Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην δουλειά χρησιμοποιούμε τον Chrome και ψάχνω πως θα μπορούσα να γυρίσω σε Firefox. Με ενδιαφέρει να είναι τα πάντα (ιστορικό, bookmarks, κωδικοί) πλήρως συγχρονισμένα με το εταιρικό Google Account (κάποιες φορές δεν μπαίνω μόνο από τον υπολογιστή της δουλειάς) , αλλιώς ήδη θα είχε πάρει πόδι ο Chrome.

    Γνωρίζω ότι υπάρχει το Firefox Sync, αλλά δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτό, αφού τα δεδομένα είναι ήδη στην Google προτιμώ να μείνουν εκεί.

    Έχω ψάξει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίζονται τα δεδομένα που θέλω (ιστορικό, bookmarks, κωδικοί) με το Google Account αλλά δεν έχω βρει κάτι. Παλιότερα βλέπω ότι υπήρχε το Google Browser Sync ( https://www.google.com/tools/firefox...rsync/faq.html ) και το Google Toolbar for Firefox ( https://www.google.com/intl/en/toolbar/ff/index.html ) , αλλά πλέον έχουν σταματήσει.

    Σκεφτόμουν μήπως έκανα import τα δεδομένα από τον Chrome στον Firefox, Sync στο Google Drive τον κατάλογο του Firefox και σε όσους υπολογιστές μπορεί να χρειαστεί να ανοίξω τον browser της δουλειάς, να έχω το Google Drive και στον εκεί Firefox να επιλέξω σαν φάκελο για το προφίλ, αυτόν που συγχρονίζονται τα δεδομένα του Google Drive. Σε περίπτωση που χρειαστεί να ανοίξω Chrome, τα δεδομένα μεταξύ των 2 browser δεν θα είναι συγχρονισμένα.

    Γνωρίζει κάποιος καμιά λύση;

    Θα προτιμούσα τον Firefox ως την έκδοση 56 για να παίζουν και όλα τα παλαιότερα plugins.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Δεν γινονται αυτα που λες φιλε, ο firefox εχει το δικο του sync και ο chrome εχει το google account, χρονια τωρα,
    δεν υπαρχει κατι αλλο, μην το ψαχνεις

  3. #3
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινονται αυτα που λες φιλε, ο firefox εχει το δικο του sync και ο chrome εχει το google account, χρονια τωρα,
    δεν υπαρχει κατι αλλο, μην το ψαχνεις
    Τα γνώριζα αυτά και τα διαπίστωσα και ψάχνοντας. Είπα μήπως ήξερε κάποιος κάτι που μου ξεφεύγει :/

    Ευχαριστώ όπως και να έχει!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας