Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Γεια σας παιδιά.
    Έχω speedbooster και έχω κάποιες απορίες.

    1) το upload αν πιάσω καλύτερο σήμερα μπορεί να πάει πάνω από 5mb? πχ στην wind σε αντίστοιχο πρόγραμμα κλείδωνε όσο έπιανες.
    2) κεραία τελικά μπορεί να μπει για ενίσχυση? Μιλάω για την περίπτωση που μπορώ να πιάνω πάνω από 5mb . Γιατί αν υπάρχει όριο στα 5 δεν έχει νόημα η κεραία.

    Κυνηγάω καλύτερο upload και όχι download.
    Επίσης αν δεν το ξέρετε σας λέω ότι ακόμα και αν τελειώσουν τα mb μπορείς κανονικά να χρησιμποιοείς το upload.
    Το χρησιμοποιώ κανονικά για livestreaming.
    Μου το είπε κάποιος γνωστός που το είχε δει εδώ στο forum. Οπότε απλά το επιβεβαίωνω και εγώ.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Αδερφέ με συγχωρείς για το offtopic αλλά σήμερα με πήραν για προσφορά για το speedbooster.

    Πως πάει γενικά ? Αξίζει ?
    Μου είπαν ότι έχει όριο μέχρι τα 100Gb / μήνα και μετά σου βάζουν κόφτη μέχρι τα 16 mpbs.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

    Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
    πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
    Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
    Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

    Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
    ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mihalis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

    Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
    πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
    Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
    Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

    Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
    ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.
    Σε ευχαριστω πολύ Μιχάλη!

  5. #5
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Να σαι καλα!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.933
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mihalis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

    Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
    πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
    Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
    Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

    Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
    ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.
    Μπορεις να μας αναφερεις τοτε για πιο λόγο εβαλες boosting αφου βγάζεις εκτος το σερφαρισμα το κατεβασμα το streaming;

  7. #7
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Γεια streaming Κάτω από συγκεκριμένες προυποθέσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο το upload.

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.907
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Πολλές από τις απορίες που υπάρχουν έχουν συζητηθεί εδώ... Το upload πάνω από 5 δε νομίζω να πηγαίνει..έχουν παρατηρηθεί σπάνια μερικά spikes προς τα πάνω..αλλά είναι προσωρινά...και γενικώς καμιά φορά τα apps λένε ότι θέλουν.. Όσο για τις κεραίες είχα βάλει και δεν παίζουν..είναι κλειδωμένες στο firmware και δεν υπάρχει το μενού για τις κεραίες που υπάρχει σε άλλα huawei άμα ψάξετε στο youtube..
    Ίσως θα πρέπει να συνεχίσει εδώ η κουβέντα...καθώς δεν συζητείται κάτι διαφορετικό...
    Μήπως?
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας