Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223
Εμφάνιση 331-332 από 332
  1. #331
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει την διαδικασια μεχρι το σημειο με το κουμπι WPS . Το MST εχει μπει, με κωδικους cosmote συνδεεται στο ιντερνετ, VOIP τηλεφωνια δεν με ενδιαφερει οποτε δεν ασχοληθηκα, Default IP εχει το 192.168.1.254. Μπαινω με wifi δεν μπορω μεσω ethernet, αλλα με root root δεν συνδεεται καθολου. Ζηταει password, βαζω root αλλα δεν μπαινει ποτε. Με engineer και κωδικο που εχει απο κατω στο ρουτερ συνδεεται. Τι κανω λαθος ? Πρεπει να κανω κατι προσθετο για να δουλεψει ? Αν δεν βαλω το ansuel καθολου πειραζει τοσο πολυ ? Μονο το ιντερνετ με ενδιαφερει περισσοτερο. Και επειδη δεν τα ξερω και καλα τις ρυθμισεις που εχει το ansuel(αν περαστει τελικα) φοβαμαι μην πειραξω τιποτα και μετα σταματησει να δουλευει τελειως το ρουτερ. Επισης διαβασα οτι οι προσφατες ενημερωσεις του gui του ansuel δημιουργουν προβληματα σε ορισμενα θεματα. Οποτε αν τυχον καταφερω να συνδεθω ως root λεω να βαλω το λινκ του αρχικου οδηγου. Αν περαστει το ansuel οι κωδικοι στο wifi θα αλλαξουν ? Επειδη με wifi συνδεομαι.
    το mst firmware ειναι πλεον απαρχαιωμένο. προσπαθησε να το βαλεις σε wind γραμμη να παρει "μαμα " firmware και ακολουθα τον καινουριο , ΠΟΛΥ ποιο ευκολο οδηγο για root πανω στο "μαμα" firmware

  2. #332
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.208
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    εχω αυτο το ρουτερ 17.1.8049-0001009-20200121114631 μονο του χωρις γραμμη επανω.

    συνδεσα ενα lte stick (huawei 10.0.3.1(H192SP1C61)) cosmote με μια καρτα vodafone cu με απεριοριστα.

    εχω προσθεσει βεβαια ενα ακομα προφιλ internet.vodafone.gr που το εχω επιλεξει μεσα στο μενου του ρουτερ

    ενω εχει σημα το στικ δεν εχω ιντερνετ. στο status του στικ γραφει lte, signal superb αλλα... initializing .

    Αν βαλω μονο του το στικ σε ενα λαπτοπ δουλευει κανονικα.

    Μπορει καποιος να βοηθησει?

    υπαρχει καπου root password να μπω στο web interface να δω τι αλλες επιλογες εχει?

Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας