Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Λοιπόν, ειχα θέμα με το ιντερνετ και είπα να πάρω το 13888 μπας και βγάλω άκρη... Μονο ένα θα σας πω... αναμονή 45' ακριβώς με το χρονόμετρο του κινητού μέχρι να το κλείσω εγώ γιατί δεν άντεξα. Τηλέφωνο πάλι μετά απο καμιά ώρα. 30' αναμονή και πάλι μέχρι να το κλείσω... Σύνολο 75' χαμένα απο την ζωή μου για να μην έχω καν τηλεφωνική εξυπηρέτηση απο τον πάροχο μου. Επίσης, σε συζητήσεις με φίλους και συναδέλφους, μου έχουν πει ακριβώς ίδιες εμπειρίες, με τρελούς χρόνους αναμονής απο το 13888.

    Πραγματικά οι λέξεις ντροπή και ξεφτίλα είναι λίγα για να χαρακτηρίσω την υπηρεσία "εξυπηρέτησης(?) πελατών" απέναντι σε πελάτες που πληρώνουν κάθε μήνα στην ώρα τους. Αν δεν τους φτάνουν τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο, ας προσλάβουν επιπλέον άτομα. Ένα σκασμό λεφτά βγάζει κάθε χρόνο ο όμιλος ΟΤΕ, δεν θα του λείψουν.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Από τη στιγμή που οι περισσότεροι λένε ΟΤΕ= εξυπηρετηση και δεν αλλάζουν γνώμη άρα δε σκέφτονται να μη του δίνουν πλέον τα λεφτά τους έτσι θα συνεχίσει και χειρότερα.

    Το πιο ωραίο είναι να σου λέει το σύστημα ότι υπάρχει αναμονή 2 ωρών και 10 λεπτών... και να το σηκώνουν μέσα σε 2 λεπτά, ενώ όταν το σύστημα λέει 10 λεπτά να κάνουν 45 λεπτα..

    Κατάντια. Και μη νομίζεις ότι το πρόβλημα είναι μόνο στο τηλέφωνο.. Γείτονας πολύ πρόσφατα ήταν 2 βδομάδες χωρίς ιντερνετ - τηλέφωνο . Τη μια του λεγαν το πρόβλημα φτιάχτηκε ενώ δεν είχε φτιαχτεί. Την άλλη ότι θα έρθει τεχνικός από το σπίτι ο οποίος δεν ερχόταν ποτέ.. Και τελικά μετά από 2 βδομάδες φτιάχτηκε.

    Προσωπικά είμαι απογοητευμένος γενικά από τον ΟΤΕ και φευγω. Μόνο αν δει μείωση πελατών θα βελτιωθεί..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 12-01-19 στις 09:17.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gkostas2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, ειχα θέμα με το ιντερνετ και είπα να πάρω το 13888 μπας και βγάλω άκρη... Μονο ένα θα σας πω... αναμονή 45' ακριβώς με το χρονόμετρο του κινητού μέχρι να το κλείσω εγώ γιατί δεν άντεξα. Τηλέφωνο πάλι μετά απο καμιά ώρα. 30' αναμονή και πάλι μέχρι να το κλείσω... Σύνολο 75' χαμένα απο την ζωή μου για να μην έχω καν τηλεφωνική εξυπηρέτηση απο τον πάροχο μου. Επίσης, σε συζητήσεις με φίλους και συναδέλφους, μου έχουν πει ακριβώς ίδιες εμπειρίες, με τρελούς χρόνους αναμονής απο το 13888.

    Πραγματικά οι λέξεις ντροπή και ξεφτίλα είναι λίγα για να χαρακτηρίσω την υπηρεσία "εξυπηρέτησης(?) πελατών" απέναντι σε πελάτες που πληρώνουν κάθε μήνα στην ώρα τους. Αν δεν τους φτάνουν τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο, ας προσλάβουν επιπλέον άτομα. Ένα σκασμό λεφτά βγάζει κάθε χρόνο ο όμιλος ΟΤΕ, δεν θα του λείψουν.
    Έτυχες στην μέρα/ώρα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτυχες στην μέρα/ώρα.
    Δε νομίζω, ειλικρινά. Έχεις δοκιμάσει να καλέσεις τελευταία? Έχω ένα πρόβλημα και σε διαφορετικές ώρες και μέρες, 5-6 κλήσεις συνολικά, έχω περιμένει το λιγότερο μία ώρα κάθε φορά.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω, ειλικρινά. Έχεις δοκιμάσει να καλέσεις τελευταία? Έχω ένα πρόβλημα και σε διαφορετικές ώρες και μέρες, 5-6 κλήσεις συνολικά, έχω περιμένει το λιγότερο μία ώρα κάθε φορά.
    Αυτόν τον μήνα... όχι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #6
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Δλδ κ γω ετυχα και αλλοι 5-6 απο τον κυκλο μου που ειχαν το ιδιο θεμα ετυχαν κ αυτοι στην μερα/ωρα? :P Και τελος παντων ξαναλεω οτι ενα σκασμο λεφτα βγαζουν. Να παρουν ατομα να μην τους τυχαινει η μερα ωρα...

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και γιατί δεν επιλέγεται στο IVR να σας πάρουν τηλέφωνο, αντί να είστε με το ακουστικό στο αυτί;

  8. #8
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Βρίσκεις ώρες που δεν έχει τόσο τεράστια αναμονή.. Αλλά σε γενικές γραμμές υπάρχει πρόβλημα και με τις καθυστερήσεις και με το ivr εκτός των άλλων.
    Το να σε πάρουν τηλέφωνο είναι μια λύση αν και όταν ο άλλος καίγεται γιατί δεν έχει ίντερνετ και τηλ δε θα κάτσει εύκολα να περιμένει το πότε θα τον πάρει ο ΟΤΕ τηλέφωνο.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Οπως λεει κ ο φιλος απο πανω, αν καιγεσαι δεν θα περιμενεις να σε παρουν. Επισης, το θεμα ειναι οτι πληρωνουμε εναν σκασμο λεφτα κ το ελαχιστο που τουλαχιστον εγω απαιτω ειναι οταν υπαρχει βλαβη να μην περιμενω πανω απο 10' λεπτα για να μιλησω με καποιον εκπροσωπο. Νομιζω δεν ειναι παραλογη απαιτηση. Παραλογο ειναι να εχουμε 10 εναλλακτικες στο κεφαλι μας, γιατι η cosmote εχει τηλεφωνικη εξυπηρετηση επιπεδου μικρομεσαιου μαγαζιου της γειτονιας.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάλεσα μέσα στις γιορτές, την πρώτη φορά περίμενα 32 λεπτά και απλά έπεσε η γραμμή. Δεν είχε βγάλει επιλογή να με καλέσουν πίσω. Ξαναπαίρνω και με ρωτάει (όπως και την πρώτη φορά που κάλεσα) ότι αν θέλω να εξυπηρετηθώ για τον αριθμό από τον οποίο καλώ να πω "ίδιο αριθμός", το λέω και δεν έλεγε να καταλάβει κ' αφού απαίτησε άλλες 2 φορές να πω το ίδιο μου είπε πως λυπάται αλλά δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει και μου το έκλεισε.

    Ξαναπαίρνω μετά από κανα 10λεπτο κ αφού επιτέλους κατάλαβε με ρώτησε αν θέλω να με καλέσουν αυτοί και τελικά με κάλεσαν στον χρόνο που έλεγε το σύστημα, 15 λεπτά περίπου.

    Το θέμα είναι πως το να μου το κλείνει στα μούτρα έχει ξαναγίνει όπως και το ότι δεν υπάρχει πάντα η δυνατότητα να αφήσω τηλέφωνο να με καλέσουν. Γενικά η όλη εμπειρία δεν είναι όπως κάποτε που καλούσες και σε 5-10 λεπτά μιλούσες με κάποιον...

  11. #11
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά η όλη εμπειρία δεν είναι όπως κάποτε που καλούσες και σε 5-10 λεπτά μιλούσες με κάποιον...
    + 1
    Και το ivr δεν λειτουργεί πάντα. Είτε δεν θα σε πάρουν ποτέ είτε θα σε καλέσουν όταν θα εχεις φύγει από το σπίτι και δεν θα μπορείς να μιλήσεις με άνεση λόγω εργασίας.

  12. #12
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Εάν έχεις χρησιμοποιήσει την υπηρεσία να σε καλέσουν μια φορά, δεν σου ξαναδινει την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις άμεσα για να μην γίνετε κατάχρηση της υπηρεσιας

  13. #13
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι υπαρκτό το θέμα με τις τεράστιες αναμονές και δεν είναι νέο. Δείτε π.χ. εδώ και εδώ.

    Όσοι μιλήσατε σε 5-10 λεπτά, ανεξαρτήτως ώρας και μέρας, παίξτε και κανένα τζόκερ. Προσωπικά, επειδή μιλήσατε για call back, μου έχει τύχει να πάρουν και 2-3 μέρες μετά και ποτέ σε 10λεπτο/15λεπτο που αναφέρθηκε, τις πιο πολλές φορές σε λίγες ώρες. Αλλά το θέμα είναι πως και να μιλήσεις δεν σου λύνουν κάποιο πρόβλημα, άσε που κάθε απαντητής λέει διαφορετικά πράγματα. Εννοείται πως φταίει ο ΟΤΕ που δεν επενδύει σε προσωπικό αλλά και δεν έχει ξεκάθαρες διαδικασίες.
    hnesne

  14. #14
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπαρκτό το θέμα με τις τεράστιες αναμονές και δεν είναι νέο. Δείτε π.χ. εδώ και εδώ. Όσοι μιλήσατε σε 5-10 λεπτά, ανεξαρτήτως ώρας και μέρας, παίξτε και κανένα τζόκερ.
    Συνήθως αυτός είναι ο ΜΟ αναμονής που έχω.
    Μία φορά μου έτυχε να ζητήσω call back.
    Και ελάχιστες φορές θυμάμαι να έπρεπε να το κλείσω γιατί περίμενα >15'.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #15
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, εχει νουμερο για την σταθερη το 13788 και για κινητη το 13738.
    Τα εχω καλεσει και τα 2 και ΔΕΝ χρεωθηκα ΤΙΠΟΤΑ από κινητο και σταθερο και επισης ετυχε ολες τις φορες να μιλησω μπαμ μπαμ μηδενικη αναμονη προφανως δεν τα ξερει κανεις?
    τα εχει πει ο ιδιος ο ΟΤΕ αυτά και πλεον είναι υποχρεωτικα από την ΕΕΤΤ να εχουν ΟΛΟΙ οι παροχοι νουμερα και να μιλαμε τσαμπα χωρις καμια απολυτως χρεωση. Αν δεν το κανουν εχουν υψηλα προστιμα….

    Εμενα η cosmote με τα εστειλε στο κινητο στο fb messanger τα παραπανω.
    αλλα εδώ υπαρχει και η ειδηση σε μια από τις απειρες σελιδες
    https://www.newsbomb.gr/oikonomia/st...xon-tilefonias

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας