Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elisavet1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος όσον αφορά την κεραία εννοείται ότι την θέλουν πίσω αλλά δεν υπάρχει κανένα έγγραφο για την παραχώρηση αυτής ή του modem. Ήρθαν, την βάλανε όπως όπως πριν από 20 ημέρες, βάλανε το modem και αποχωρήσανε.
    - Τι εννοείτε θέλετε την κεραία πίσω; πάλι;;; Αφού προχθές το απόγευμα πέρασε ένας κύριος με ένα datsun και την ζήτησε, υποθέτω από την εταιρεία σας, την έβγαλε και την πήρε. Εννοείται ότι του έδωσα και το modem. Δεν σας τα έφερε;

  2. #17
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BasiliCeLew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα μιας κ έβαλα κ εγώ σε αυτή την εταιρεία...
    φίλε μπορείς να μου πεις αν η σύνδεση είναι σταθερή? δλδ έχει σκαμπανευμάσματα, σε πετάει έξω κτλ κτλ?
    Τι θέλω να πω, τόσα χρόνια με ADSL υπήρχαν είχαμε μάθει σε τέτοια, μπορεί πχ να έπαιζες online και ένα "τσακ" σε πετούσε εκτός.

    Με VDSL όλα αυτά είναι παρελθόν, με την OPTILAND αυτά υπάρχουν?

  3. #18
    Εγγραφή
    07-04-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Τι εννοείτε θέλετε την κεραία πίσω; πάλι;;; Αφού προχθές το απόγευμα πέρασε ένας κύριος με ένα datsun και την ζήτησε, υποθέτω από την εταιρεία σας, την έβγαλε και την πήρε. Εννοείται ότι του έδωσα και το modem. Δεν σας τα έφερε;
    χχααχχαχαχαχααχχααχαχα
    ΘΕΟΣ!

    Όντως όμως κάτι τέτοιο τους χρειάζεται
    Είμαι ένας μικρός μικρός αλιγάτορας...

  4. #19
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    44000 /5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Technicolor/TG788vn
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην ασχολείσαι καθόλου εφόσον έχεις φύγει από αυτούς πλέον, τουλάχιστον έχεις χρησιμοποιήσει την υπηρεσία έστω και με χαμηλές ταχύτητες για 20 μέρες κάτι είναι και αυτό .
    Conviction Rank2

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 11,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karhariasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε μπορείς να μου πεις αν η σύνδεση είναι σταθερή? δλδ έχει σκαμπανευμάσματα, σε πετάει έξω κτλ κτλ?
    Τι θέλω να πω, τόσα χρόνια με ADSL υπήρχαν είχαμε μάθει σε τέτοια, μπορεί πχ να έπαιζες online και ένα "τσακ" σε πετούσε εκτός.

    Με VDSL όλα αυτά είναι παρελθόν, με την OPTILAND αυτά υπάρχουν?
    Ναι υπάρχουν μέχρι και τώρα αν σε συνδέσουν με κεραία wimax. Η εταιρία έχει υπερφορτώσει τις κεραίες της με συνδρομητές με αποτέλεσμα να γεμίζει το εύρος των κεντρικών κεραιών και όποιος προλάβει να τραβήξει. Οι ταχύτητες παίζουν από 5-10mbps σε 50mbps σε download και upload αναλόγως τις περιόδους αιχμής που είναι σχεδόν όλη μέρα πλέον. Μόνο αν κάνεις τεστ στις 2-3 το βράδυ μέχρι 7-8 το πρωί να πιάνει 50mbps. Μέσο όρο θα έχεις 20-40 με τρελά ανεβοκατεβάσματα και ping απαγορευτικά για παιχνίδια, πάνω από 100-200.

    Είμαι πελάτης πάνω από ένα χρόνο και μέχρι και πριν 2-3 μήνες πήγαινε πολύ καλά. Άν και υπήρχαν 1-2 διακοπές τον μήνα (και τώρα υπάρχουν).
    Μετά από παράπονα, υποτίθεται ότι θα έκαναν αναβάθμιση με προσθήκη νέων κεραιών αλλά τώρα φτάσαμε μετά τις εργασίες τους οι ταχύτητες να είναι περίπου στα ίδια. Τώρα έκανα αίτηση για μεταφορά σε vDSL στον οτε. Είναι ακριβότερα αλλά πιστεύω πως δεν αξίζει να ασχοληθείς με την optiland σε wimax αυτήν την στιγμή ειδικά αν θες να παίζεις κανένα online παιχνίδι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος go2jimmys : 30-06-19 στις 01:28.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Δεν έχω προσω?
    Ότι να 'ναι είναι.

    Και εγω ειχα Optiland και αποφασισαν να μου κόψουν το ίντερνετ.

    Είχα συνέχεια προβλήματα με το ίντερνετ. Είχαν έρθει πολλές φορές τεχνικοί αλλά το θέμα ήταν με τις κεραίες τους. Επίσης αλλά έλεγε ο ένας αλλά ο άλλος. Ο ένας τεχνικός μου είπε ότι αυτά τα ρούτερ βγήκαν ελαττωματικά και ότι θα μου το αλλάξουνε και ο άλλος τεχνικός που ήρθε την επόμενη φορά είπε ότι δεν ισχύει αυτο και δεν μου το αλλάξανε.

    Την τελευταία φορά που δεν ειχα καθόλου ίντερνετ πήρα τηλέφωνο το απόγευμα και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο την άλλη μέρα το πρωί.

    Μπηκα λοιπον και έγραψα μια ωραιότατη αρνητική κριτική στο facebook (χωρίς να βρίζω κανέναν εννοείται). Απλά είπα ότι η εξυπηρέτηση ειναι πολυ χάλια και πως είχαν τα πράγματα.

    Την άλλη μέρα το πρωί με πήρε τηλέφωνο η κόρη του αφεντικού και μου είπε ότι "ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΙΟΡΙΑ" μέχρι την Δευτέρα (ήταν Πέμπτη αν θυμάμαι καλα) να αλλάξω πάροχο αλλιως θα μου κόψουν το ίντερνετ.

    Φαντάστηκα ότι δεν έχουν το δικαίωμα να το κάνουν και ότι δεν θα το έκαναν, αλλά τελικά μου το κόψανε!

    Αντί να κοιτάξουν γιατί ο κόσμος έχει παράπονα με την εξυπηρέτηση τους και να οργανωθούν λίγο, κάνεις παράπονα και σου κόβουν το ίντερνετ!

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ απλά!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    27-02-2010
    Περιοχή
    Κάτω Πατήσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Plus
    Μόλις μπήκα στη σελίδα τους στο fb και είδα κριτικές.Ειναι απίστευτο το πώς επιβιώνει αυτή η εταιρεία.

  8. #23
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Δεν ξεκινάς μια καταγγελία σε ΕΕΤΤ με όλο το ιστορικό ?

    Από εξοπλισμό τι σου έμεινε ?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας