Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avgerinosmd Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρετώ,
Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το router και η εγκατασταση μου πηγαίνει περίπου όπως του Igalkis. Εχω το mint firmware εγκαθιστώντας το MST αφού εχω περάσει από WGR βλεπω το router εβαλα vlanid και εχω ιντερνετ. με το putty συνδεομαι στο 192.168.1.254 με ssh οχι με telnet ομως και με engineer με δέχεται.
Γραφω την εντολη set uci... και την δεχεται? δεν γραφει καποιο error απο κάτω. Παταω μετά το wps δεν βλέπω να γίνεται κάτι. Επρεπε κατι να γίνεται? Στο στικακι εχω το sblocco.sh στο root και τα άλλα δυο αρχεια zip. μπαίνω ξανά με putty δεν δέχετε admin user και pass.
Κανω κάτι λάθος? Εχω δοκιμάσει να ενεργοποιήσω το wps κουμπί και να το απενεργοποιήσω έχω κάνει restart αλλα τίποτα.
Επισης με δύο ρουτερ ενα asus dsl ac68u και ενα nighthawk d7000 συγχρονιζει το DSL αλλά με σωστα user και pass και αλλες ρυθμίσεις δεν παίρνω ip
Για το πρώτο σκέλος έχεις κάνει σωστά την διαδικασία μέχρι και το σημείο όπου πατάς το WPS button. Μετά για να συνδεθεί με putty, χρειάζεται σαν username : root και password : root. Μόνο έτσι θα συνδεθεί.

Όσο για τα υπόλοιπά δυο router, να ελέγξεις το VLAN ID να είναι 835 και θα συνδεθούν