Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεία σας!! Όπως δηλώνει και ο τίτλος έχω εδώ και 5 μέρες πρόβλημα με το internet σε vdsl vodafone 100αρι. Η περιοχή είναι νέος κόσμος και είμαι σε καμπίνα της vodafone. Αυτές τις μέρες έχω συγχρονισμό στα 82-87mbps και download speed στα 0.6mbps μέχρι και 2+ mbps στα καλύτερα τους. Να πω οτι υπάρχουν 2 Η/Υ στο χώρο και οι 2 με ethernet. Να πω οτι συγχρόνιζα στα 102mbps με attainable rate 140+mbps. Η πλάκα είναι οτι το upload είναι καλό λες και δεν έχει πάθει τπτ. Υπάρχει κάποιος τεχνικός που μπορεί να ξέρει για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό? Στη vodafone οι τεχνικοι στο τηλέφωνο δεν έχουν ιδέα. Αυριο θα έρθουν για δεύτερη φόρα σπίτι μου να δουν τι φταίει ελπίζω αυτή τη φορά να γίνει κάτι. Την πρώτη ή δεν είχε ιδέα το παλικάρι ή είχε αλλα δεν ήθελε να πει.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails provlima.jpg  

    info.jpg  


  2. #2
    Εγγραφή
    04-09-2017
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Επισης ανεβάζει CRC ERRORS σαν τρελό.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    όταν λες ανεβάζει σαν τρελό τα errors για τι νούμερα μιλάμε; πχ πόσο errors μέσα σε μία ώρα;

  4. #4
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Είχα και εγω παρόμοια θέματα με CRC, FEC και χαμηλές ταχύτητες με το που εβαλα 100αρα αλλα σε καμπίνα ΟΤΕ. Σε κάποιες στιγμές το ιντερνετ έκανε και timeout χωρις να αποσυγχρονίζει.

    Υστερα απο μεγάλη ταλαιπωρία τελικα μου άλλαξαν πόρτα στο DSLAM και λυθηκε οριστικά το θέμα.

    Αμα σου πουν τα γνωστά περί εσωτερικής καλωδίωσης, πρόβλημα στη κάθετη κτλ επεμενε, να του λες ότι δούλευε κανονικά. Μη σου κλείσουν τη βλαβη.

    Εμένα μου πήρε κόντα στους 2.5 μήνες. Ελπίζω μιας και ειναι καμπίνα vodafone να έχουν πιο άμμεση εξυπηρετηση.

    Επίσης αποτι βλέπω είσαι σε interleaved/interleaved που σημαίνει ότι ειναι σε troubleshoot profile, θα επρεπε τo upload να ειναι fast.

    Καλή υπομονή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SpiritCrusher : 29-01-19 στις 17:50.
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  5. #5
    Εγγραφή
    06-08-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με νοβα δεν το βρίσκουν ακόμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας