Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Καλημέρα σας και καλή χρονιά!

    Καθώς πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου μου με την Nova σκεφτόμουν την πιθανή μετάβαση σε άλλο πάροχο, και συγκεκριμένα (πιθανότατα) στον ΟΤΕ για να αναβαθμίσω την ποιότητα της υπηρεσίας μου. Δεν έχω παράπονο, γνωρίζω την κατάσταση στην Ελλάδα, και τις πρακτικές που ακολουθούνται από όλες τις εταιρίες αλλά αυτό που με ωθεί περισσότερο στο να φύγω από την Νόβα είναι τα σενάρια εξαγοράς της από vodafone-wind.
    Τόσο καιρό, βλέπουμε την αδράνεια στην ανάπτυξη των δικτύων λόγω μη ανταγωνισμού και πλέον στο παιχνίδι από 5 μεγάλους παίκτες θα μείνουν 2.
    Αυτή η τάση, δεν θορυβεί κανένα; Λόγω πολιτικών της Vodafone-wind προσωπικά έφυγα και από τις 2 εταιρείες στα περασμένα χρόνια και τώρα έχω ξεμείνει από επιλογές.

    Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα; Τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα για πόλεις της επαρχίας. Δεν ξέρω τι να κάνω, πραγματικά.


    ΥΓ. Αν αυτό το βιοματικό post δεν ανήκει εδώ, συγχωρέστε με.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erotser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας και καλή χρονιά!

    Καθώς πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου μου με την Nova σκεφτόμουν την πιθανή μετάβαση σε άλλο πάροχο, και συγκεκριμένα (πιθανότατα) στον ΟΤΕ για να αναβαθμίσω την ποιότητα της υπηρεσίας μου. Δεν έχω παράπονο, γνωρίζω την κατάσταση στην Ελλάδα, και τις πρακτικές που ακολουθούνται από όλες τις εταιρίες αλλά αυτό που με ωθεί περισσότερο στο να φύγω από την Νόβα είναι τα σενάρια εξαγοράς της από vodafone-wind.
    Τόσο καιρό, βλέπουμε την αδράνεια στην ανάπτυξη των δικτύων λόγω μη ανταγωνισμού και πλέον στο παιχνίδι από 5 μεγάλους παίκτες θα μείνουν 2.
    Αυτή η τάση, δεν θορυβεί κανένα; Λόγω πολιτικών της Vodafone-wind προσωπικά έφυγα και από τις 2 εταιρείες στα περασμένα χρόνια και τώρα έχω ξεμείνει από επιλογές.

    Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα; Τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα για πόλεις της επαρχίας. Δεν ξέρω τι να κάνω, πραγματικά.


    ΥΓ. Αν αυτό το βιοματικό post δεν ανήκει εδώ, συγχωρέστε με.
    Καλησπερα... Η δικη μας Ελληνικη αγορα δεν σηκωνει παραπανω απο 3-4 εταιρειες...Δυστυχως ειμαστε μικρη αγορα... Θα δεις σε λιγο καιρο μην δεν υπαρχει και nova...Γιατι κατι τετοιο ακουγεται..

  3. #3
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.860
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δίκιο έχεις, αλλά παντού ολιγοπώλεια είναι, ίδιον του οικονομικού συστήματος.
    Εναλλακτικά τι, παίρνουμε το ξινιάρι μας και μια καλούμπα καλώδιο και ξεκινάμε την άσκηση?
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erotser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας και καλή χρονιά!

    Καθώς πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου μου με την Nova σκεφτόμουν την πιθανή μετάβαση σε άλλο πάροχο, και συγκεκριμένα (πιθανότατα) στον ΟΤΕ για να αναβαθμίσω την ποιότητα της υπηρεσίας μου. Δεν έχω παράπονο, γνωρίζω την κατάσταση στην Ελλάδα, και τις πρακτικές που ακολουθούνται από όλες τις εταιρίες αλλά αυτό που με ωθεί περισσότερο στο να φύγω από την Νόβα είναι τα σενάρια εξαγοράς της από vodafone-wind.
    Τόσο καιρό, βλέπουμε την αδράνεια στην ανάπτυξη των δικτύων λόγω μη ανταγωνισμού και πλέον στο παιχνίδι από 5 μεγάλους παίκτες θα μείνουν 2.
    Αυτή η τάση, δεν θορυβεί κανένα; Λόγω πολιτικών της Vodafone-wind προσωπικά έφυγα και από τις 2 εταιρείες στα περασμένα χρόνια και τώρα έχω ξεμείνει από επιλογές.

    Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα; Τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα για πόλεις της επαρχίας. Δεν ξέρω τι να κάνω, πραγματικά.


    ΥΓ. Αν αυτό το βιοματικό post δεν ανήκει εδώ, συγχωρέστε με.
    Αν η σύδεσή σου δεν κάνει νερά, αν δεν έχεις παράπονα από εξυπηρέτηση η γνώμη μου είναι να μείνεις εκεί που είσαι. Γιατί να δώσεις ένα σεβαστό ποσό + από την στιγμή που όλα πάνε καλά?

    Όταν έρθει η ώρα κάποιας εξαγοράς βλέπεις και κάνεις. Αλλά και πάλι δεν βρίσκω ιδιαίτερο νόημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Η δικη μας Ελληνικη αγορα δεν σηκωνει παραπανω απο 3-4 εταιρειες...Δυστυχως ειμαστε μικρη αγορα... Θα δεις σε λιγο καιρο μην δεν υπαρχει και nova...Γιατι κατι τετοιο ακουγεται..
    Πάντως αυτό με την Nova ακούγεται πολύ καιρό και όλο λένε ότι θα κλείσει, αλλά προς το παρόν δεν φαίνεται να γίνεται κάτι άμεσα.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως αυτό με την Nova ακούγεται πολύ καιρό και όλο λένε ότι θα κλείσει, αλλά προς το παρόν δεν φαίνεται να γίνεται κάτι άμεσα.
    Όπως έγραψα και εδώ, η αίσθησή μου είναι ότι θα αυξηθούν οι κινητοί αλλά και οι σταθεροί.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-Link W9980
    Με ολες τις εταιριες (Vivodi, Vodafone, HOL) ειχα παντα ενα 10-11Mbps στη ADSL μου.
    Οταν εβαλα Forthnet επιασε 14Mbps.
    Απο τοτε, ουτε αποσυνδεσεις, ουτε περιεργα κολληματα τη νυχτα στην ταχυτητα. Απλα δουλευει.

    Στο σπιτι που ειμαι τωρα, κλειδωνω στα 22Mb στην 25αρα.
    Μακαρι να κρατησει για πολυ ακομα. Διαβασα οτι πηρε αδεια για κινητη (εικονικη)

  8. #8
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έγραψα και εδώ, η αίσθησή μου είναι ότι θα αυξηθούν οι κινητοί αλλά και οι σταθεροί.
    Ενδιαφέρον.
    Για να δούμε.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας