Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    09-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Αν κατάλαβα σωστά στην ουσια εσύ θέλεις να χτυπάς απο έξω την μια Public ip και να σε πηγαινει στο ενα host και αν χτυπήσεις την 2η Public να σε πάει σε άλλο Host.
    Κάποια στιγμή που χρειάστηκε να κάνω κάτι ανάλογο, έκανα κάτι πολύ απλό, το οποίο δεν ξέρω κατα πόσο ταιρίαζει και στην δική σου περίπτωση, το δοκιμάζεις όμως αν θέλεις.
    Ας πούμε οτι ο Host1 απαντάει στην port 443 και το ίδιο κάνει και ο Host2.
    ¨οταν θα κάνεις το port forward στο router , θα επιλέξεις σαν wan port πχ 4443 και local 443 , σαν ip θα βάλεις τον Host1, και στο 2ο port forward , βάλε wan port 4442 και local 443 και θα τα στέλνεις στον Host2.
    Στην ουσία οταν χτυπάς απο έξω με 4443 θα σε στέλνει στον Host1 και με 4442 στον host 2.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ναι το γνωρίζω αυτό αλλά δυστυχώς πρέπει να χρησιμοποιήσω την ίδια πόρτα στο wan και στο lan κομμάτι. Η 443 που έβαλα ήταν παράδειγμα.
    Τα μηχανάκια μου δυστυχώς χρησιμοποιούν σε application επίπεδο καρφωτές πόρτες οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο τρόπο.
    Προς το παρόν το έχω κάνει πάσα στον ΟΤΕ λέγοντας τους ότι παρέδωσαν υπηρεσία (multiple ips) χωρίς να υπάρχει ανάλογη ρύθμιση στον εξοπλισμό τους.
    Α και η λύση με άλλο router ναι μεν γίνεται αλλά δεν θα έχω υποστήριξη (έτσι μου είπαν) οπότε τους είπα να δουν αν μπορεί να γίνει με τον δικό τους εξοπλισμό.
    Δυο βδομάδες το ψάχνουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας