Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Φτιάχνω αυτό το post για να σας ενημερώσω για κάτι που μπορεί να μην έχετε καταλάβει. Ξέρω ότι υπάρχουν πολλά topics αλλά αν το γράψω σαν απάντηση σε topic λιγοι θα το δουν.
    Το speedbooster το χρησιμοποιώ για streaming.
    Ξεκίνησα λοιπόν μέσω obs να κάνω το streaming. (χρησιμοποιώ το upload της σύνδεσης μου)

    Μόλις πάταγα start stream δεν μου έδινε ταχύτητα. Με άφηνε στο upload της adsl.
    Αμέσως πήγαινα έκανα speedtest Και έβλεπα ότι η σύνδεση μου είχε ταχύτητα 1-3 mbs down Και πολύ λίγο upload.
    Για αρκετή ώρα ή ώρες ή μέρες με αφηνε με το τραγικο down και up. (έχω δει σε posts να αναφέρετε πολλοί τέτοια νούμερα)
    Ο τρόπος να επανέλθει ήταν να το βγάλω από το ρεύμα ή να κάνω restart και πάλι αργούσε πολύ. Ακόμα και όταν έβλεπα
    dsl up
    bonding up
    Και άλλο ένα που έχει, στο up

    Την επόμενη φορά ήμουν πιο υποψιασμένος. Πήγαινα και έκανα speedtest πρώτα για να δω ότι έχει.
    Τελειωνε το speedtest
    Άνοιγα stream και είχα πάλι τραγικό upload και download.

    Γενικά είχα δηλώσει 100 βλάβες. Κανένας δεν μπορούσε να βρει τι γίνεται. Είτε είχα αναφέρει πως το χρησιμοποιώ είτε όχι.
    Μετά από πάρα πολλές ώρες ψαξίματος και νεύρων γιατί ουσιαστικά μια δούλευε μια όχι
    Είχαν έρθει 100 τεχνικοί.

    Με τα πολλά να σας πω ότι ανακάλυψα τον σωστό τρόπο να το κάνω να δουλέψει.

    Είμαι έτοιμος να ξεκινήσω stream.
    Κάνω ένα speedtest και πιάνω κανονικά 40mbps άρα δουλευει.

    Όσο τρέχει το speedtest είναι η μόνη σωστή στιγμή να ανοίξεις το stream
    Αν δεν το ανοίξεις όσο κάνει stream τότε την πάτησες. Μόλις δείτε δηλαδή να πιάνει 20, 30 40 όσο πιάνει τότε μπορείς να ανοίξεις.
    Επίσης αν κάνεις stream και το κλήσεις και πάς να ανοίξεις πάλι το σίγουρο είναι ότι πάλι δεν θα δουλέψει.

    Προφανώς είναι κάποιο bug.

    Έτσι λοιπόν είμαι πολύ σίγουρος ότι πολλοί την έχετε πατήσει και από τα πολλά speedtests Κάποια στιγμή κολλάει και δεν ξαναανοίγει.
    Ακόμα και μετά από 1 μέρα μπορεί να μην έχει ανοίξει. ή να τα βλέπετε όλα στο up και να μην έχετε ταχύτητες.

    Η μόνη λύση για αυτό είναι να το βγάλετε από το ρεύμα. Και να έχετε λίγη υπομονή να ανοίξει μετά από κάποια λεπτά.
    Μπορεί να κάνει και 30 λεπτά.
    Επίσης το αναφέρω και εδώ για όσους χρησιμοποιούν το upload ότι ακόμα και αν τελειώσουν τα GB το uplaod το χρησιμοποιείς χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Δεν στο περιορίζουν.

    Αυτά ελπίζω να βοήθησα κάποιους.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-09-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Δεν μπορούσα να κάνω edit. Να διορθώσω κάτι που είδα.
    Εκεί που λέει αυτό έκανα λάθος.

    Όσο τρέχει το speedtest είναι η μόνη σωστή στιγμή να ανοίξεις το stream
    Αν δεν το ανοίξεις όσο κάνει stream τότε την πάτησες.
    Αν δεν το ανοίξεις όσο κάνει speedtest ήθελα να πω...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας