Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Cyta Hellas
    H CYTA EΛΛAΣ ENHMEPΩNEI OTI 28/2/19 ΘA ΔIAKOΠEI OPIΣTIKA H YΠHPEΣIA KAPTOKINHTHΣ CYTA.

    TYXON YΠOΛOIΠO ΘA ΠPEΠEI NA KATANAΛΩΘEI.

    ΓIA NA MH XAΣETE TON APIΘMO ΣAΣ, ΠAPAKAΛOYME EΠIΣKEΦΘEITE ENA KATAΣTHMA VODAFONE ΓIA NA METAΦEPETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ.

    AN ΔEN ΘEΛETE NA ΛAMBANETE SMS ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ EΠIΣKEΦΘEITE ENA KATAΣTHMA
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20190117-134912.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  127,5 KB 
ID: 200581

    Αυτό το SMS απέστειλε η CYTA στους συνδρομητές καρτοκινητής, σηματοδοτώντας το οριστικό κλείσιμο της σχετικής υπηρεσίας αφού περνάει και αυτή στη δομή Vodafone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Atheros : 17-01-19 στις 21:19.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλαβα προ ολίγου αυτό το μήνυμα.
    Ένα κατάστημα Vodafone λέει... Το να πας σε άλλη εταιρεία (πριν την κατάργηση), δεν παίζει δηλαδή...

  3. #3
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Καλά όπου θες πας για μεταφορά αριθμού, βεβαια που να πας στο καρτέλ όπως κάνανε την καρτοκινητή ... απλά όπως τουλάχιστον σωστά γραφουν πρέπει να μηδένισις το υπόλοιπο γιατί θα χαθεί.

  4. #4
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    TYXON YΠOΛOIΠO ΘA ΠPEΠEI NA KATANAΛΩΘEI.
    ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ!!

  5. #5
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι απαράδεκτοι:
    1) για το ελάχιστο χρονικό περιθώριο που δίνουν
    2) γιατί δεν ενημερώνουν σωστά ότι έχουν οι συνδρομητές δικαίωμα να πάνε όπου θέλουν κι όχι εκβιαστικά στη vodafone
    3) γιατί η cyta είχε τα πακετάκια με τα οποία μπορούσες να έχεις με 5 ευρώ το μήνα και ομιλία και internet. Λίγα βέβαια λεπτά και ακόμα λιγότερα megabyte, αλλά κάποιοι την έβγαζαν έτσι οικονομικά
    4) γιατί έδιναν τα πακέτα internet σε σημαντικά χαμηλότερες τιμές για όσους έκαναν και συμβόλαια κινητής, τώρα όλοι αυτοί θα βρεθούν δεσμευμένοι με συμβόλαια για το κομμάτι της σταθερής και να πληρώνουν σημαντικά μεγαλύτερα ποσά

    Αλλά έτσι είναι, σε ένα κράτος που οι ανεξάρτητες αρχές είναι διακοσμητικές η κάθε εταιρεία κάνει ό,τι θέλει. Μόνο μαζικές καταγγελίες σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ για τα αυξημένα ποσά ίσως βοηθήσουν να μην κάνει τα ίδια ο επόμενος.
    hnesne

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά έτσι είναι, σε ένα κράτος που οι ανεξάρτητες αρχές είναι διακοσμητικές η κάθε εταιρεία κάνει ό,τι θέλει. Μόνο μαζικές καταγγελίες σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ για τα αυξημένα ποσά ίσως βοηθήσουν να μην κάνει τα ίδια ο επόμενος.
    Δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα...και αυτό γιατί σαν καταναλωτικός λαός 'καλά κοιμόμαστε'...

  7. #7
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εδώ αυτούσιο το μήνυμα όπως ήρθε!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190117-134912.png  


  8. #8
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Αυτό που πειράζει πολύ είναι η αλλαγή συμπεριφοράς της εταιρείας προς τους πελάτες της. Το ύφος και η ειρωνεία της Vodafone περάστηκε εν μια νυκτί στην Cyta. Βαδίζει πάνω σε νομικιστικους όρους στα συμβόλαια σταθερής που σε κάνουν να σιχαίνεσαι την εταιρεία. Γλίτωσαν την διακοπή συμβολαίου την πρώτη φορά. Ελπίζω να δώσουν κ δεύτερη ευκαιρία.

  9. #9
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    κρίμα για την CYTA δεν έπρεπε να πράξει έτσι απέναντι στους πελάτες της που την εμπιστεύτηκαν...

    λυπάμαι αλλά καλά κάνει το "καρτέλ" αφού οι καταναλωτές είμαστε κορόιδα ή ζωντόβολα αντί να τους αρχίσουμε στις καταγγελίες σε ΕΕΤΤ - ΑΠΠΔΧ - ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ - ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

    βρίσκουν και τα κάνουν

    μια οι αυξήσεις τιμών

    μια οι μειώσεις/αλλαγές στις υπηρεσίες

    μια τα διαφημιστικά ή γραπτά μηνύματα/απάτες από εταιρείες που εντελώς τυχαία έχουν έδρα την γειτονική μας "κύπρο" και τις γνωρίζουν πολύ καλά αλλά αν διαμαρτυρηθείς για τα χρήματα που σου πήραν απλά σου απαντάνε με ένα "ειρωνικό ύφος" αφού χρεωθήκατε το εισερχόμενο γραπτό μήνυμα και αποστείλατε γραπτό μήνυμα με την φράση STOP στον αριθμό το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σας βάλουμε φραγή στα εισερχόμενα (με χρέωση) γραπτά μηνύματα δεν μπορούμε να σας επιστρέψουμε τα δικά σας χρήματα...

    τα συμπεράσματα δικά σας και τα σχόλια επίσης

  10. #10
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Κυπριακή εταιρεία ίσον κυπριακή συμπεριφορά ίσον απαράδεκτη...

  11. #11
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Στο κομμάτι όσων έχουν συμβόλαια κινητής έχουμε καμία πληροφόρηση;
    Θα τιμήσουν τα συμβόλαια που έχουν υπογραφεί ή θα αρχίσουν να πέφτουν οι καταγγελίες;

    Πάντως είναι αστείο να γινεται μια εξαγορά και να έρχεται η εταιρία που υποτίθεται ότι αναλαμβάνει διοίκηση και να επιβάλλει να κρατήσει ΜΟΝΟ ότι γουστάρει και ότι θεωρεί συμφέρον.

    Όταν πχ έκλεισαν αρκετές τράπεζες δε χάθηκαν τα δάνεια τους. Οι άνθρωποι πχ που είχαν δάνειο στο ΤΤ συνέχιζαν να τα χρωστάνε στην τράπεζα που έκανε την εξαγορά. Αν είχες όμως και μετοχές της ίδιας τράπεζας που είχες το δάνειο δε σου αφαιρούσαν το ποσό που έχανες από τις μετοχές... Μονά-ζυγά δικά τους αν δεν κινηθείς δικαστικά..
    Are you with Us?

  12. #12
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Περιοχή
    Στρόβολος - Κυπρος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    307200/51200
    ISP
    Cablenet
    Router
    Cisco EPC3928S
    SNR / Attn
    44(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυπριακή εταιρεία ίσον κυπριακή συμπεριφορά ίσον απαράδεκτη...
    Κι εγώ την ίδια άποψη είχα όταν ήμουν στην Ελλάδα και δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που συμβαίνει στην Κύπρο τουλαχιστον με την Cyta και την Cablenet που είναι οι 2 μεγάλοι πάροχοι. Όμως επειδή μου έτυχε στην Κύπρο να κλείσει ο MVNO που είχα καρτοκινητό πριν 1.5 χρόνο, μου πρότειναν να πάω στον πάροχο που τους απορρόφησε αλλά το υπόλοιπο από τα δυο καρτοκινητά μου το καταθέσαν σε λογαριασμό που τους έστειλα.
    Από την άλλη, πριν κάποια χρόνια που είχα εταιρική καρτοσύνδεση στην Cosmote και λόγω προβλημάτων στην περιαγωγή (το γνωστό ανέκδοτο με την αναγνώριση..) όταν έγινε αλλαγή σε πρόγραμμα συμβολαίου το υπόλοιπο 30-40€ εξαφανίστηκε από το σύστημα και απ'οτι μου είπαν έπρεπε να τους ζητήσω να το μεταφέρουν σε άλλο καρτοκινητό πριν γινει η αλλαγή και μονο! Και πάλι στην Κύπρο.. όταν έκανα την ίδια αλλαγή με Primetel, τα 1-2€ υπόλοιπο που είχε το καρτοκινητό πέρασαν σαν πιστωτικό υπόλοιπο στο συμβόλαιο. Φυσικά τους είχα ρωτήσει πριν την αλλαγή και μου είπαν με μια φυσικότητα ότι δεν θα χαθούν αλλά δεν τους πολυπιστεψα, υπολογίζοντας με δεδομένα Ελλάδας

    Πάντως δεν είναι καλό που φεύγει η καρτοκινητή. Πράγματι τα πακέτα με τα 5€ ήταν πολύ βολικά ενώ σου έδινε και λεπτά ομιλίας προς Cyta με κάθε ανανέωση που βόλευαν πολύ αν είχες μόνο Cyta για την οικογένεια.

  13. #13
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Λίγο off-topic αλλά αστείο.
    Έχω vodafone καρτοκινητή εδώ και 2 χρόνια (από συμβόλαιο red έφυγα) και με 10 € το μήνα μου φτάνουν και περισσεύουν. Κάθε μήνα με παίρνει η Vodafone με "φανταστικές" προσφορές για να το μετατρέψω σε καρτοσυμβόλαιο με 16 €. Πάντα αρνούμαι. Την τελευταία φορά ο πωλητής ήταν ο απόλυτος σπασα.....δας αλλά ήθελα να δω που θα το φτάσει. Κάποια στιγμή λοιπόν που του είπα για 20η φορά ότι δεν το θέλω και το κλείνω και αν το θέλουν πολύ να μου το δώσουν με 10 € , μου λέει "Μα γιατί φέρεστε έτσι στην εταιρεία με την οποία συνεργάζεστε τόσα χρόνια !!!!!" Απίστευτος ο μάγκας, απίστευτη η τεχνική πώλησης !!!!!

  14. #14
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Περιμένω να δω τι τελεσίγραφο θα σκαρφιστούν για το σταθερό cyta... εκεί θα ρίξω τη διακοπή στο τραπέζι, άν δεν επανέλθουν με προσφορά της προκοπής...

  15. #15
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα κατάστημα Vodafone λέει... Το να πας σε άλλη εταιρεία (πριν την κατάργηση), δεν παίζει δηλαδή...
    Προφανώς παίζει και αυτό θα πρέπει να κάνεις ενημερώνοντας την vodafone ότι η cyta σου τρώει το υπόλοιπο σου. Δεδομένου ότι η cyta ανήκει στην vodafone, το δέχεται και η vodafone και πλέων δεν θέλεις να συνεργάζεσαι μαζί τους. btw εγώ έχω vodafone τηλέφωνο και είμαι ευχαριστημένος, αλλά εδώ πρόκειται περί κακών πρακτικών.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας