Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,
    έχω ενα media player- android tv box σαν αυτο
    https://www.e-shop.gr/savio-tvbox-01...0-p-PER.771137

    ποιο app player θα μου προτεινατε να κατεβασω για να παίζει ταινιες απο Usb stick?

    αυτα που ειχε προεγκατεστημενα ακομα και το kodi δε μου αρεσουν σαν περιβαλλον,
    εβαλα το vlc player αλλα δε παιζει ομαλα τις ταινιες -τρωει λιγα κολληματα.

    ποιο app μου προτεινετε? θα ηθελα να εμφανιζει τις ταινιες-αρχεια σε λιστα αλλα οταν τις επιλεγω να μου εμφανιζει σε ενα μικρο παραθυρο ενα preview της ταινιας. Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κανενα τετοιο..

    ευχαριστω

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αυτά συνήθως έχουν κάποια πειραγμένη έκδοση του mx player μέσα ώστε να παίζουν με Hardware acceleration, χωρίς αυτό θα σου κάνει κολλήματα

  3. #3
    Εγγραφή
    31-08-2005
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αν το πρόβλημά σου είναι μόνο στο περιβάλλον και όχι στην αναπαραγωγή, παίξε με το kodi, είναι πολύ παραμετροποιήσιμο..
    Υπάρχουν τόσα διαφορετικά σκινς να δοκιμάσεις και να εμφανίσεις τις λίστες σου όπως θέλεις, εγώ επιμένω τόσα χρόνια στο confluence...

  4. #4
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το kodi - οσο απιστευτο κι αν φαινεται - δε μου βγαζει ελληνικους υποτιτλους -τα εμφανιζει κινεζικα..
    πηγα στα options του kodi, τιποτα
    πηγα στα options του tvbox , τιποτα...

    εγκατεστησα το mx player και αυτο βγαζει ελληνικους υποτιτλους.

    εχετε να προτεινετε καποιο αλλο app?θα ηθελα να εμφανιζει τις ταινιες-αρχεια σε λιστα αλλα οταν τις επιλεγω να μου εμφανιζει σε ενα μικρο παραθυρο ενα preview της ταινιας. Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κανενα τετοιο..

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmk5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το kodi - οσο απιστευτο κι αν φαινεται - δε μου βγαζει ελληνικους υποτιτλους -τα εμφανιζει κινεζικα..
    πηγα στα options του kodi, τιποτα
    πηγα στα options του tvbox , τιποτα...

    εγκατεστησα το mx player και αυτο βγαζει ελληνικους υποτιτλους.

    εχετε να προτεινετε καποιο αλλο app?θα ηθελα να εμφανιζει τις ταινιες-αρχεια σε λιστα αλλα οταν τις επιλεγω να μου εμφανιζει σε ενα μικρο παραθυρο ενα preview της ταινιας. Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κανενα τετοιο..
    Θα πρέπει στο να επιλέξεις το Greek (iso) ή Greek (windows) για το codepage στις ρυθμίσεις του Kodi σε δυο σημεία, regional και subtitles copepage λίγο πιο κάτω απο εκεί που λέει language to download subtitles

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας