να υπογράψουν ενα "πιστεύουμε πως υπάρχει καρτελ"

    Κάποιος πχ να μαζέψει πληροφορίες και δεδομένα απο άλλες χώρες με παραπλήσιο πληθυσμό και έκταση, τι χρεώνουν εκεί, αν όλοι χρεώνουν τα ίδια ή αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα τους κλπ

  10. #115
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να μπορείς να αποδείξεις πως υπάρχει καρτέλ, για την ύπαρξη καρτέλ υπάρχουν κάποια guidelines, σίγουρα δεν μπορείς απλά να βάλεις 2000 άτομα και να υπογράψουν ενα "πιστεύουμε πως υπάρχει καρτελ"

    Κάποιος πχ να μαζέψει πληροφορίες και δεδομένα απο άλλες χώρες με παραπλήσιο πληθυσμό και έκταση, τι χρεώνουν εκεί, αν όλοι χρεώνουν τα ίδια ή αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα τους κλπ
    Δεν έγραψα πως επειδή θα το πούμε 2000 νοματαίοι του adslgr θα σημαίνει πως υπάρχει καρτέλ. Το ζήτημα είναι να κινηθούν κάποιοι ανώτεροι από την ΕΕΤΤ. Γιατί όχι και εισαγγελέας? Και ας κρίνουν μετά οι πιο αρμόδιοι για το εάν εμείς οι 2000 έχουμε κάποιο δίκιο και η ΕΕΤΤ άδικο ή το αντίθετο.

    Δεν νομίζω ότι έχει σημασία τι συμβαίνει στις υπόλοιπες χώρες με τις τιμές. Το πρόβλημα με τις ντόπιες εταιρίες είναι ότι κινούνται σαν μία. Κόβει την 5ευρη η μία τις 5 Ιουλίου, κόβει την 5ευρη η άλλη στις 7 του ίδιου μήνα. Κόβει το έτος στην διάρκεια του υπολοίπου η μία στις 18 Νοεμβρίου, κόβει το έτος στην διάρκεια του πολοίπου στις 28 του ίδιου μήνα η άλλη.

    Ανεβάζει το κόστος sms στα 20 λεπτά η μία, το ανεβάζει και η άλλη. Το ανεβάζει στα 25 λεπτά η άλλη το ανεβάζει και η παράλλη. Εδώ μιλάμε για το ίδιο business plan και από τους τρεις. Δεν φαίνεται μία εταιρία να προσπαθεί να κερδίσει κόσμο με προσφορές, με παραλαγές με οτιδήποτε. Έχουν όλες έναν πολύ συγκεκριμένο μπούσουλα. Δεν μπορεί να είναι τόσο τυχαίο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #116
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Περιμένουμε δηλαδή τους άλλους, οκ

  12. #117
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένουμε δηλαδή τους άλλους, οκ
    Ποιους άλλους?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #118
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιους άλλους?
    Τους αναφέρεις πιο πίσω στο μήνυμα σου,

  14. #119
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους αναφέρεις πιο πίσω στο μήνυμα σου,
    Τους υπόλοιπους 1999 εννοείς?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #120
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους υπόλοιπους 1999 εννοείς?
    Όχι

    λες
    Το ζήτημα είναι να κινηθούν κάποιοι ανώτεροι από την ΕΕΤΤ. Γιατί όχι και εισαγγελέας? Και ας κρίνουν μετά οι πιο αρμόδιοι για το εάν εμείς οι 2000 έχουμε κάποιο δίκιο και η ΕΕΤΤ άδικο ή το αντίθετο.
    Αυτούς εννοώ.
    Για να μην έχουν κάνει τίποτα ώς τώρα μάλλον δεν υπάρχει θέμα.


    Σε άλλο νήμα αναφέρθηκε το τι έγινε με τις τιμές πριν πολλά χρόνια, κάποιοι καθίσανε και μαζέψανε δεδομένα, κάποιοι υπογράψανε με όνομα/επίθετο/ταυτότητα και το στείλανε στην ΕΕΤΤ.

    Γιατί δεν ξεκινάς κάτι; είμαι σίγουρος πως ο κόσμος δεν θα έχει θέμα να υπογράψει κάτι που να στέκει.

Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας