Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    03-12-2007
    Περιοχή
    Thundera
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rc31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως παθών σε νιώθω.

    Συμβουλή για το μέλλον.

    Ακολουθείς την λογική backup 3-2-1

    Κάθε συμαντικο αρχείο θα το έχεις σε 3 αντίγραφα.
    1 στον δίσκο σου
    1 σε συσκευή backup
    1 στο Cloud

    Υπάρχουν πολλές και οικονομικές λύσεις cloud backup.

    Εμένα αυτό με έσωσε.
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις συμβουλές, να είσαι καλά!!! Και εσύ κωδικοποίηση αρχείων "άρπαξες";
    CASE: Corsair Carbide Spec-03 LED | PSU: Seasonic Prime Ultra 650 Gold | CPU: i7-4790K | COOLER: CorsairHydro Series H60 | MB: Asus Maximus VII Ranger | RAM: 32GB DDR3 2400Mhz [F3-2400C11Q-32GXM] | GPU: ASUS GTX 1070 Dual 8GB DDR5 256Bit | SSD: Samsung 860 EVO 1TB

  2. #17
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου εξαιρετικά τυχερό...πάρε καν'α λαχείο!
    https://labs.bitdefender.com/2019/02...available-now/

  3. #18
    Εγγραφή
    03-12-2007
    Περιοχή
    Thundera
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου εξαιρετικά τυχερό...πάρε καν'α λαχείο!
    https://labs.bitdefender.com/2019/02...available-now/
    Δούλεψε!!!
    Επανέφερα τα πάντα!!! :::
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που με θυμήθηκες!!!
    Να είσαι καλά!!!
    CASE: Corsair Carbide Spec-03 LED | PSU: Seasonic Prime Ultra 650 Gold | CPU: i7-4790K | COOLER: CorsairHydro Series H60 | MB: Asus Maximus VII Ranger | RAM: 32GB DDR3 2400Mhz [F3-2400C11Q-32GXM] | GPU: ASUS GTX 1070 Dual 8GB DDR5 256Bit | SSD: Samsung 860 EVO 1TB

  4. #19
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #20
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DNA180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δούλεψε!!!
    Επανέφερα τα πάντα!!! :::
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που με θυμήθηκες!!!
    Να είσαι καλά!!!
    Παρακαλώ,δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο.
    Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεσαι το πόσο τυχερός είσαι,που ξαναπήρες τα αρχεία σου τόσο γρήγορα.Ένα χρονικό διάστημα ενός ή δύο ετών,είναι απολύτως φυσιολογικό όταν μιλάμε για decryption.
    Ελπίζω να έμαθες το μάθημα...αν όχι,μην ανησυχείς!Το Grandcab 5.2 ήδη κυκλοφορεί!

  6. #21
    Εγγραφή
    03-12-2007
    Περιοχή
    Thundera
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ,δεν έκανα και τίποτα σπουδαίο.
    Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες και με ενημέρωσες άμεσα!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεσαι το πόσο τυχερός είσαι,που ξαναπήρες τα αρχεία σου τόσο γρήγορα.Ένα χρονικό διάστημα ενός ή δύο ετών,είναι απολύτως φυσιολογικό όταν μιλάμε για decryption.
    Το αντιλαμβάνομαι!!! Όλο αυτό το καιρό διάβασα σχεδόν τα πάντα περί ransomware κτλ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να έμαθες το μάθημα...αν όχι,μην ανησυχείς!Το Grandcab 5.2 ήδη κυκλοφορεί!
    Μια χαρά το έμαθα το μάθημα μην ανησυχείς... Πλέον είμαι εξοπλισμένος και προστατευμένος απ' όλες τις μπάντες!!!
    CASE: Corsair Carbide Spec-03 LED | PSU: Seasonic Prime Ultra 650 Gold | CPU: i7-4790K | COOLER: CorsairHydro Series H60 | MB: Asus Maximus VII Ranger | RAM: 32GB DDR3 2400Mhz [F3-2400C11Q-32GXM] | GPU: ASUS GTX 1070 Dual 8GB DDR5 256Bit | SSD: Samsung 860 EVO 1TB

  7. #22
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE

  8. #23
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Εδω και 3-4 μερες ζω εναν εφιαλτη....
    ''Μπηκαν'' στα αρχεια μου, στα εμαιλ μου, στις πιστωτικες καρτες μου και τα, ξεσκισαν ολα...ολα τα αρχεια μου ειναι προσβασιμα μεν αλλα εγινε υποκλοπη χρηματικων ποσων με αγορες μεσω καρτων...

    Στον εναν απο τους 3 σκληρους δισκους μου, αυτον που χρησιμοποιω ως mail, βρηκα αυτο το ιδιο ακριβως txt file

    Λετε με αυτο εδω: https://www.nomoreransom.org/en/decr...4andV5versions να κανω τπτ;

  9. #24
    Εγγραφή
    03-12-2007
    Περιοχή
    Thundera
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LIONOR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 3-4 μερες ζω εναν εφιαλτη....
    ''Μπηκαν'' στα αρχεια μου, στα εμαιλ μου, στις πιστωτικες καρτες μου και τα, ξεσκισαν ολα...ολα τα αρχεια μου ειναι προσβασιμα μεν αλλα εγινε υποκλοπη χρηματικων ποσων με αγορες μεσω καρτων...

    Στον εναν απο τους 3 σκληρους δισκους μου, αυτον που χρησιμοποιω ως mail, βρηκα αυτο το ιδιο ακριβως txt file

    Λετε με αυτο εδω: https://www.nomoreransom.org/en/decr...4andV5versions να κανω τπτ;
    Για την υποκλοπή χρηματικών ποσών θα πρέπει σίγουρα να απευθυνθείς στην αστυνομία και στις τράπεζες στις οποίες έχεις τις κάρτες προκειμένου να γίνει ακύρωση των καρτών και να τους ενημερώσεις για τις αγορές τις οποίες δεν έχεις κάνει εσύ, μήπως μπορεί να γίνει κάτι. Όσο για τα αρχεία που αναφέρεις, αν στο txt αρχείο που έχεις βρει αναφέρει ότι έχεις τον Gandcrab V5.1, απλά τρέχεις το tool της Bitdefender που έβαλε και ο φίλος παραπάνω, αυτό εδώ, το τρέχεις ως admin, επιλέγεις τα Scan entire system και Backup files, πατάς το κουμπί Start tool και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία!!! Εμένα μου τα διόρθωσε ΟΛΑ τα αρχεία!!!
    CASE: Corsair Carbide Spec-03 LED | PSU: Seasonic Prime Ultra 650 Gold | CPU: i7-4790K | COOLER: CorsairHydro Series H60 | MB: Asus Maximus VII Ranger | RAM: 32GB DDR3 2400Mhz [F3-2400C11Q-32GXM] | GPU: ASUS GTX 1070 Dual 8GB DDR5 256Bit | SSD: Samsung 860 EVO 1TB

  10. #25
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τις καρτες φυσικα τις ακυρωσα, και μια-δυο...αγορες, προλαβα να τις ακυρωσω κι αυτες, μονο μια μεσω amazon, δεν ξερω αν θα γινει κατι....

    Αυτο το προγραμματακι, κανει ελεγχο σε ολους τους σκληρους ή μονο σε αυτον που ειναι τα win;

    το 'ετρεξα' παντως και μου βγαλε μνμ: the threat is gone...το αρχειο τχτ ομως παραμενει εκει που ηταν...

  11. #26
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Και ενώ έκανα περιήγηση το adslgr και διάβαζα διαφορά μηνύματα μπαίνοντας σε αυτό εδώ το topic πετάχτηκε το ESET τι παίζει εδώ; Μπορεί να μεταδοθεί με browsing;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Gandcrab .PNG 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  13,0 KB 
ID: 201713

  12. #27
    Εγγραφή
    03-12-2007
    Περιοχή
    Thundera
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LIONOR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις καρτες φυσικα τις ακυρωσα, και μια-δυο...αγορες, προλαβα να τις ακυρωσω κι αυτες, μονο μια μεσω amazon, δεν ξερω αν θα γινει κατι....

    Αυτο το προγραμματακι, κανει ελεγχο σε ολους τους σκληρους ή μονο σε αυτον που ειναι τα win;

    το 'ετρεξα' παντως και μου βγαλε μνμ: the threat is gone...το αρχειο τχτ ομως παραμενει εκει που ηταν...
    Απ' ότι γνωρίζω, αν επιλέξεις Scan entire system κάνει scan σε οποιονδήποτε δίσκο είναι συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή στον υπολογιστή σου. Για να είσαι όμως σίγουρος ότι έγιναν scan και οι υπόλοιποι δίσκοι, βγάλε το tick από το Scen entire system, τίκαρε μόνο το Backup files και επέλεξε με το κουμπί Browse τον κάθε δίσκο ξεχωριστά. Το txt, αλλά και τα κωδικοποιημένα αρχεία, παραμένουν ως έχουν, μαζί με τα πλέον αποκωδικοποιημένα. Αυτό, από ότι γνωρίζω, γίνεται επειδή επιλέγουμε να γίνουν backup τα κωδικοποιημένα αρχεία γιατί υπάρχει μια μικρή περίπτωση στην προσπάθεια του να επαναφέρει το αρχείο, να το καταστρέψει. Όταν τελειώσει η διαδικασία, πριν διαγράψεις τα κλειδωμένα αρχεία οριστικά, βεβαιώσου πρώτα ότι τα ανακτημένα αρχεία όντως λειτουργούν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ενώ έκανα περιήγηση το adslgr και διάβαζα διαφορά μηνύματα μπαίνοντας σε αυτό εδώ το topic πετάχτηκε το ESET τι παίζει εδώ; Μπορεί να μεταδοθεί με browsing;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Gandcrab .PNG 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  13,0 KB 
ID: 201713
    Χαχαχαχαχαχαχα... Αν δεν ξάνεις πλάκα μιλάμε για τρελή σύμπτωση!!!
    CASE: Corsair Carbide Spec-03 LED | PSU: Seasonic Prime Ultra 650 Gold | CPU: i7-4790K | COOLER: CorsairHydro Series H60 | MB: Asus Maximus VII Ranger | RAM: 32GB DDR3 2400Mhz [F3-2400C11Q-32GXM] | GPU: ASUS GTX 1070 Dual 8GB DDR5 256Bit | SSD: Samsung 860 EVO 1TB

  13. #28
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DNA180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχαχαχαχαχα... Αν δεν ξάνεις πλάκα μιλάμε για τρελή σύμπτωση!!!
    Δεν κάνω καθόλου πλάκα έχω επισυνάψει και screenshot και φαίνεται και η ώρα που χτύπησε
    Βρέθηκε μέσα στο app data\Local\Mozilla\firefox\profile άρα συνέβη κάτι εδω στο adslgr ευτυχώς το ESET το έπιασε και λέει το διέγραψε για να δούμε... Ελπίζω στην επόμενη επανεκκίνηση να μην είναι κρυπτογραφημένα όλα

  14. #29
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνω καθόλου πλάκα έχω επισυνάψει και screenshot και φαίνεται και η ώρα που χτύπησε
    Βρέθηκε μέσα στο app data\Local\Mozilla\firefox\profile άρα συνέβη κάτι εδω στο adslgr ευτυχώς το ESET το έπιασε και λέει το διέγραψε για να δούμε... Ελπίζω στην επόμενη επανεκκίνηση να μην είναι κρυπτογραφημένα όλα
    Εκεί που λέει το συμβάν προέκυψε κατά.... Τι γράφει;

  15. #30
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    προέκυψε κατά την προσπάθεια πρόσβασης της εφαρμογής στο web στο αρχείο C:\Program files\Mozilla firefox\firefox.exe

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας