Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Είμαι συνδρομητής της εταιρείας σας αρκετά χρόνια, παλαιότερα σε 3play, και τώρα σε 2play με VDSL.
    Εδώ και αρκετούς μήνες (έχω χάσει πια τον λογ/σμο, 3-4), η γραμμή σέρνεται συγκεκριμένες ώρες της ημέρας (21.00-23.30 κάθε βράδυ), ενώ την υπόλοιπη ημέρα πετάει.
    Βέβαια, η κύρια χρήση (>90%) του ίντερνετ στο σπίτι, γίνεται για τηλεόραση live streaming μετά τις 21.00, κάτι που πρακτικά καθιστά σχεδόν άχρηστη την 50αρα γραμμή την υπόλοιπη ημέρα.

    Έχουν γίνει επικοινωνίες με το τεχνικό τμήμα, όπου πράγματι 2 πολύ εξυπηρετικοί τεχνικοί ασχολήθηκαν από μία ώρα ο καθένας (αφού ξεπεράσαμε το βγάλε πρίζα, βάλε πρίζα, βγαλε σπλιτερ, κλείσε το φως της τουαλέτας/τράβα καζανάκι), και τελικά...επιβεβαίωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή.
    (τις ώρες εκείνες, κατεβάζω με 400-500KBs!!!!)
    Μου έστειλαν τεχνικό, ο οποίος ήρθε...στις 12.00 το πρωί, ενώ είχα ήδη τονίσει, ότι το πρωί η γραμμή πετάει και δεν έχει κανένα νόημα να έρθει τεχνικός.
    Στην τελευταία επικοινωνία, μου είπαν ότι θα μου ξαναστείλουν τεχνικό.
    Και ότι θα με προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα (!!!), όπου με είχαν προωθήσει και στην προτελευταία επικοινωνία αλλά δεν άλλαξε τίποτα φυσικά.
    Στο customer care, μου λένε ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι, απλά καταγραφή παραπόνων, μέχρι το τεχνικό να επιλύσει το πρόβλημα, ή να δηλώσει αδυναμία.
    Προφανώς, αν δεν επιλυθεί κάτι σύντομα (και με το σύντομα εννοώ maximum ορίζοντα μιας εβδομάδας ακόμα), προτίθεμαι πέραν της αλλαγής εταιρείας, να προχωρήσω και σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ καθώς με ενημερώσατε ότι θα χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης (από μια υπηρεσία που ΔΕΝ δουλεύει)
    Δεν έχω καμία διάθεση να αλλάξω εταιρεία, και να πληρώνω τέλη σύνδεσης κλπ, όμως η ποιότητα της υπηρεσίας είναι πια τραγική, και τελείωσε η υπομονή μου.
    Στέλνω στοιχεία με πμ
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα antreas9,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως έχουμε λάβει το προσωπικό σου μήνυμα και έχουμε απαντήσει σχετικά.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας