Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδια καλησπερα μαλλον καλημερα τετοια ωρα που ανοιγω θεμα,
    Θλεω να διακοψω απο νοβα και αν παω οτε και οι λογοι ειναι οι εξης: 1ον δεν υπαρχει πλεον Σταρ και Αλφα στα καναλια τους 2ον ολοι εχουμε συνδεσεις κινητης στον ΟΤΕ και μας εκαναν προσφορα τηλεφωνικα στα 44 το μηνα με COSMOTE TV full pack vdsl 50 και 480 λεπτα προς κινητα απο σταθερο συν οτι vdsl περνω απο καφαο του οτε οποτε δεν εχει νοημα η νοβα πλεον και το ερωτημα μου ειναι: μου ζητανε 300 ευρω πεναλτυ,αν δεν τα δωσω να υποθεσω θα πεσω σε τηλεγνους κλπ,μπορω να το αποφυγω αυτο???

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στον τηλεγνου δεν μπαίνεις είναι μόνο για χρέη κινητής. Τώρα για τα επόμενα βήματα της nova δεν ξέρω.
    Eπιτελους VDSL

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Αν μπορει και καποιος αλλος ας πει τι γινεται με την νοβα σε περιπτωση χρεων

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σίγουρα θα σε ψάξουν με εισπρακτικές, μπορούνε να σε πάνε και δικαστικά, σε εκείνη την περίπτωση πληρώνεις και τα 300 και τα έξοδα της δίκης, μπορεί και να μην σε πάνε.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-01-2019
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens
    Καλησπέρα και από εμένα , ομοιπαθεις με τον φίλο και εγώ . Έφυγα από την forthnet/nova διότι έχουν χασει την μισή super League , Αγγλικό κύπελλο και από τα ελεύθερα κανάλια λόγο έλλειψης κεραίας δεν είχα σταρ και άλφα . Μου ζητάνε το πέναλτι τώρα 230€ , τι να κάνω ; Έχει βάση ; Έκανα και καταγγελία στην εεετ διότι δεν μπορεί να αλλάζει το περιεχόμενο προς το χειρότερο και να ζητάνε 50€ το μήνα , αν ρίξουν μαύρο πάλι 230€ ποινή θα δίνεις ; Έχει κανένας εμπειρία από ποινές και αν πρέπει να ασχοληθώ ;

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, εγω προσωπικα θεωρω αδικο την ποινη εφόσον δεν μας καλυπτουν πλεον και δεν φταιμε εμεις και ΔΕΝ θα πληρωνα ουτε 1 ευρω….εννοείτε θα το ρισκαρα αν με κυνηγησουν και καταφερουν κατι, οποτε ΔΕΝ το προτείνω απλα αναφερω τι θα εκανα ΕΓΩ και μονο.
    Και τα ποσα αυτά είναι εξωπραγματικα…. παντως 2 φορες πηγα να το κανω και το απεφυγα τελικα για να μην το ρισκάρω, οποτε μιλαω θεωρητικα, γιατι στην πραξη άλλο εκανα τελικα!
    Τωρα τους εχω αφησει χωρις συμβολαιο και είμαι σε αοριστου χρονου (χωρις οικονομικο πρόγραμμα) οποτε μπορω να διακοψω χωρις καμια απολυτως ποινη οποτε θελω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας