Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ο γαμπρός μου έχει ένα έγχρωμο inkjet ο οποίος τυπώνει ελάχιστες σελίδες το μήνα. Ίσως και κάτω από 10. Το άσχημο είναι πως οι κεφαλές ξεραίνονται και δεν εκτυπώνει σωστά. Το 2018 έχει πληρώσει 2 φορές από 30€ για μελάνια χωρίς να το γνωρίζω. Σκέφτομαι να του πάρω ένα Laser μπας και σωθεί για κάποια χρόνια. Έχω βρει στο Skroutz κάποιους οικονομικούς Lexmark κάτω των 100€. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι δικτυακός ώστε να στέλνουμε εκτυπώσεις από κινητό.

    Ποια η άποψή σας; Κάποια άλλη λύση; Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία από εκτυπωτές δεν ξέρω την τύφλα μου. Σε όλες τις δουλειές είχαμε εκτυπωτές Laser "βαριάς" χρήσης με εκατοντάδες σελίδες τη μέρα οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με την αχρηστία.

    Το χρώμα είναι απαραίτητο διότι αυτές οι λίγες εκτυπώσεις που κάνει πρέπει να είναι έγχρωμες για κάποιες λεπτομέρειες. Όχι όμως ποιοτικές.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Να δεις πρώτα το κόστος απο αναλώσιμα, οι φθηνοί εκτυπωτές έχουν ακριβά τόνερ

  3. #3
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Βρήκα ένα Samsung στα 120€

    http://www8.hp.com/gr/el/products/sa...028#!tab=specs

    Τα αυθεντικά toner έχουν 65€ και τα αναγομωμένα 15€. Με αυτές τις τιμές και την απόδοση δεν έχω πρόβλημα.

    Αλλά τι γίνεται με τη διάρκεια αχρηστίας. Μη την πατήσω και σε μερικούς μήνες δεν τυπώνει όπως τώρα.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκα ένα Samsung στα 120€

    http://www8.hp.com/gr/el/products/sa...028#!tab=specs

    Τα αυθεντικά toner έχουν 65€ και τα αναγομωμένα 15€. Με αυτές τις τιμές και την απόδοση δεν έχω πρόβλημα.

    Αλλά τι γίνεται με τη διάρκεια αχρηστίας. Μη την πατήσω και σε μερικούς μήνες δεν τυπώνει όπως τώρα.
    Δεν έχουν το θέμα με το μελάνι που αν ξεραθεί χαλάει την κεφαλή.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας